Strana 79 od 398 PrvaPrva ... 2969777879808189129179 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 781 do 790 od 3972

Tema: Novosti sa Stare planine

  1. #781
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    ajao, znaci bas gadno?

  2. #782
    Junior Member
    Datum registracije
    25.02.2006
    Poruke
    24

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od SRB_PI Pogledati poruku
    Put Pirot- Temska- Sugrin je ko staklo... Sve pohvale za PZP Zajecar, koje cisti Sugrin- Konjarnik... Put je prohodan: ociscen do asfalta, bacena je so i posipan rizlom... Staze fino sredjene sa par cm neutabanog snega... Veoma gusta magla i na konjarniku i suncanoj bez vetra... :-*
    Ko staklo,mislis ima leda koliko hoces,cakli se!!???

  3. #783
    Super Member SRB_PI avatar
    Datum registracije
    26.01.2010
    Lokacija
    Пирот
    Skije / Bord
    NITRO ROOK
    Godina
    30
    Poruke
    638

    Podrazumevano

    да управо то... бацао се комби лево десно... у повратку много боља ситуација: бацили и ови наши со...

    толко густа магла била данас, да сам ја возио кроз шуму између Коњарник 1 и Коњарник 2 како би видео где идем... :/

  4. #784
    Super Member vlada019 avatar
    Datum registracije
    12.11.2006
    Lokacija
    Knjazevac
    Poruke
    802

    Podrazumevano Stabilizacija vremena na Babinom zubu i Staroj planini


    Nakon poslednjih snežnih padavina, svi prilazi ski centrima Kopaonik, Tornik na Zlatiboru i Stara planina su prohodni, saopštila su danas “Skijališta Srbije.”U ski centru Stara planina visina utabanog snega na stazama je iznad 90 santimetara dok je van staza 180 cm, a rade žičare “Konjarnik” i “Sunčana dolina”, kao i nova gondola “Jabučko ravnište”.Staze su danas bile idealne za skijanje, dnevna tempeartura bila je – 8 C, duvao je slab vetar vidljivost je bila dobra do 100 metara.Put prema ski centru bio je dobro očišćen i bez snaga na kolovozu.Na našem snimku možete videti kako izgleda zimska idila na Staroj planini na radost brojnih posetioca koji se pozitivno izjašnjavaju o uslovima u ovom novom i po svemu sudeći najperspektivnijem zimskom centru u Srbiji.


    detaljnije sa video snimkom http://vesti.knjazevac.org.rs/?p=21376
    http://www.staraplanina-babinzub.info

    http://www.knjazevac.org.rs


    Najsvezije informacije vezane za Opstinu Knjazevac i njenu okolinu.....
    Stara planina - Babin zub - Banjica - Baranica - Ravna - ...itd
    Prodaja placeva i nekretnina Stara planina
    http://nekretnine.knjazevac.org.rs/

  5. #785
    Ski legenda
    Datum registracije
    28.02.2004
    Skije / Bord
    Da/Rado
    Poruke
    245

    Podrazumevano

    ajmo da pojasnimo ljudima koji nisu vozili ove puteve,
    a zele sa severa na staru planinu...
    opcija 1. sa severa na paracin, pa na zajecar, pa na knjazevac pa
    dalje poznato...veci deo puta od paracina do zajecara
    je radjen prosle godine, asfalt nov, put od zajecara do
    knjazevca odlican takodje...ovde je jedini potencijalni problem cestobrodica (PN-ZA) .
    opcija 2. autoputem od paracina juzno, pa iskljucenje na sokobanju (pre nisa)...
    deonica od sokobanje do knjazevca je losa leti, a ne sada...dakleM nikako.
    opcija 3. autoputem od paracina do nisa, od nisa do svrljiga takodje odlicno i od
    svrljiga desno starim putem za kalnu, za koji kolega gore kaze da je prilicno solidan...
    opcija 4.tzv.tv opcija, svima nam vrlo dragog (sa akcentom na vrlo) Al Virka, a sugerise da se vozi od paracina do nisa (dakleM juzno), pa onda da se vraca na knjazevac (dakleM severno), i to vrlo iskusno preko koske zvane tresibaba, pa od knjazevca poznato...
    tipujem na opciju 1 ili 3, stim da nisam isao tim skracenim putem od svrljiga do kalne,
    pa tu stvaljam mali znak cudjenja
    pozdrav!
    Maynard,Adam,Justin,Danny.

  6. #786
    Member
    Datum registracije
    25.01.2010
    Godina
    43
    Poruke
    31

    Podrazumevano

    pitajte viamishelin kojim putem,sigurno je najbolji

  7. #787
    Ski legenda
    Datum registracije
    28.02.2004
    Skije / Bord
    Da/Rado
    Poruke
    245

    Podrazumevano

    mozes da pitas i via bridgestone, presao sam ti
    ja via michelin (pilot power) vise puta sve gore navedeno,
    tako da je to to, cenim...
    Maynard,Adam,Justin,Danny.

  8. #788
    Junior Member
    Datum registracije
    20.01.2012
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Skije / Bord
    Rossignol Actys 300
    Godina
    48
    Poruke
    20

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Z_L_I Pogledati poruku
    3. autoputem od paracina do nisa, od nisa do svrljiga takodje odlicno i od
    svrljiga desno starim putem za kalnu, za koji kolega gore kaze da je prilicno solidan...
    opcija
    Informacije koje ja imam za ovu putanju su da je ovaj put u redu ako nema snega, ali ako ga ima (kao sada) da postoji opasnost da vozač promaši put jer na dalu puta postoji čistina gde put nije obeležen, a vetar pravi zaravan pa se lako sleti ili promaši put. Nisam išao, ali su mi svi savetovali da ne idem tim putem nego da idem preko Knjaževca. Inače kumovi matorci žive u selu Burdimo koje se nalazi na tom putu Svrljig - Kalna, a kumov ćale je profi drajver u penziji. Tako da verujem da je njegovo zapažanje merodavno. Ja sam ga poslušao bez razmišljanja.

    Pitanje vezano za gondolu... Koliko vidim ta gondola je napravljena samo da bi se reklo da na nekoj našoj planini postoji gondola, ona ništa ne spaja, nego praktično zamenjuje klasičan lift. Onaj ko je koristi može da skija samo na toj jednoj stazi, right? Praktično spustiš se stazom, skineš skije, uđeš u kabinu, popneš se gore, staviš skije, spustiš se dole, skineš skije, uđeš u kabinu, popneš se gore, staviš skije.... I tako u krug. Jel sam ja to dobro zamjetio? Tamo gde sam ja koristio gondole ista služi da spoji udaljene tačke skijališta ili neko podnožje planine i skijalište, a ne služi umesto lifta. Ako je tako kako sam opisao, to nema mnogo smisla...

  9. #789
    Senior Member
    Datum registracije
    03.12.2008
    Lokacija
    Kragujevac
    Skije / Bord
    Volkl Racetiger SC Ti
    Godina
    43
    Poruke
    128

    Podrazumevano

    Juče sam se vratio sa Stare Planine, bio sam 4 dana. Smešten sam bio u selu na 5 km udaljenom od Konjarnika, mislim da se zove Crni Vrh. Prenoćište u motelu na bazi polupansiona je 15 evra. Skipass za 4 dana staje 28 evra. Put za tih par dana od sela do Konjarnika i novoizgađenog hotela je uvek bio očišćen i prohodan, pa ko ima sve četiri zimske gume nema potrebe previše da brine, naravno lanci u gepeku (zlu ne trebalo

    Na stazama nije bilo previše guže, jer nije bio vikend. Cene u kafićima na stazama Konjarnik i Jabučko Ravnište su slične i skoro sve je po 100 dinara (1 evro), dok su cene pića u hotelu skuplje u proseku duplo.

    Slažem se da prethodnim postovima da je gondola, totalno nepotrebna i ne vidim njenu svrhu na onkao maloj razdaljini gde na svakih 10 minuta skidaš skije i ponovo ih stavljaš, zaista je umesto nje trebao da se stavi jedan četvorosed i sve bi bilo jednostavnije.

    Sve u svemu, ko želi da pusti skiju na par dana za ne preterano velike pare, topla preporuka.

  10. #790
    Super Member SRB_PI avatar
    Datum registracije
    26.01.2010
    Lokacija
    Пирот
    Skije / Bord
    NITRO ROOK
    Godina
    30
    Poruke
    638

    Podrazumevano

    гондола је направљена да би неко ,,опрао'' паре


    што се зимских гума тиче: Винтера- царица

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •