Strana 80 od 398 PrvaPrva ... 3070787980818290130180 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 791 do 800 od 3972

Tema: Novosti sa Stare planine

  1. #791
    Junior Member
    Datum registracije
    25.02.2006
    Poruke
    24

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ecentar Pogledati poruku
    Informacije koje ja imam za ovu putanju su da je ovaj put u redu ako nema snega, ali ako ga ima (kao sada) da postoji opasnost da vozač promaši put jer na dalu puta postoji čistina gde put nije obeležen, a vetar pravi zaravan pa se lako sleti ili promaši put. Nisam išao, ali su mi svi savetovali da ne idem tim putem nego da idem preko Knjaževca. Inače kumovi matorci žive u selu Burdimo koje se nalazi na tom putu Svrljig - Kalna, a kumov ćale je profi drajver u penziji. Tako da verujem da je njegovo zapažanje merodavno. Ja sam ga poslušao bez razmišljanja.

    Pitanje vezano za gondolu... Koliko vidim ta gondola je napravljena samo da bi se reklo da na nekoj našoj planini postoji gondola, ona ništa ne spaja, nego praktično zamenjuje klasičan lift. Onaj ko je koristi može da skija samo na toj jednoj stazi, right? Praktično spustiš se stazom, skineš skije, uđeš u kabinu, popneš se gore, staviš skije, spustiš se dole, skineš skije, uđeš u kabinu, popneš se gore, staviš skije.... I tako u krug. Jel sam ja to dobro zamjetio? Tamo gde sam ja koristio gondole ista služi da spoji udaljene tačke skijališta ili neko podnožje planine i skijalište, a ne služi umesto lifta. Ako je tako kako sam opisao, to nema mnogo smisla...
    Odlicno si ti to primetio,zbog takvih nacina bacanja drzavnih para i zamajavanja javnosti u postenom svetu se ide u zatvor!

  2. #792
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Z_L_I Pogledati poruku
    ajmo da pojasnimo ljudima koji nisu vozili ove puteve,
    a zele sa severa na staru planinu...
    opcija 1. sa severa na paracin, pa na zajecar, pa na knjazevac pa
    dalje poznato...veci deo puta od paracina do zajecara
    je radjen prosle godine, asfalt nov, put od zajecara do
    knjazevca odlican takodje...ovde je jedini potencijalni problem cestobrodica (PN-ZA) .
    opcija 2. autoputem od paracina juzno, pa iskljucenje na sokobanju (pre nisa)...
    deonica od sokobanje do knjazevca je losa leti, a ne sada...dakleM nikako.
    opcija 3. autoputem od paracina do nisa, od nisa do svrljiga takodje odlicno i od
    svrljiga desno starim putem za kalnu, za koji kolega gore kaze da je prilicno solidan...
    opcija 4.tzv.tv opcija, svima nam vrlo dragog (sa akcentom na vrlo) Al Virka, a sugerise da se vozi od paracina do nisa (dakleM juzno), pa onda da se vraca na knjazevac (dakleM severno), i to vrlo iskusno preko koske zvane tresibaba, pa od knjazevca poznato...
    tipujem na opciju 1 ili 3, stim da nisam isao tim skracenim putem od svrljiga do kalne,
    pa tu stvaljam mali znak cudjenja
    pozdrav!
    Koliko kilometara ima od Beograda ako idem na opciju 1, u stvari samo ne znam koliko ima kilometara od Zajecara do Knjazevca?

  3. #793
    Super Member SRB_PI avatar
    Datum registracije
    26.01.2010
    Lokacija
    Пирот
    Skije / Bord
    NITRO ROOK
    Godina
    30
    Poruke
    638

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od cheva Pogledati poruku
    Odlicno si ti to primetio,zbog takvih nacina bacanja drzavnih para i zamajavanja javnosti u postenom svetu se ide u zatvor!

    да ухапси лопов, лопова? па где си то видо?

    од Зајечара до Књажевца, ако карта не лаже (ваљда сам добро прочитао), има 40 км

  4. #794
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    Hvala, to onda znaci da je kilometraza ista. Po meni je onda brze ici auto-putem do Nisa pa na Svrljig, malo skuplje zbog putarine ali definitivno brze.

  5. #795
    Super Member vlada019 avatar
    Datum registracije
    12.11.2006
    Lokacija
    Knjazevac
    Poruke
    802

    Podrazumevano Stara planina : Slalom na Babinom zubu

    Sa najvišim vrhom u našoj zemlji Midžorom, koji se propeo na 2.198 metara nadmorske visine, Stara planina polako, ali sigurno postaje treći, najmlađi srpski turistički centar, posle Zlatibora i Kopaonika

    Tokom zimske sezone, zainteresovanima za Staru planinu, tačnije za Babin zub, na raspolaganju je i hotel Elektrodistribucije Srbije, a na drugoj strani, tačnije na Planinarskom domu, nadomak Pirota, turistička ponuda je oličena u Tigrovom hotelu Star A. Hotel Stara planina, na Jabučkom ravništu kod Babinog zuba sa četiri zvezdice, uz standardne usluge, za goste se organizuju šetnje, razgledanje znamenitosti ovog kraja i uživanje u bajkovitoj prirodi. Osim naših turista, očekuju se i posetioci iz susednih država u regionu. Ove zime najavljena je i gondola, koja se pruža od Jabučkog ravništa do staza ka Rakitskoj gori, iznad Toplog dola. Dužina ovog ski-lifta je 1.100 metara, a kapacitet 1.223 skijaša na sat, sa mogućnošću dupliranja ovog broja „putnika”. U kabinama će biti po osam osoba, a brzina kretanja biće šest metara u sekundi.

    Uređenje puteva
    Paralelno sa ovim poslovima, uveliko se uređuju i pristupni putevi za ovaj do pre nekoliko godina zabačeni kraj u koji niko nije odlazio bez preke potrebe. Radi se proširenje puta od Balta Berilovca i Janje ka Babinom zubu, a istovremeno i nova saobraćajnica od pirotskog sela Cerova do Jabučkog Ravništa, koja je kraća za nekih 17 kilometara od sadašnjeg puta prema Kalni. Velika pogodnost je i blizina niškog, kao i sofijskog aerodroma, koji su na svega sedamdesetak kilometara od Stare planine. Od Beograda je udaljena 330, od Niša 70, a od Novog Sada 410 kilometara

    detaljnije http://vesti.knjazevac.org.rs/?p=21302
    http://www.staraplanina-babinzub.info

    http://www.knjazevac.org.rs


    Najsvezije informacije vezane za Opstinu Knjazevac i njenu okolinu.....
    Stara planina - Babin zub - Banjica - Baranica - Ravna - ...itd
    Prodaja placeva i nekretnina Stara planina
    http://nekretnine.knjazevac.org.rs/

  6. #796
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    2198
    ajde ako vec kacis proveri sta pise i da li vest uopste nosi neku informaciju
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  7. #797
    Super Member vlada019 avatar
    Datum registracije
    12.11.2006
    Lokacija
    Knjazevac
    Poruke
    802

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Tadija_91 Pogledati poruku
    2198
    ajde ako vec kacis proveri sta pise i da li vest uopste nosi neku informaciju
    Pa ima dosta informacija, ako ima grešaka to je na teret autora teksta, ja samo prenosim informacije, a vi slobodno diskutujte zato i služe forumi.Na primer probaj da diskutuješ sa papirnatom novinom ispred sebe ovako svako može da iznese svoja zapažanja i vesti...
    http://www.staraplanina-babinzub.info

    http://www.knjazevac.org.rs


    Najsvezije informacije vezane za Opstinu Knjazevac i njenu okolinu.....
    Stara planina - Babin zub - Banjica - Baranica - Ravna - ...itd
    Prodaja placeva i nekretnina Stara planina
    http://nekretnine.knjazevac.org.rs/

  8. #798
    Super Member
    Datum registracije
    01.12.2008
    Lokacija
    Beograd i okolina
    Skije / Bord
    Snowboard, komada nekoliko
    Poruke
    207

    Podrazumevano

    A cemu tolika frka oko tih gondola, pocetkom januara sam bio u Francuskoj (Isola 2000) i oni tamo na 2 mesta standardno koriste godnole umesto klasicnih sedesnica ili drugih liftova, nikakva frka, jedna malecka za 4 osobe (cini mi se da je slicna ba BZ), druga nesto veca za 8. Nije nesto prakticno, jer mora da se skida oprema, mnogo mi je lakse da na nekom cetvorosedu otkacim smao zadnji vez na bordu recimo, a skijasima vidim jos gore, vise im vremena treba da se posle godnole nameste na skije nego meni na bord. Sve u svemu, i za tamo bi se moglo reci da je gondola tek da se kaze, cak i nije prakticna.

  9. #799
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Francuzi na nekoliko stotina km staza i takvom infrastrukturom zicara i gondola u ski centru ovog tipa, mogu sebi da priuste tako nesto...a cisto sumnjam da su je tu stavili bez razloga...U nesrecnoj i siromasnoj Srbiji graditi ovakvu,apsolutno nepotrebnu gondolu umesto nekoliko klasicnih zicara i/ili staza za te pare,u centru koji tek pocinje da se razvija,a ima jako puno potencijala,,je NEBULOZNO...U stvari i nije,ali samo ako si Dinkic i kompanija

  10. #800
    Junior Member
    Datum registracije
    28.01.2012
    Poruke
    3

    Podrazumevano

    Jesu li puštene u rad nove staze oko gondole, ako jesu - zašto nema slika,i može li neko da kaže nešto tim stazama

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •