Strana 317 od 398 PrvaPrva ... 217267307315316317318319327367 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 3.161 do 3.170 od 3972

Tema: Novosti sa Stare planine

  1. #3161
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ibane Pogledati poruku
    Pa pisite SS sta je problem pa nam prenesite odgovor ovde na forumu.
    SS nista jos uvek nije odgovorio na moj mejl, a ako ista bude, prenecu u celosti.

  2. #3162
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Misk0 Pogledati poruku
    Evo ti jedan scenario koji je donekle realan sa tacke gledista nekoga ko nikad nije bio na SP i ne zna nista o sistemu na SP (treba nam clanak kao sto je Stevs odradio za Kop pre nekoliko meseci)

    uslova za osnezavanje ima ali su retki (ova godina realno, kad god sam gledao na SP je bilo nekoliko stepeni toplije od Kopa)
    nemas kapacitet pumpi da istovremeno pravis dosta snega i na 7 i na 5, prioritet je 7 (realno ali nemamo nikakve informacije)

    Da li ces da rizikujes i 7 i 5 i da imas potencijalno lose staze a moguce i bacanje para jer si i sam rekao da je 5 na jako losem mestu (jug i vetar) ili ces da se koncentrises na ono sto znas da moze da radi?

    Moguce je da je bilo sanse da prorade ostale staze koje su okrenute ka severu ali nemas vezu sa njima jer je 5 kljucna.

    Iskreno, to sto ne radi vise staza ne odgovara bas nikome tako da od svih razloga, ja se iskreno nadam da je u pitanju usteda resursa (mislim na pare)
    Donekle si u pravu ali samo donekle. Naime, sistem koji cine dve staze, konjarnik i suncana dolina su godinama funkcionisali kao jedino skijaliste bez ikakvih problema, pa i kad je uveden sistem za osnezavanje. Nisam siguran kolike su rezerve vode ali sam ubedjen da se ne koristi jedan rezervoar za ceo sistem - to bi mogao Vlada019 da nam pojasni ako hoce ili neko drugi ko je upucen?

    Dalje, mnogi skijasi su dolazili na Bz SAMO zbog suncane i konjarnika i u stanju su da nikad ne odu na drugi deo skijalista. Gosti iz EPS hotela i planinskog doma su PRINUDJENI da koriste auto/bus prevoz do hotela da bi uopste mogli da skijaju ovih dana - gosti tih smestajnih jedinica su kao po pravilu uvek skijali samo konjarnik i suncanu dolinu.

    Iz svega recenog je potpuno jasno da konjarnik i suncana dolina u slucaju da imaju dovoljno snega mogu APSOLUTNO da imaju svoj konzum koji je potpuno nezavisan od jabuckog ravnista i/ili staze broj 5.

    Naravno, za one goste koji su smesteni ili parkirani kod pocetka gondole jedini nacin da odu na drugi deo skijalista je da 5-ica radi ili da pale kola ali garantujem da bi vecina skijasa koji su smesteni u selima ispod konjarnika prilikom dolaska u centar u startu birala jednu od dve solucije: sistem plavo-crvenih staza jabuckog ravnista ili sistem crno-crvenih staza konjarnik-suncana dolina. Dakle, BEZ staze broj 5 i pratecih ski puteva potpuno je RENTABILNO da sve staze rade, naravno ako IMA uslova. U krajnjoj liniji, bar konjarnik je, ruku na srce, ovih noci mogao da se sredi - ako je bilo uslova za rad topova na sedmicama, cisto sumnjam da tih uslova NIJE bilona konjarniku - da ne pominjem stazu broj 5!

    Da podsetim, pre postojanja jabuckog ravnista, hotela i gondole, ski centar je radio punom parom BEZ problema skoro svake sezone od otvaranja, a uvodjenjem topova je sezona produzena. Medjutim, iz godine u godinu sistem konjarnik-suncana se polako baca u zapecak- zasto - ne znam...

    To verovatno znaju oni koji vedre i oblace tim delom Srbije...

  3. #3163
    Senior Member
    Datum registracije
    30.12.2012
    Poruke
    121

    Podrazumevano

    Ti sto vedre i oblace nazalost ne zive u ovom delu Srbije.Mada i ova sila odozgo ,nije bio zainteresovana za skijanje ove godine...

  4. #3164
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    SS nista jos uvek nije odgovorio na moj mejl, a ako ista bude, prenecu u celosti.
    Hvala Macak.

  5. #3165
    Super Member
    Datum registracije
    06.12.2012
    Lokacija
    Pirot
    Skije / Bord
    Head Supershape crveni SL / VIST GS 614 FIS
    Godina
    34
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Misk0 Pogledati poruku
    Da li ces da rizikujes i 7 i 5 i da imas potencijalno lose staze a moguce i bacanje para jer si i sam rekao da je 5 na jako losem mestu (jug i vetar) ili ces da se koncentrises na ono sto znas da moze da radi?
    Neoprostivo je da skijaliste tokom 90% sezone radi sa 15-20% svog kapaciteta.
    Tesko da mogu da mogu vremeski uslovi toliko da uticu, gotovo neverovatno.
    Edit: Umalo zaboravih da se prtom naplacuje PUN ski pas koji je ,inace, skuplji proslogodinsnjeg (kad smo imali maltene sve staze veceg dela sezone).
    A da ne napominjem odnos izmedju poludnevnog/celodnevnog itd.
    http://i.imgur.com/yKmeoai.jpg?2

  6. #3166
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Misk0 Pogledati poruku
    Da li ces da rizikujes i 7 i 5 i da imas potencijalno lose staze a moguce i bacanje para jer si i sam rekao da je 5 na jako losem mestu (jug i vetar) ili ces da se koncentrises na ono sto znas da moze da radi?
    Ma samo to, dnevno se otopi velika količina snega. Ne može se preko noći napraviti ta količina, sneg na stazama se dopunjuje i sa skladištenim zalihama. Sav sneg koji se napravi tokom noći se skuplja i raznosi po sedmicama ili se čuva za one dane kada ne može da se pravi. Sa ovim toplim danima nemoguće je napraviti toliko snega da se pokriju sve staze i da se održe voznim do kraja sezone. Ovako bolje sve uložiti u tri staze i skijati na njima kvalitetno do kraja sezone. Protiv prirode se, na žalost ne može.

    Inače, Kopaonik je imao 6x više padavina od Nove godine i prosečno nižu temperaturu pa je malo i sreća tu umešala prste inače nikada ni Gobelja ni Gvozdac/Ledenica ne bi proradile.

    @alexapi32
    Na žalost, tako je skoro svuda u svetu, protiv prirode se ne može, sada zaposleni i sezonci treba da prime manju platu ili dobiju otkaz jer nema snega, ne radi skijalište pa i cena ski pasa treba da bude niža. Nemoj si piroćanac

  7. #3167
    Junior Member
    Datum registracije
    13.12.2009
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    48
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    ja sam sinoc stigao i danas skijao, sunce ubilo ceo dan, tempratura u dobrom plusu, ali je skijanje ako se izuzme iskakanje iz vezova i nosenje skija do gondole sasvim korektno - naravno samo za jednu zicaru. nema ni skijasa pa staze drze odlicno. recimo do 11-12 su bile prilicno tvrde, a onda pustile. sutra ce biti malo losije jer je pitanje hoce li nocas da stegne. od ostalih staza ocigledno nema nista do daljeg, sutra isto jako toplo. po meni sa ovim brojem skijasa mogli su da srede babin zub i da radi bez problema jer se staze jednostavno ne unistavaju jer skijasa ima jako malo.

    zali boze para sto placam ovaj hotel koji je fantastican zarad jedne sstaze/zice, ali sta cu to je moja greska. iskreno vise nikad necu uplatiti staru planinu unapred i ostaje opcija za skijanje od 2-3 dana optimalno.

  8. #3168
    Super Member vlada019 avatar
    Datum registracije
    12.11.2006
    Lokacija
    Knjazevac
    Poruke
    802

    Podrazumevano Stara planina 14.03.2014 (Foto)





    Na Staroj planini već 4.dan za redom idealni uslovi za skijanje.Dan je bio sunčan i vedar bez vetra, visina snega stazama od 20 do 40 cm, dok snega van staza ima oko 13 cm.U funkciji i dalje samo ski staze na Jabučkom ravništu i dečja traka
    .Trenutna temperatura u ski centru na Staroj planini iznosi 4°C.

    Pred nama je još jedan predivan ski vikend na Staroj planini.

    Pogledajte kako je danas izgledao Ski centar Stara planina (foto)

    Detaljnije ...
    http://www.staraplanina-babinzub.info

    http://www.knjazevac.org.rs


    Najsvezije informacije vezane za Opstinu Knjazevac i njenu okolinu.....
    Stara planina - Babin zub - Banjica - Baranica - Ravna - ...itd
    Prodaja placeva i nekretnina Stara planina
    http://nekretnine.knjazevac.org.rs/

  9. #3169
    Senior Member
    Datum registracije
    30.12.2012
    Poruke
    121

    Podrazumevano

    Danas je na svoj nacin dan bio predivan.Skijanje pefektno prepodne ,staze odlicne ,posle su popustile ali bez neravnina ,jer nije bilo neke guzve.
    Kristalno cisto nebo i sunce dali su prelep ugodjaj.
    Pri povratku ostaje zal za Konjarnikom koji izgleda odlicno u delu koji se vidi pri silasku sa planine.

  10. #3170
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Danas i sutra proveravam ove navode...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 8 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 8)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •