Strana 341 od 398 PrvaPrva ... 241291331339340341342343351391 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 3.401 do 3.410 od 3972

Tema: Novosti sa Stare planine

  1. #3401
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    jeste ludost, bas...

    zato je neko ovde na forumu to nazvao macak-road...

  2. #3402
    Super Member furious avatar
    Datum registracije
    31.10.2008
    Poruke
    373

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sinisha Pogledati poruku
    To na slici je telekomunikacioni stub, obicno nacickan predajnicima, prijemnicima i po ps-u trebao bi biti opasan ogradom, bez obzira da li je na skijalistu.

    Nisam nikada bio na S.planini, ali magla je strasan protivnik koji se ne shvata ozbiljno.

    Polazim prvo od sebe, pre dve godine sam sa drugom besmisleno "skijao" tj. napipavao stau po mrtvoj magli da u jednom trenutku nisam znao da li se krecem ili stojim u mestu, nisam znao gde je gore, gde je dole. Ubrzo sam pao osamucen. A stajao sam u mestu. Trebalo nam je pola sata da se spustimo niz stazu, trazeci stazu...

    Na kraju da navedem primer prijatelja koji je istruktor i planinu poznaje kao svoj dzep, po teskoj magli je doziveo da se izgubi, padne na glavu i ozbiljno se povredi skoro na ravnom. Sve to dok je trazio kafic u podnozju da zavrsi skijanje. Pronadje ga tako neki covek i uvede u kafic, isti kafic koji je ovaj i trazio, a nalazio se na 7m od mesta gde je pao, dzaba nije se video. Taj sto ga je pronasao je bio vlasnik tog kafica koji se sapleo na ovoga dok je sedeo na stazi.

    Ne znam da li je magla kumovala ovoj nesreci, ali je treba najozbiljnije shvatiti, kao veliku opasnost na skijanju.
    Ova prica je neverovatna

  3. #3403
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    jeste ludost, bas...

    zato je neko ovde na forumu to nazvao macak-road...
    Kako ja sad ovo da shvatim?

  4. #3404
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    pa prosto, nemoj da se zezas da ulazis na taj put ako duva vetar i pocinje da pada jak sneg jer ces u roku od dvadesetak minuta do pola sata imati problem da provalis gde je put, zbog nanosa i sneznih dina.. To se meni desilo u dva navrata i da nismo imali navigaciju da unapred imamo najavu za pruzanje puta, tipa leva krivina ili desna krivina, mogli smo lako da zavrsimo putovanje mnogo ranije. Od tada, svoj ulaz na taj put najavljujem telefonom prijatelju iz Kalne, pa ako mu se ne javim za najvise 3h od tog trenutka, da pali neki traktor i da me trazi na putu, jer mob dometa nema...Mislim da ima negde moja fotka i iskustvo sa jednog od poslednjih putovanja na SP, pre par sezona. Inace, kad god mogu, idem tim putem, posebno je caroban pogled na BZ u kasno suncano popodne negde sa pola tog puta do Svrljiga u martu mesecu, kada je na putu +15C, a na BZ pola metra snega, ima i ta fotka negde, @Roman ce razumeti, verujem..

  5. #3405
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od furious Pogledati poruku
    Ova prica je neverovatna
    Da, zvuci neverovatno ali se secam magle od pre dve godine bas na SP, bili smo burazer i ja, njemu prvi put tamo. Magla tolika da uopste nisam znao da li silazim niz 7a, 7b ili 7, a buraz i ja se trazili po stazi na daljini od par metara dozivanjem! Tad sam uleteo skijama u dubok sneg pri ekstremno maloj brzini, dakle klizao sam se niz stazu i tras, padoh u sneg sa leve bocne strane. Tada sam skontao da sam na ivici staze i znajuci da ima drveca na sve tri, sa leve strane, bio sam bas u frci gde sam jer se drvece uopste nije videlo, niti se ista cuje, uzas... spustili smo se dole posle jedno pola sata,ispostavilo se da smo na 7, seli u kafic i cekali da se digne magla, niko se vise nije skijao tada...

  6. #3406
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    Malo poboljsanje sto se tice Macak-road-a je to sto sada celim putem ima signal na mobilnom telefonu. Proverena stvar jer mi se otac javljao dok je tuda prolazio i pratio signal celim putem.
    Inace mi se u petak penjemo put planine i tamo smo sledecih devet dana. Ako neko ima neku muku ili problem mi smo u selu Crni vrh, odmah do crkve. Nismo svemoguci ali pomoci cemo koliko mozemo...

  7. #3407
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    Zadnja cetiri dana sija sunce i uslovi su idealni... izvestaj za danas jos nisam dobio...

  8. #3408
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Sjajno! Mislim da ću i ja probati da tamo prođem!
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

  9. #3409
    Junior Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Skije / Bord
    U fazi nabavke
    Godina
    49
    Poruke
    25

    Podrazumevano

    Kakav je put preko Knjaževca? Verovatno se malo bolje održava?
    Da li su popunili rupe na zadnjem usponu ispred hotela, par km je bilo katastrofa pre dve godine.

  10. #3410
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Imate posebnu temu u vezi puta prema SP na ovom linku pa procitajte zadnjih par strana:

    http://www.skijanje.rs/forum/showthr...t=4612&page=43

    a imate i ovaj snimak preko Knjazevca:

    http://www.skijanje.rs/forum/showpos...&postcount=418

    i ovaj Svrljig - Kalna:

    http://www.skijanje.rs/forum/showthread.php?t=8066

    oba su od ove tj. prosle godine tako da moze da se kaze da su svezi s'obzirom da se stanje na putevima nije do danas nesto drasticno promenilo.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 5 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 5)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •