Strana 146 od 398 PrvaPrva ... 4696136144145146147148156196246 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1.451 do 1.460 od 3972

Tema: Novosti sa Stare planine

  1. #1451
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Ja sam već pominjao, ovu na Kronplacu sam zaboravio tj zaboravio koliko je kratka a vozio sam se pre dve godine. Ja mislim da dve od tih kraćih voze na sam vrh kako bi se neki usek premostio a staza kojom se spuštaš ide preko mostića dok ostale dve su regularne-kratke ali veliku visinsku razliku prelaze.
    Pominjao sam već i gondolu u Cauhenzeu (sa strane auto-puta, otprilike je dužine kao ova na SP) gde je bio šestosed do pre par godina pa se zbog gužve, koja su se stvarala samo ujutru, i trajala po pola-sata, sat, instalirala gondola kako ljudi ne bi čekali po 10-15 minuta. Sada se čeka 3-4 minuta vikendom najviše. Pa u Wagrainu 840m, Sportgaštajn oko 800m itd

  2. #1452
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Ma jeste sve to super, kratke i to..Al' ova nasa mucenica na vetrometini.-malo, malo pa ne radi..

  3. #1453
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    Poenta je u tome da je prekratka, ne povezuje nista, nefunkcionalna, jednom recju , ali je zato nekome i donela po nesto...
    Ali, po meni, ima jos jedna veca nebuloza... doduse one su vezane pa i tesko da moze da se nadje neko resenje... govorim o onom veznom tanjiru izmedju gondole i staze ka novom cetvorosedu, sa kojeg viri nekakva palija za koju moras da se uhvatis.
    Ja vecu glupost ne videh , i nikako nisam znao kako cerki da objasnim da se uhvati za tu cudnu napravu a da ne padne ili da joj ne otkine ruku. Na kraju smo se zajedno ,,okacili,, i odvukli do gore.
    By the way, najbolje u celoj prici je to sto je moja supruga posle treceg pokusaja tresnula, ha-ha, a skija zadnjih pa tridesetak godina i nimalo nije naivna, a toliko se iznervirala da bi mi sada sigurno odstranila ruku da zna da ovo pisem... srecom spava

  4. #1454
    Member SA7E avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Rossignol Viper SX
    Godina
    42
    Poruke
    31

    Podrazumevano Stara planina

    Slazem se potpuno, mi smo kao sad veoma bogata zemlja pa se puvamo kacimo gondolu na livadu da ljudi mogu da mirisu cvece... Trose se pare neprakticno, barem da su je produzili do Babinog Zuba a da je medjustanica tamo gde je kraj sada. Isto tako sidro na Suncanoj dolini je moglo da bude jedan cetvorosed Konjarnika sa medjustanicom. Ovako postoji velika sansa da tu dodje do guzve zbog ljudi koji se vracaju u Hotel ( ako ih bude vise tek onda ce biti veselo ). Jednostavno ljudi koji projektuju uopste ne znaju kako se oseca skijas ili border, poenta je da voznja bude sto lepsa a ne da presedam ko da idem prevozom na drugi kraj grada. Zasto kad je planina takav potencijal se prave takve greske i dok se isprave Makedonci a mozda i Crnogorci naprave ski centar koji ce biti uradjen kako treba???

    Ajd necu vise da mracim al mi zao kad vidim kako se sve to radi... Poz i zivela Stara!









    Citirati Originalno postavljeno od Roman Pogledati poruku
    Poenta je u tome da je prekratka, ne povezuje nista, nefunkcionalna, jednom recju , ali je zato nekome i donela po nesto...
    Ali, po meni, ima jos jedna veca nebuloza... doduse one su vezane pa i tesko da moze da se nadje neko resenje... govorim o onom veznom tanjiru izmedju gondole i staze ka novom cetvorosedu, sa kojeg viri nekakva palija za koju moras da se uhvatis.
    Ja vecu glupost ne videh , i nikako nisam znao kako cerki da objasnim da se uhvati za tu cudnu napravu a da ne padne ili da joj ne otkine ruku. Na kraju smo se zajedno ,,okacili,, i odvukli do gore.
    By the way, najbolje u celoj prici je to sto je moja supruga posle treceg pokusaja tresnula, ha-ha, a skija zadnjih pa tridesetak godina i nimalo nije naivna, a toliko se iznervirala da bi mi sada sigurno odstranila ruku da zna da ovo pisem... srecom spava

  5. #1455
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    Danas citam na sajtu Skijalista Srbije, a gledam i video zapis, kako su ljudi na SP odusevljeni gondolom, sve sjajno, sve podredjeno skijasima... Pa se pitam, ko se bre ovde kopca pozadi???

  6. #1456
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    taj sajt ima samo jedan super link:

    http://www.skijalistasrbije.rs/stran...te-webcam-view

    sve ostalo je gubljenje vremena...

  7. #1457
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    I to sto kazes. Nego dokon sam, dan nikako da prodje.

  8. #1458
    Super Member vlada019 avatar
    Datum registracije
    12.11.2006
    Lokacija
    Knjazevac
    Poruke
    802

    Podrazumevano Stara planina : Četvorosed Konjarnik


    Jedna od prvih žičara izgrađenih na Babinom zubu bio je četvorosed na lokaciji Konjarnik.Ovaj prvenac na Staroj planini dužine 1155 metara savladava visinsku razliku od 339 metara, pri tome pruža nezaboravne trenutke prevoza svim skijašima i turistima koji se opredele da skijaju na ovako velikoj strmini koja ovu stazu po težini svrstava u kategoriju srednje teških (crvena).Projektant ove staze je Stevan Marinković, tehnički delegat FIS-a (Medjunarodne skijaške federacije) i naš najpoznatiji projektant ski staza.Naručilac žičare je Javno Preduzeće Skijališta Srbije dok je za projektovanje i postavljanje žičare na Babinom Zubu angažovana najveća kompanija na svetu „Austrijski Doppelmayer“ koja je i postavila četvorosed (žičaru) na lokaciji Konjarnik.Naša novinarska ekipa imale je priliku da se provoza četvorosedom (žičarom) na lokaciji Konjarnik koja je trajala ukupno 15 ,,nezaboravnih,, minuta.Pogled sa četvoroseda dopire čak do Rtnja i skoro celom dužinom venca Stare planine i okolne – susedne Bugarske.Ove nazaboravne trenutke od kojih zastaje dah prenosimo našim gledaocima, a zainteresovanim turistima savetujemo da je ovo jedan od najboljih načina sagledavanja svih turističkih potencijala (uživanja u prirodi i ski stazama..) koje lokalitet Babin zub poseduje.

    detaljnije http://vesti.knjazevac.org.rs/?p=22297
    http://www.staraplanina-babinzub.info

    http://www.knjazevac.org.rs


    Najsvezije informacije vezane za Opstinu Knjazevac i njenu okolinu.....
    Stara planina - Babin zub - Banjica - Baranica - Ravna - ...itd
    Prodaja placeva i nekretnina Stara planina
    http://nekretnine.knjazevac.org.rs/

  9. #1459
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    @vlada019
    Bravo, kao sto rekoh alal vera. Odlican snimak, e sada jos da nam serviras interviju sa Ficom ili makar one nezvanicne izjave...

  10. #1460
    Super Member vlada019 avatar
    Datum registracije
    12.11.2006
    Lokacija
    Knjazevac
    Poruke
    802

    Podrazumevano

    ma bice i toga, tek sam obradio konjarnik idemo dalje .Evo fica malopre javio ..

    Članice Ski kluba Midžor Knjaževac na takmićenju TOPOLINO u Italiji




    Jelisaveta Radovanović (mladja pionirka) i Barbara Bogdanović (starija pionirka ) članice Ski kluba Midžor Knjaževac kao članice Reprezentacije Srbije učestvovaće na prestižnom takmićenju TOPOLINO (nezvanično prvenstvo sveta za decu) u Italiji.Takmičenje će se održati za vikend, a pored Jelisavete i Barbare u sastavu reprezentacije Srbije biće još i Milica Kovaćević (SK Konstantin Niš), Vera Pavlović (BSK-Beograd), Rastko Blagojević(OSA-Kragijevac) i Rašo Jevremović (Čigota Zlatibor).
    http://www.staraplanina-babinzub.info

    http://www.knjazevac.org.rs


    Najsvezije informacije vezane za Opstinu Knjazevac i njenu okolinu.....
    Stara planina - Babin zub - Banjica - Baranica - Ravna - ...itd
    Prodaja placeva i nekretnina Stara planina
    http://nekretnine.knjazevac.org.rs/

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •