Strana 338 od 398 PrvaPrva ... 238288328336337338339340348388 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 3.371 do 3.380 od 3972

Tema: Novosti sa Stare planine

  1. #3371
    Super Member
    Datum registracije
    06.12.2012
    Lokacija
    Pirot
    Skije / Bord
    Head Supershape crveni SL / VIST GS 614 FIS
    Godina
    34
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Na vestima su javili da se radelo i skijasu 1950. godiste koji je udario u stub.
    Sad meni nije jasno koji stub je u pitanju na ski putu Rudine.
    http://i.imgur.com/yKmeoai.jpg?2

  2. #3372
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    pa ima stubova sa desne strane koliko volis, svi metalni..

  3. #3373
    Junior Member
    Datum registracije
    11.12.2013
    Godina
    48
    Poruke
    25

    Podrazumevano

    Saucesce porodici.

    Skijas sam tek dve godine. Imam nekih 15ak dana skijanja na Kopu i SP i sada sam prvi put otisao u Austriju. Ono sto sam prvo primetio - tamo SVI, ali SVI nose kacige! Na KOPu ili SP vecina smatra da ima dovoljno tvrdu glavu. Mislite o tome!

  4. #3374
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Nesrecni skijas je Zlatko Aleksić (65) iz Zaječara.
    "Nesreća se dogodila na na veznom putu Rudne ka stazi broj 5, saopštilo je
    preduzeće „Skijališta Srbije“.
    Nesreća se dogodila rano jutros na stazi broj 5, kada je skijaš izleteo sa
    staze i udario u drvo i stub."

    http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/533...Staroj-planini

  5. #3375
    Member
    Datum registracije
    13.12.2013
    Godina
    47
    Poruke
    51

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    Nisam siguran o kom spojnom putu je reč ali mene ne čudi iz više razloga:

    1. Većina skijaša nije svesna svojih mogućnosti i jurcaju gde god i kad god mogu
    2. Put koji vodi sa staze babin zub(5?), dole ka hotelu je opasan ako se brzina ne kontroliše, šuma i stabla sa desne strane su preblizu staze, izletanje je preopasno i lako može biti fatalno
    3.putevi koji vode ka i sa Konjanika sa iste staze se na jednom mestu prepliću, sudar neopreznih skijaša može biti fatalan
    4.silazak sa gondole i spojni put ka istoj stazi,i pre, a i posle tanjira ima metalne znake sa desne strane, a takodje i uslove za razvijanje velikih brzina od strane kamikaza, pa eto svih uslova za fatalan ishod ako je skijas krajnje neoprezan..

    Sve su ovo opasne tačke na kojima se mora aktivno raditi, jer očigledno da "edukovanje" ovakvih kamikaza-skijaša ne daje rezultate.. Dakle, šikane, usporavanje, nove žice, produžetak gondole, sta-ti-ja-znam-sta-jos..
    1. To je pravi problem! Na tome treba raditi, vise redara, opomena i oduzimanja Ski pasa.
    2. Put sa babinog zuba 7 jeste opasan ali daleko od toga da tu može da se razvije opasna brzina. Taj Ski put je lagana staza gde deca mogu lepo da uce skijanje.
    3. To preplitanje na odlazim i dolaznim je smešno, jedva da možes bez stapova i da ideš. Mnogo opasnije je preplitanje kada Ski putem 2 presecas Sidro i ukljucujes se na Suncanu dolinu...
    4. Taj deo može jako opasan biti u magli. I treba postaviti mrezu. Mislim da je najveći problem tu vetar i duzina mreze. Vetar otkida kako duva, a izgleda da im se ne skida mreza svako veče jer je dugacka deonica.

    Ne bih voleo da se odmah svaljuje na organizaciju, malo je to skijalište da bi mogli toliko uloziti da sve obezbede. Mislim da je bolje potencirati na edukaciji i kaznjavanju skijaša i tako spreciti, nego tapacirati svaki cosak.

  6. #3376
    Senior Member
    Datum registracije
    30.12.2012
    Poruke
    121

    Podrazumevano

    Nemoguce je otkloniti sve potencijalne opasnosti.
    Mada kao ozbiljan nedostatak i dalje vidim to sto su ski instruktori i njihovi polaznici svuda po skijalistu.Bolje trasirati neku novu kracu stazu duzine 300-400m samo za ucenje.Zamislite malo vecu guzvu koju ove zice mogu da podnesu i djake kako secu svaku stazu na sve strane,to je kao da auto put prelaze majke sa bebi kolicima na sve strane.
    Ukrstanje ski puteva je skoro bezopasno ,osim po magli.Presek sa Suncanom ,moze da bude nezgodan ,posto je to brza staza ,ali ,priprema i upozorenja su postavljena.
    Ova planina je nezgodna po magli ,to stoji,ali sta tu preduzeti?Moze samo da se zaustavi rad skijalista i cekati da se uspostave uslovi...
    Tesko je to sto se desilo ,treba videti pravi uzrok ,ipak je rec o starijem coveku,koji je verovatno imao iskustvo i oprez.No ,ne zelim da nagadjam,zao mi je...

  7. #3377
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    Malopre gledam sliku mesta nesrece... izgleda da je to stub koji se nalazi na stazi Babin Zub, tacnije nizbrdo sa leve strane cetvoroseta. E to mi je malo logicnije, ako se covek ranije odvojio sa ski puta i u spustu zabio u stub... mozda je bila magla pa je napamet skrenuo u levo...

  8. #3378
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    Dobrodosao macak011

  9. #3379
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    Evo malo novih vesti iz prve ruke. Sneg je padao sinoc, a pada i sada malo smanjenim intenzitetom. Put je neociscen i neophodni su lanci.

  10. #3380
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    @Roman

    fala, fala, bolje vas nasao! Nego, gde si tacno video mesto nesrece? Pliz, baci link..

    Ja sve nesto mislim da je to kad sa gondole krenes ka stazi babin zub, pre ukljucenja ali posle izlaska sa malog tanjira?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •