Strana 295 od 398 PrvaPrva ... 195245285293294295296297305345395 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 2.941 do 2.950 od 3972

Tema: Novosti sa Stare planine

  1. #2941
    Super Member vlada019 avatar
    Datum registracije
    12.11.2006
    Lokacija
    Knjazevac
    Poruke
    802

    Smile Stara planina INFO za 8.02.2014 (Foto)



    Prelep i sunčan dan na Staroj planini privukao je veliki broj gostiju za ovaj vikend.Danas punom parom radi i staza Konjarnik sa vučnom instalacijom na Sunčanoj dolini .Trenutno je na Staroj planini +2°C (Kopaoniku +3°C, Zlatiboru 10°C ).

    Jutarnja temperatura na Staroj planini se kretala u rasponu od -2°C do + 1°C, dok je visina snega van staza (Stara planina 21 cm, Kopaonik 12 cm, Zlatibor 0 cm).Snega na stazama ima (Stara planina 20 – 30 cm, Kopaonik 20 – 30 cm, Zlatibor 20 – 30 cm).


    Danas je u ski centrima u Srbiji počela i promo (nedelja za parove) koja traje od 8. do 15. februara 2014.
    STARA PLANINA


    Smeštaj:Falkensteiner Hotel Stara Planina Ski škola:Snow Sport Academy Ski renta:Snow Sport Academy.
    Skijališta Srbije odobravaju 15 posto popusta za navedene periode promotivnih nedelja.


    Put ka ski centru Stara planina je prohodan i suv.Vožačima savetujemo dodatan oprez jer na pojedinim deonicama puta zbog topljenja snega su mogući odroni.Takođe obratite pažnju i na mokar kolovoz i rizlu.
    Zbog vikenda i otvaranja novih ski staza pojačana je frekfencija saobraćaja ka prilazu Ski centru Stara planina
    Od ovog vikenda, ski centar na Staroj planini se menja, pa će skijaši i broderi imati prilike da uživaju na stazama od 9 do 16 časova. Vikendom će skijalište raditi pola sata duže, pa će žičare prevoziti ljubitelje zimskih sportova od 9 do 16.30 časova.
    Pogledajte našu današnju fotogaleriju sa Stare planine:


    Detaljnije ...
    http://www.staraplanina-babinzub.info

    http://www.knjazevac.org.rs


    Najsvezije informacije vezane za Opstinu Knjazevac i njenu okolinu.....
    Stara planina - Babin zub - Banjica - Baranica - Ravna - ...itd
    Prodaja placeva i nekretnina Stara planina
    http://nekretnine.knjazevac.org.rs/

  2. #2942
    Super Member
    Datum registracije
    06.12.2012
    Lokacija
    Pirot
    Skije / Bord
    Head Supershape crveni SL / VIST GS 614 FIS
    Godina
    34
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Bio sam za vikend (subota-nedelja) i bilo je zadovoljavajuce.
    Postavicu neke slike...

  3. #2943
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Ajde Alexa , jedva cekam da vidim slike sa Stare Planine . Propao mi je plan da dodjem jer nijesam mogao da uzmem godisnji odmor , mozda u martu uspijem doci na vikend ...

  4. #2944
    Super Member vlada019 avatar
    Datum registracije
    12.11.2006
    Lokacija
    Knjazevac
    Poruke
    802

    Thumbs up Knjaževac : Stara planina prepuna turista




    Danas je ski centar na Staroj planini bio prepun domaćih i stranih turista.


    Mnogobrojni domači i strani skijaši i borderi iskoristili su još jedna vikend u nizu da uživaju na Staroj planini.
    Put do ski centra je čist i prohodan, a svakodnevno ga održava ,Preduzeće za puteve ”Štrabag".

    Ipak toplo vreme izaziva mnogobrojne odrone na koje trebate obratiti pažnju, jer se dešavaju gotovo trenutno.Manji deo puta je zaštićen zaštitnom mrežom koja štiti od odrona.Put je mokar i na pojedinim delovima su vidni ostaci rizle na putu.U toku popodnevna i na Staroj planini je pala kiša.

    Prilazak ski centru je iz nama nepoznatih razloga zakrčen brojnim putničkim automobilima i autobusima. U blizini se nalazi prostani parkingu za više stotina automobila koji stoji gotovo prazan, a sva vozila stoje parkirana uz sam put i zakrčavaju prolaz kako pešacima tako i ostalim automobilima ?

    Trenutno na Staroj planini traje promotivna nedelja za parove, a produženo je i radno vreme žičare koje će prevoziti ljubitelje zimskih sportova od 9 do 16.30 časova.


    Detaljnije (Foto) ...
    http://www.staraplanina-babinzub.info

    http://www.knjazevac.org.rs


    Najsvezije informacije vezane za Opstinu Knjazevac i njenu okolinu.....
    Stara planina - Babin zub - Banjica - Baranica - Ravna - ...itd
    Prodaja placeva i nekretnina Stara planina
    http://nekretnine.knjazevac.org.rs/

  5. #2945
    Super Member
    Datum registracije
    16.12.2006
    Lokacija
    beograd
    Godina
    53
    Poruke
    262

    Podrazumevano

    cao,
    ja bio za vikend na SP, sa decom. Pored snega, sto je bilo pozitivno sve ostalo vrlo negativno. Posto smo bili sa decom od 5 i 8 god, skijali smo kod gondola. Da bi se prislo gondola, kolima, morali smo da se parkiramo na krajnje inprovizovanom parking. Posto je temperature bila u plusu, ceo tzv parking je bio u blatu, nekoj vrsti raskvasene rizle.
    Parking o kome vlada019 pise, nije bas u blizini. recimo par stotina metara.
    u subotu uvece smo dosli do toliko hvaljenog hotela, da vi se videli sa prijateljima koji su odseli u hotelu. Da bi ispostovao zabranu parkiranja u garazi hotela, putokazi su me odveli na veliki parking. da bi prisli hotelu, morali smo preko snega, blata i slicnih gluposti. Pitao na recepciji hotel da li je moguce da nema drugog prilaza hotelu sa parking ili drugo parking za ljude koji dolaze u hotel na pice ili slicno, i dobio sam neverovatan, ali ocekivani odgovor, da nema?!?
    trebao sam sa blatnjavim patikama da udejm u hotel.
    Voleo bih da gresim, neka me neko demantuje, povlacim gore napisano...

  6. #2946
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    Na zalost niko ne moze da te demantuje... Vec se pisalo o tom nesretnom parkingu da je postavljen iza hotela poprilicno daleko od gondole...

  7. #2947
    Super Member vlada019 avatar
    Datum registracije
    12.11.2006
    Lokacija
    Knjazevac
    Poruke
    802

    Thumbs down Stara planina : Staza Konjarnik danas van funkcije





    Zbog velikog broja skijaša i kiše koja je padala tokom cele noći kao i jakog jugoistočnog vetra koji je naneo štetu na delu ski staze , danas ski staza ,,Konjarnik,, nije bila u funkciji .


    Zbog velike razlike u temperaturi na Konjarniku od 5-7 stepeni u odnosu na Jabučko ravnište i jake ruže vetrova primetan je manjak snega na pojedinim delovima oko staze Konjarnik.

    Trenutno je na Staroj planini temperatura 3°C.


    Pored privremenog zatvaranja staze ,,Konjarnik,, susedna staza ,,Sunčana Dolina,, je bila puštena samo za korisnike koji dolaze iz pravca planinarskog doma – EPS Hotela.


    Detaljnije...
    http://www.staraplanina-babinzub.info

    http://www.knjazevac.org.rs


    Najsvezije informacije vezane za Opstinu Knjazevac i njenu okolinu.....
    Stara planina - Babin zub - Banjica - Baranica - Ravna - ...itd
    Prodaja placeva i nekretnina Stara planina
    http://nekretnine.knjazevac.org.rs/

  8. #2948
    Junior Member
    Datum registracije
    23.10.2013
    Godina
    46
    Poruke
    25

    Podrazumevano

    @mickeu
    Pa trebao si da udjes sa blatnjavim patikama u hotel. Mozda bi im tako skrenuo paznju na nesto sto je ocigledan propust u projektovanju, a moze se naknadno popraviti.
    A jel nema neki otirac ispred hotela da se ociste cipele? Ne znam da li se neko seca onih starih masina za ciscenje cipela, bila je takva masina u Konacima na Kopu tamo gde su se kupovali skipasovi. To je bila prava stvar. Mada iskreno ne mislim da su patike najbolji izbor obuce za planinu.

    @Roman
    Da li ima dovoljno mesta na tom prostoru izmedju parkinga i gondole da se mozda organizuje neka vrsta organizivanog prevoza kao sto ima u vecini organizovanijih skijalista/resorta?

    Ne verujem da bi ljudi koji odsedaju u hotelu uzivali u pogledu na parking

  9. #2949
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    Ne znam sta da odgovorim. Do sada nisam odsedao u nekim renomiranim hotelima ili sto bi se moderno reklo resort-ima. Samo primecujem da je parking daleko postavljen u odnosu na gondolu. Giljas pesaka sa skijama, gojzericama, stapovima i to po blatu pa jos ako vodis decu pa se neko dete saplete padne u kaljugu eto zabave. Mislim da je moglo da se nadje neko elegantnije resenje.
    Nekako se na silu sve prebacuje prema hotelu, a ruku na srce mislim da vise turista ima u privatnom sektoru koji vise gravitiraju Konjarniku...

  10. #2950
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    @macak011@
    Da li si bio za vikend gore? Hajde neki objektivni komentar...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 4 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 4)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •