Strana 257 od 397 PrvaPrva ... 157207247255256257258259267307357 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 2.561 do 2.570 od 3970

Tema: Novosti sa Stare planine

  1. #2561
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    Evo mene opet, doduse iz Beograda. Mi zavrsismo nase skijanje negde oko 12.30h. Puno ljudi, previse za postojece staze. Ja se nadam da ce se kapaciteti prosiriti bar za dve staze sledece godine. Danas su dominirale "kamikaze" i "telepate" sto je rezultiralo sa tri sudara samo na Konjarniku (za ostale staze ne znam), stradalo je jedno dete , srecom nema teze povrede samo je dobrano ugruvan i dezorijentisan.
    Bas da bi to izbegli, mi smo se spustali niz crnu ali moja cerka kada je videla to dete, samo je rekla "Necu da me neko pokupi kao prosle godine" i skrenula u kafic na dnu Konjarnika. Koga zmija ujede i gustera se plasi...
    Inace staze Suncana i Konjarnik vrlo brzo su popustile, vec oko 12h su ostale ledene ploce po sredini i dubok granulasti sneg po krajevima staza, sto nije cudo jer na autu mi je pokazivalo 8c

  2. #2562
    Super Member vlada019 avatar
    Datum registracije
    12.11.2006
    Lokacija
    Knjazevac
    Poruke
    802

    Podrazumevano Danas Ski centar Babin zub na Staroj planini oborio sve rekorde u posećenosti





    Danas je Ski centar Babin zub na Staroj planini oborio sve rekorde u posecenosti.Na stazama je toliko bilo stranaca ponajviše Bugarskih gradana da se retko mogao čuti Srpski jezik.




    Po našim procenama danas je na Staroj planini bilo blizu 4 000 turista, što skijaša , što gostiju , što obicnih radoznalih turista, koji su došli da uživaju u našoj planinskoj lepotici sa najviše snega od svih srpskih planina i ski centara 93 cm van staza dok na stazama ima od 40 do 60 cm..


    Pogledajte na našim fotografijama i video snimcima kako je izgledao današni dan.


    detaljnije
    http://www.staraplanina-babinzub.info

    http://www.knjazevac.org.rs


    Najsvezije informacije vezane za Opstinu Knjazevac i njenu okolinu.....
    Stara planina - Babin zub - Banjica - Baranica - Ravna - ...itd
    Prodaja placeva i nekretnina Stara planina
    http://nekretnine.knjazevac.org.rs/

  3. #2563
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    @ibane@
    Bravo za redara. Danas je stvarno bilo slucajeva da im se oduzme ski pas na jedan. Covek lezi na stazi, razbio se onako muski, pridjemo supruga i ja, pitamo da li mu treba pomoc, on sedi malo osamucen, odozgore dolece "kamikaza" u niskom letu, prolazi pored coveka koji lezi na stazi na manje od pola metra, zasipa ga snegom, mi ga psujemo, gadjam ga stapom a majstor stane i kaze "Pa staje, nisam ga ni pipnuo"...

  4. #2564
    Super Member vlada019 avatar
    Datum registracije
    12.11.2006
    Lokacija
    Knjazevac
    Poruke
    802

    Podrazumevano Knjaževac : MUP – u odobreno gorivo za Ski centar Babin zub




    Opštinsko veće je na prethodnoj sednici Opštinskog veća odobrilo zahtev MUP-a RS Policijske uprave Zaječar – Policijskoj stanici Knjaževac dodatne količine naftnih derivata u količini od 100 litara mesečno .
    Ovo odobrenje važiće u toku cele zimske – turističke sezone do kraja maja meseca 2013.godine.
    Upućeni
    zahtev i odobrenja se odnosi na pojačanu angažovanost i veću mobilnost
    policijskih službenika na području Turističkog centra na Staroj planini.

    Naša novinarska ekipa primetila je nedovoljan broj službenih lica koja bi kontrolisala sve veči broj turista koji dolaze na Staru planinu.Među njima ima dosta mladih, dece kao i stranih lica.Neki dolaze organizovano, dok većina dolazi sopstevnim prevozom....


    detaljnije
    http://www.staraplanina-babinzub.info

    http://www.knjazevac.org.rs


    Najsvezije informacije vezane za Opstinu Knjazevac i njenu okolinu.....
    Stara planina - Babin zub - Banjica - Baranica - Ravna - ...itd
    Prodaja placeva i nekretnina Stara planina
    http://nekretnine.knjazevac.org.rs/

  5. #2565
    Junior Member
    Datum registracije
    20.02.2013
    Godina
    36
    Poruke
    24

    Podrazumevano

    Stvarno mi je drago kad procitam ovako lepe vesti...
    Drago mi je sto ima toliko stranaca, a nadam se da ce se i kod nas situacija popraviti pa ce vise ljudi odlaziti na skijanje i shvatiti zbog cega je to najlepsi vid rekreacije... Ja to kazem jer sam vec preko 20 godina zaljubljen u sneg i skije

  6. #2566
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    I evo sta da kazem, bio sam, video sam i verovatno cu opet a kad ce ne zna se...

    No Stara planina je ok skijaliste, moram da kazem bolje od onoga sto se nudi kod nas.
    Ono vreme ovakvo/onakvo, pa ljudi ovakvi/onakvi, to je sve relativno, bitno je da je centar dobro organizovan i da pruza ljudima ono sto traze, a to je skijanje, caskanje pored kafica, hike do Babinog zuba, a bogami i Midzor je na dohvat, tako da za svakog po nesto.
    Da li je mali za onoliko ljudi sto dolazi, pa i nije, odnosno ne moze se reci da ako jednog prelepog dana i uz to nedelja da je bila guzva pa se ne moze skijati da je premali, ne naprotiv mi smo se bas u nedelju odlicno iskijali, samo se treba dobro organizovati i seliti se sa jedne strane skijalista na drugu a ima ih tri, odnosno tri zone skijanja i sva tri sa svoim specifikama.
    Odavna sam doznao da su ljudi takvi kakvi jesu i da se ne treba truditi shvatiti ih, ali se moze uticati na njih. Naime primetio sam da su zicnicari cak previse usluzni skijasima/borderima, a ne mozes svima ugoditi, pa je zato cetvorosed Babin zub tako spor, jer malo malo pa neko padne sa silaska, pa zicnicar odma stopira, ili neki border na nogama ne moze da pretrci par koraka pa opet je tu zicnicar da uspori da isti side i napravi jos par koraka onako u setnju. Ili tip onako u poluplug se surva niz Konjarnik i dole gleda u GPS i kaze 'pa ovaj ne meri brzinu', pa sad mora da povtori, a redar ga lepo zamoli da to ne radi, ili tip vezba karvig tehniku, zamisli na Konjarniku, naravno bez stapova i pravi karving zaokrete a da pri tome koristi putanju ne siru od jednog metra i naravno nema ni kapu a kamoli kacigu. Verovatno mu vruce u glavi pa mora da je malo ohladi. No takvih ima svugde.
    Sta fali, pa malo toga (naravno za centar takav kakav je) a to bi bilo isklopliv cetvorosed sa nastresnicom na Babinom zubu, nego takav kakav je, i onda bi isti bio brzi a i bi stitio od vetra koga u subotu bilo stvarno mnogo, a to je kako sam primetio najvisa tacka na skijalistu. Obelezavanje staza i ski puteva za svaku pohvalu, na tu maglustinu u suboti bi bilo nemoguce snaci sa a usput da vam to bude prvi dan u tom centru. Mi smo uz pomoc dobre markacija uspeli da u suboti i pored takvog vremena proskijamo sve staze i stazice, uredzene i neuredzene, a u nedelju smo samo isto povtorili i jos dodali malo offpiste ispod cetvoroseda Babin zub (ibane pofali se kako taj progresor ide off).
    Da remiziram, staze kod gondole idealne za pocetnike sa plavom i kratke crvenom konfiguracijom, a baska isti se nece muciti kako da sidzu sa zicare koja nije isklopliva dok ne steknu sigurnos na skijama. Babin zub, joj kako je lepa ta staza, koi siroki zaokreti, ma ovde je karvig za uzivanje, posebno desna strana. Konjarnik sa Suncanom dolinom je doci i skijati i to dobro skijati (a ne ovde uciti plug) stim da je meni Suncana bolja od Konjarnik 1a i ista je po meni ipak crvena staza. Po meni jedina crna staza je staza oznakom 1 i po meni ista treba ostati ovakva kakva jesto odnosno da se ne taba, pa ko voli nek izvoli. Primetio sam da ono sto zovete kamikazama da ovde ne dolaze, a moja cerka je otkacila bas na toj stazi takva kakva jeste.
    Odnosno za mene Suncana i Babin zub najbolje staze, a za cerku staza 1 netabana i off ispod cetvoroseda Babin zub.

    Da ne pisem na drugom theardu o putu dovde, primetio sam razlicite komentare, a prosao sam preko sve tri strane. Start racunam skretanje sa autoputa BG-SK prema Pi. Iz te tacke najduzi (km) je pravac preko Temske ali i najkraci u vreme putovanja. Svrlig-Kalna najkraci ali samo u km ne i u vreme putovanja. Preko Knjazevca je najduzi u vreme. Minus benzinska pumpa, najbliza od centra je na 50km.

  7. #2567
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Ostavio sam Trendu da prenese svoje utiske sa Stare planine posto je bio prvi put na ovoj planini. Druzili smo se u malo u subotu i vecim delom dana u nedelju tako da smo prosli celo skijaliste zajedno. Zaboravio je Trendo da napise da taj sto je vezbao karving na Konjarniku da ga je zakacio u stap i pao ali sva sreca pa mu nije bilo nista.
    Progresor iz potpisa pliva off . Jos sam nasao fazon kako da skijam off pa sam strikao sitno jer tamo nije bilo mesta bas za neke siroke zaokrete. Spustili smo se iza kontejnera gde su zicnicari i verovatno su nas videli ali nam nisu nista rekli . Prosli smo tuda 2-3 puta. Inace progresor je drzao odlicno i pri sirokim zaokretima gde sam se dosta spustao nisko (austriska skola karvinga ne americka ) a pritom ima me sto se tezine tice a takodje je odlican je pri kratkim zavojima u svim uslovima.

  8. #2568
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    Ufff, opet sam zaboravio kako da postavim slike ... Ljudi pomagajte

  9. #2569
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Reply/Go Advanced/Spajalica(manage attachments)/attach/cao-zdravo

  10. #2570
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Ides na Go Advanced dugme pa ispod imas deo Attach Files i dugme Manage Attachments. Kad kliknes na njega otvara ti se novi prozor. U delu Upload File from your Computer kliknes na Browse i nadjes sliku koju hoces da postavis. Imas 5 dugmeta za 5 slika. Nisam siguran da li mora bese da budu rezolucija 800Xnesto ili 600Xnesto ili mozda automatski smanjuju sliku kad treba da se postavi. Meni je prijavio problem da mora da bude slika te odredjene rezolucije tako da prati i citaj na sta se zali . Kada zavrsi sa upload-om samo klikni na Close this window. Ostaje jo si korak da klines na dugme Submit Reply i to je to. Ako se ne varam bio je problem sa velicinom slika pa zato nisi mogao da ih zakacis. Zadnje slike koje sam postavio ovde su slikane mobilnim i nemam pojam koje su rezolucije.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 6 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 6)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •