Strana 339 od 398 PrvaPrva ... 239289329337338339340341349389 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 3.381 do 3.390 od 3972

Tema: Novosti sa Stare planine

  1. #3381
    Super Member
    Datum registracije
    06.12.2012
    Lokacija
    Pirot
    Skije / Bord
    Head Supershape crveni SL / VIST GS 614 FIS
    Godina
    34
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Macak, meni nije bas najjasnije kako se mogu razviti te velike brzine (od strane kamikaza ) na tom ski putu od tanjira prema stazi Babin Zub?
    Evo ja tu kad prolazim cak i sa maksimalnim trudom u aerodinamicnoj poziciji ne mogu da razvijem neku vecu brzinu od tridesetak kmh okvirno.
    http://i.imgur.com/yKmeoai.jpg?2

  2. #3382
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    @alexapi32

    Jel stvarno mislis da 30km/h nije dovoljno da pogines ako direktno gadjas glavom u metalni stub, bez tapacira i kacige?

    Uostalom, sta je fatalna brzina po tebi: 50 km/h, 62km/h ili mozda 17.5km/h?

    Mislim da je bezpredmetno raspravljati o tome, nesrecni covek je platio glavom "fatalnu" brzinu, koliko god ta brzina delovala "bezazleno" posmatracu sa strane, makar bila i 5 km/h, zar ne...?

    Pored toga, tvojim komentarom delujes mi kao da branis kamikaze na stazi, nadam se da gresim?!?

  3. #3383
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    @macak011
    Gledao sam na telefonu u jutrasnjem Kuriru. Ne umem da postavim link, jbg. Sada je izaslo gomila gluposti pa listaj prema jutrosnjim vestima. Kada ides cetvorosedom na gore, na samom vrhu imas onu gvozdenu skalameriju sto nosi neku antenu. Isto to bez antene imas sa desne strane ali pre silaska. Zato i mislim da se prerano odvojio sa ski puta i zabio u to. Na slici je ta celicna konstrukcija sa sve redara i obelezivacima mesta itd.

  4. #3384
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    Mozda mi necete verovati ali covek vezan sigurnosnim pojasom u autu ne moze da prezivi DIREKTAN SUDAR ( u stativu ) pri brzini od 40 km/h. Mislim da bi se mnogi iznenadili kada bi videli kojom brzinom skijaju. Verujte mi kada mislite da stojite vec se ide 20km/h, kada se samo suljate niz padinu to je vec 30-40 km/h. Kada skijas umerenim tempom dolazis do 60km/h. Nimalo bezazlene brzine.

  5. #3385
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Tako je, moj prijatelj je jedva izasao ziv ali prilicno polomljen iz automobila sa 50 km/h u zastitnu ogradu, sa sve vezanim pojasom. Zato sam i pitao da li je moguce da u 2015.godini neko misli da udarac sa 30 km/h licem u metalni stub moze da se prezivi?!?

  6. #3386
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    jel ovo mesto tragedije?

    Zar nije bila magla u to vreme?

    Koliko znam, ovo je gore na pocetku staze broj 5, a tekst kaze: "Nesrećni slučaj se dogodio na skijalištu, na veznom putu Rudine ka stazi broj 5."

    To mu dodje onaj deo kada ski lift Rudine = tanjir se popne na svoj vrh i krenete desno ka dnu staze broj 5, Babin zub, zar ne? Onaj deo puta koji prvi pstane bez snega, pa izvire ostrvca od zemlje, a blago nagnut ka desno, bocni nagib, a sa desne strane gomila stubova, sto drvenih, sto metalnih...?

  7. #3387
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Roman Pogledati poruku
    @macak011
    Gledao sam na telefonu u jutrasnjem Kuriru. Ne umem da postavim link, jbg. Sada je izaslo gomila gluposti pa listaj prema jutrosnjim vestima. Kada ides cetvorosedom na gore, na samom vrhu imas onu gvozdenu skalameriju sto nosi neku antenu. Isto to bez antene imas sa desne strane ali pre silaska. Zato i mislim da se prerano odvojio sa ski puta i zabio u to. Na slici je ta celicna konstrukcija sa sve redara i obelezivacima mesta itd.
    Ne mogu da se setim, dakle postoje DVE takve skalamerije, a ova druga je neposredno posle skretanja sa staze, kada hoces da se odvojis na ski put dole, ka hotelu i pocetku gondole..? Bice da je tako kao sto ti kazes, meni je u secanju samo ona gornja skalamerija, odmah na vrhu... Jos ako je bilo magle i ako je istripovao da je u pitanju ski put, pa se opustio, eto tragedije... Uzasno. :(

  8. #3388
    Junior Member Pacific avatar
    Datum registracije
    26.01.2011
    Poruke
    20

    Podrazumevano

    Ako je ta metalna skalamerija na nekom ski putu ili pored, treba da bude obložena strunjačama kao stubovi žičara koji su potencijalna opasnost.

  9. #3389
    Senior Member
    Datum registracije
    30.12.2012
    Poruke
    121

    Podrazumevano

    Nije li taj stub prilicno visoko,i od cega je taj stub,(stub cetvoroseda ili sta)

  10. #3390
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    To na slici je telekomunikacioni stub, obicno nacickan predajnicima, prijemnicima i po ps-u trebao bi biti opasan ogradom, bez obzira da li je na skijalistu.

    Nisam nikada bio na S.planini, ali magla je strasan protivnik koji se ne shvata ozbiljno.

    Polazim prvo od sebe, pre dve godine sam sa drugom besmisleno "skijao" tj. napipavao stau po mrtvoj magli da u jednom trenutku nisam znao da li se krecem ili stojim u mestu, nisam znao gde je gore, gde je dole. Ubrzo sam pao osamucen. A stajao sam u mestu. Trebalo nam je pola sata da se spustimo niz stazu, trazeci stazu...

    Na kraju da navedem primer prijatelja koji je istruktor i planinu poznaje kao svoj dzep, po teskoj magli je doziveo da se izgubi, padne na glavu i ozbiljno se povredi skoro na ravnom. Sve to dok je trazio kafic u podnozju da zavrsi skijanje. Pronadje ga tako neki covek i uvede u kafic, isti kafic koji je ovaj i trazio, a nalazio se na 7m od mesta gde je pao, dzaba nije se video. Taj sto ga je pronasao je bio vlasnik tog kafica koji se sapleo na ovoga dok je sedeo na stazi.

    Ne znam da li je magla kumovala ovoj nesreci, ali je treba najozbiljnije shvatiti, kao veliku opasnost na skijanju.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •