Strana 89 od 398 PrvaPrva ... 3979878889909199139189 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 881 do 890 od 3972

Tema: Novosti sa Stare planine

  1. #881
    Junior Member
    Datum registracije
    02.02.2012
    Godina
    35
    Poruke
    1

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dr_kolew Pogledati poruku
    jer ima realnih i pravih najava da ce do polovine februara biti sve staze povezane?????
    Novi četvorosed najverovatnije puštaju u rad 10. februara.

  2. #882
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    Po master planu, ako dobro provalih, na mestu danasnje gondole je lift 9/D4C...
    Ne, LIFT 3/COMBI je gondola

  3. #883
    Super Member IvanQ avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Nis
    Skije / Bord
    Volkl RTM 77
    Godina
    42
    Poruke
    530

    Podrazumevano

    Ahahaha, tuga.

  4. #884
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od jopopo Pogledati poruku
    Ne, LIFT 3/COMBI je gondola
    Auuu, ne verujem - jos ga gledam i u fazonu "ma jok, nema sanse, nije ovaj!"
    Pa jel moguce, stvarno tuga..?

  5. #885
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    Po master planu, ako dobro provalih, na mestu danasnje gondole je lift 9/D4C...
    Ne, LIFT 3/COMBI je gondola.

    COMBI je od kombinovano što znači da mogu da ubace i sedežnice i kabine (tako je zamišljeno). Recimo, kada se napravi Topli Do gondola, mogu se kabine prebaciti tamo i dodati sedežnice a i ne moraju, mogu ostati gde jesu. Sve zavisi od aktuelnog stanja.

    E sada, u letnjem periodu (kada hotel takođe radi i kada nema skijanja) gosti hotela mogu da izađu na Babin zub gondolom i vrate se istom. Moramo da posmatramo celinu kao turističku destinaciju 365 dana, ne samo kao SKI centar. To je druga ideja gondole.

    Sada će neko postaviti pitanje "pa da, a čemu gondola kada mogu sedežnicama leti da se izvlače?" a moj odgovor je: mogu, ako nemaju opremu sa sobom, ali ako krenu ka Midžoru u planinarenje/šetnju i imaju rančeve i hevi opremu onda nije bezbedno.

    U Austriji/Italiji/Švajcarskoj itd gondole za letnji turizam rade cele godine, turisti čak i bicikle nose sa sobom u gondolu pa se spuštaju niz planinu, čak postoje specijalne staze za to, planina živi 12 meseci.

  6. #886
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    E, biciklisti mi nisu pali na pamet, priznajem. Za planinare sam mislio da krecu od nule, a cinjenica je da leti ovaj hotel nudi dosta toga sa ovakvom gondolom, zaista. Fali jedan mali restoran/vidikovac na potezu izmedju gondole i novog 4seda, kao i na platou na vrhu konjarnika

  7. #887
    Super Member SRB_PI avatar
    Datum registracije
    26.01.2010
    Lokacija
    Пирот
    Skije / Bord
    NITRO ROOK
    Godina
    30
    Poruke
    638

    Podrazumevano

    http://www.alpineelements.co.uk/uplo...594_resize.jpg

    да видим тог планинара који ће да плати 50 евра ноћење у новом хотелу???

    још ми не одговористе што излазна станица гондоле није где и излазна станица новог 4седа?

  8. #888
    Member
    Datum registracije
    01.09.2009
    Godina
    42
    Poruke
    81

    Podrazumevano ima,ima kod gazda micu...

    ne mora da mi planinari i biciklisti i enduro platimo 50e nocenje,ali mogu 1300din pun pansion kod gazda micu,i kolima dodjemo do gondole,a mozemo i do epsovog hotela ko i do sad pa onda ko na koju stranu zeli,moze na Mindzor a moze i na BZ...ma milina je leti gore,meni koji pohadjam vecinu planinarskih sportova ovo dodje kao raj...

  9. #889
    Senior Member
    Datum registracije
    19.12.2011
    Poruke
    132

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    ... Na kraju krajeva, bolje i ovaka gondoletina i hotelcina i sedeznica, nego livada, nigde lada nema, a snega kolko oces..
    Hehe, sa ovim se slažem! Oni kad se ugrađuju/kradu mogu to da rade na čemu hoće, ovako bar mi skijaši izvlačimo neku korist na kraju Mada, prema novom istraživanju da samo 1% Srba skija već zamišljam scenu gde novinarka pita smrznute ljude na stanici po ovom minusu koji čekaju bus pola sata, da li misle da je gondola pametan način trošenja državnih para http://www.novosti.rs/vesti/turizam....dan-odsto-Srba

    @macak011, SRB_PI:
    Ako bude radio ceo sistem sad za vikend, napišite obavezno kako funkcioniše ovo povezivanje ski putevima. To je sad ključno, kako je napravljeno - napravljeno je, sad ostaje da se vidi koliko je cimanje ili ne doći sa vrha sidra do hotela ili obrnuto. Na mapi nisu ucrtani padovi, bilo je priče da kad se krene sa vrha gondole može da se dođe direktno na početnu četvoroseda ali da je pad isuviše slab. Prema mapi:

    - Najkraći put od vrha sidra do hotela: ide se ski putem i spaja se sa dnom staze novog četvoroseda, onda se hvata četvorosed i sa vrha spušta delom te staze i brzo prelazi na novi ski put kojim se ide sve do hotela. Znači veći deo je nešto što je ucrtano kao ski put.

    - Najkraći put od hotela do Sunčane doline: sa vrha gondole se ide kratkim ski putem do pomoćnog lifta, sa vrha opet kratkim ski putem do početne novog četvoroseda (ili će tanjirče moći da se zaobiđe?), odatle dugačkim ski putem se izbija na polovinu Sunčane doline. U ovom slučaju su sve ski putevi (ili sam nešto prevideo?).

    Ostaje da nam javite kakvi su ti ski putevi kojih prema mapi ima mnogo, koliko su široki, koliko je skijanje a koliko langlauf, i koliko treba vremena. Srećan vam put!

  10. #890
    Member
    Datum registracije
    11.01.2012
    Godina
    45
    Poruke
    39

    Podrazumevano

    Ova gondola je pun pogodak, ne znam dal je mogla da bude duza ali po ovom vetru kakav je bio danas mi smo skijali ceo dan a da nismo osetili hladnocu, da je bio cetvorosed nebi izdrzali ni do podne tako da onaj ko je odredio da bude gondola znao je sta radi!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •