Strana 393 od 398 PrvaPrva ... 293343383391392393394395 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 3.921 do 3.930 od 3972

Tema: Novosti sa Stare planine

  1. #3921
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    Sinoc se vratih sa SP, pa evo par utisaka...
    Inace mi smo u selu Crni vrh koji je sa gostima bio pun kao brod. Mislim da nikada nije bilo ovoliko turista. ''Sum'' potpuno pun, automobili parkirani sa obe strane puta plus jedan autobus, vila Ika takodje isto tako Domacinstvo Djordjevoc kod crkve. I sve belo... prava Nova godina. Cak ni vatrometi nisu izostali

    A sada malo o skijalistu

    Samo jedan dan smo bili gore cisto malo da nas mine zelja. Subota zaista lepo vreme. Snega nema nesto puno ali dovojno da se spreme staze oko gondole, moj utisak je da su pripremljene dobro. Poprilican broj skijasa ali staze su drzale do 16h. Bila je otvorena i cetvorosedeznica Babin zub ali naravno tamo je vetar bio poprilicno jak, malo me je iznenadilo da je staza popustila vec oko 13.30h. Opet kazem malo je snega za taj kamenjar, provirilo kamenje na vise mesta.

    E da... najavili su pustanje Suncane i Konjarnika odmah iza Bozica. Juce od jutra je vejalo tako da pretpostavljam situacija se popravlja. Jednu stvar sam propustio, suzili ulaz na gondoli pa zna da bude malo konfuzno da se utovaris u istu.
    I na kraju onaj nesretni kafic tj kafana. Necete verovati ali wc i dalje ne radi... doduse posavetovali su nas da je prikladnije a i brze obaviti to u sumici iza. Video sam da je novost i prase na raznju sto lepo izgleda mada bi bilo dobro kada bi povremeno i obrisali stolove od masti koja kaplje. Cinizam na stranu, sve deluje poprilicno strokavo, case, tanjiri, escajg... apsolutno sve je prljavo

    U nasem komsiluku bili neki muceni Bugari, jeli pljeskavice pa proveli celu noc na wc solji i ujutru onako slomljeni paljba kuci. Zaista nemaju minimum higijene da bi se time bavili.
    Izmenio/la wlad; 06.01.2020 u 23:33.

  2. #3922
    Junior Member
    Datum registracije
    14.10.2019
    Poruke
    9

    Podrazumevano

    Od sutra rade staze Konjarnik i Suncana Dolina, sto znaci da radi celo skijaliste.

    Takodje su proradile sve web kamere, i postavljene su neke nove, to sada izgleda veoma dobro

    http://www.skijalistasrbije.rs/sr/web-kamere-stara-planina

  3. #3923
    Junior Member
    Datum registracije
    12.12.2013
    Godina
    33
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    Idem ja sutra na SP, javljam utiske

  4. #3924
    Junior Member
    Datum registracije
    12.12.2013
    Godina
    33
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    1.jpgSuncana dolina u gornjem delu dosta losa a u donjem je bas progledala. Isto vazi za Babin zub levu stazu. Konjarnik perfektan, ali su bile dosta zalednjene staze... Plaza radi a onaj kafic na Konjarniku ne.
    Izmenio/la Milan9; 11.01.2020 u 20:42. Razlog: ubacivanje slike

  5. #3925
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    Ja sam razgovarao sa poznanicima sto rade na skijalista, najveci i problem je jak vetar koji raznosi sneg. To je i razlog zasto malo kasne sa pustanjem. Ali sanirace se to... Ne sumnjam. Zbog velikog vetra su u problemu i putevi koji povezujustaze.

  6. #3926
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    Da li je proradio toalet u onoj kafani kod gondole?

  7. #3927
    Junior Member
    Datum registracije
    12.12.2013
    Godina
    33
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    U nekom postu na gore sam video da ni ove godine ne radi, juce nisam iso tamo...

  8. #3928
    Junior Member
    Datum registracije
    14.10.2019
    Poruke
    9

    Podrazumevano

    Nije proradio toalet u kafani kod polaza gondole, ali su postavljena dva mobilna toaleta gore na izlazu gondole.

  9. #3929
    Junior Member
    Datum registracije
    10.02.2015
    Poruke
    19

    Podrazumevano

    Juce sam bio pa reko da vam prenesem utiske.
    Isao sam na jedan dan, putevi skroz cisti tako da tu nema problema.
    Nema guzve i prijatno je biti na stazama. Ovo je prvi put da dolazim tako da je sve manje vise OK.
    No bitno mi je da naglasim sledece:
    - Da, ima 2 mobilna toaleta na vrhu izlaska gondole (ne previse odrzavana, al ima ih) nadam se da nece onaj sadrzaj da prospu negde tu u blizini. Zivo me zanima gde se prazni.
    - Posto sam isao sa statijim i mladjim detetom, a mladje tek uci prve ski korake, malo sam razocaran guzvom na traci. Moje misljenje je da ski skola koja tamo radi ima vise dece nego sto je kapacitet trake i onog malog prostora. Lakse i brze popeti se pesaka. Takodje sam primetio da intruktori nisu bili nimalo ljubazni i sve vreme se drali na onu malu decu, kao da ne vole svoj posao.
    - Rudine vucni lift je ocajan, u pocetku je previse visok da bi npr dete od 140cm moglo odmah da stavi ispod dupeta. Nekako se snadje, al za mladje je previsoko. Takodje radnik koji je tu nije bio zainteresovan da uspori ili na trenutak zasutavi traku da dete od 7 godina uhvati onu rucku. Na karaju sam isao zajedno sa detetom, al mislim da nem potrebe ako bi bar malo bili ljubazni. Slika skalamierije koja stoji na kraju, zivo me zanima ko je atestirao ovo?
    - Cesto na ski putu (mi smo bar sreli 4 puta) se krecu motorne sanke velikom brzinom i treba biti obazriv. Jer ne idu krajem vec voze po sredini. (2x su bile sluzbene, lik je imao prsluk redara, i na jednim je pisalo skijalista Srbije, ali 2x mi se cinilo da neko vozi na svoju ruku)
    - Radno vreme skijalista je do 16:00, sto znaci da u 15:55 mogu da uhvatim zadnju voznju, teoretski moze i u 15:59. No, ako uhvatite tu zadnju voznju, ne racunajte da mozete da vratite skipass karticu. Zatvaraju salter malo pre 16:00. Tako da ako ne odem jos koji put imacu 3 kartice od 1500.00 din za uspomenu :( . Radno vreme mora da promene bar do 16:30, moze i 16:15 al zavtoriti salter u 15:50 je neprihvatljivo. Ako ne zele da rade neka uvedu automat za vracanje skipass-a.


    U globalu lepo smo se proveli. I ici cemo definitivno ponovo, nego eto neke sitnice bi mogli da poprave.

    sklamerija.jpg

  10. #3930
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Ja smatram da to nisu sitnice. Kao da mi majstor popravi kočnice na autu ali ne zavrne kako treba srafove na točku.

    Nije normalno niti prihvatljivo da je ponašanje ski instruktora nerimereno.

    Takođe, ponašanje zaposlenih na opsluzivanju žičare mora biti kulturno i uslužno.

    Još gluplje je da organizuju radno vreme šaltera tako da čovek ne može da obavi posao. Pa to nije smislio neko normalan nego neko ko ga ne zanima posao.

    Plata nije pitanje, niko nikoga ne tera da radi to što radi.


Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •