Strana 303 od 397 PrvaPrva ... 203253293301302303304305313353 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 3.021 do 3.030 od 3970

Tema: Novosti sa Stare planine

  1. #3021
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Ja ne verujem u tu teoriju zavere da gondola radi zbog hotela. Prosto plave i lakse staze privlace vise turista nego crne staze. Znam gomilu ljudi koji nisu dolazili na SP dok nisu napravljene 7-ce jer nisu dobri skijasi i nisu mogli da skijaju na Konjarniku i Suncanoj. Osim toga tu je i sve vise porodica koji dovode svoju decu da skijaju jer mogu da uce i da skijaju na plavim stazama. To sto bi smo mi vise voleli da skijamo Konjarnik to SS bas i ne interesuje. Od kako je napravljena gondola i te lakse staze SS obaraju rekorde po posecenosti i broju prodatih karata sto nije bio slucaj kada su bile samo 2 staze. To je ono sto zanima SS. Tu je i drugi problem sto je polazna stanica Konjarnika nisko i cesto ima problema sa odrzavanjem snega i tu najpre "pukne" staza a i Suncana ima problem da se zadrzi sneg i ako postoji ograda koja stiti od vetra ali je staza dosta strma i ne uspevaju da zadrze sneg da bi ga utabali i napravili makar neku osnovu.
    Ne slazem se da bi trebao falkenstajner da organizuje prevoz pogotovo sto nemaju interes ako je hotel poluprazan kao sto tvrdite. Kod polazne stanice Konjarnik ne postoji ni jedan smestajni kapacitet. A mislim da i na toj lokaciji bas i nema mesta za izgradju nekog ozbiljnijeg smestaja. Smestaj na SP je uglanom u selima Crni vrh, Inovo, BB....pa i Kalna. Taj ko je tamo smesten mora da dodje kolima ili nekim drugim prevozom da bi skijao i isti mu je k... da li ce da dodje na Konjarnik ili Jabucko ravniste. Nekada u buducnosti kada se bude ski centrar razvio i imao mnogo vece smestajne kapacitete na celoj planini koji ce po svoj prilici biti razudjen tj. na vise lokacija onda treba razmisljati na uvodjenje ski busa na relaciji Kalna-Jabucko ravniste-Kalna sa medjustanicama. Tada ce se verovatno stvoriti i problem parkiranja na planini pa bi uvodjenjem ove linije se resio i taj problem. Ali prvo skoci pa reci hop.

  2. #3022
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Treba biti realan. Autobski,kombi pa i taksi prevoz od konjarnika do jabuckog po ceni od 100 dindzi u jednom pravcu ili nekoliko stotina dindzi do crnog vrha pa dole do kalne moze po sezoni da donese dosta love prevozniku...treba staviti na papir pa videti. Uveren sam da ima interesa.

  3. #3023
    Super Member
    Datum registracije
    16.12.2006
    Lokacija
    beograd
    Godina
    53
    Poruke
    262

    Podrazumevano

    nisam ja mislio o zaveri da kondola radi zbog hotela, ali mi nije jasno kako su neki pametni zamislili ceo taj concept oko kondole? gde da se ja parkiram ako sam smesten negde van hotela? Vec sam pisao idiotsku varijantu da od velikog parking do hotela ne postoji staza ili nesto slicno. zimus smo sa decom morali da gacamo po blatu da bi dosli u hotel, a parkirali se na zvanicnom parking. neko je postavio pitanje zasto su se u vreme vikenda autobusi i automobile parkirali po trotoraima blizu hotela.
    takodje se slazem da je izgradnja laksih staza odlican potez, jer mogu i slabiji skijali da skijaju. Ove zime smo vodili decu na SP bas iz tog razloga...

  4. #3024
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od mickeu Pogledati poruku
    Vec sam pisao idiotsku varijantu da od velikog parking do hotela ne postoji staza ili nesto slicno. zimus smo sa decom morali da gacamo po blatu da bi dosli u hotel, a parkirali se na zvanicnom parking.
    Izvini ali staza postoji. Problem je što kada ljudi parkiraju, okrenu se prema hotelu i prirodno očekuju stazu ispred njih! Onako kako si kolima ušao u zonu parkinga, istim putem pešice kreneš i postoji popločana staza. Tako da je ispravna tvrdnja da ne postoji prečica preko livade već staza koja ide okolo

  5. #3025
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    Izvini @clive@ ali pogresio si u svemu sem mozda u prilaznim putevima. No avako ima svoje glediste a ja svakako nominujem macak 011 za direkrora. Danas je nesto bolja siruacija evo staze se i sada nekako drze. A ja pravim pauzu da se obeisem jer sam geknuo za sve pare...

  6. #3026
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    Hajde malo da Vas nasmejem... pre cetiri dana sija sunve a ja vozim pun auto dece, otvorim krov jwr je bas toplo i.... ostade mi otvoren krov, crko elektro motor. Jbg, naounio sam krov jastucima uvijenim u najlon...

  7. #3027
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Evo predlog malog porodicnog hotela upravo iz ponude falkenstajnera:

    http://www.falkensteiner.com/en/hote...z/arrival#site

    Ovo cudo ima nepunih 50tak soba, ne zauzima puno mesta i mislim da se za ovaj objekat itekako moze naci mesto u dnu Konjarnika. Pored toga, na vrhu konjarnika, desno od izlazne stanice gde je nekad bio deciji park, moze ponovo da se instalira, pa bi takav objekat takodje imao ponudu i za decu, kao i hotel SP. Sa druge strane, autobuski ili minivan prevoz izmedju dva srodna objekta se prosto namece kao obaveza, a bio bi pun pogodak, posebno leti jer bi nesumnjivo bio konkurencija EPSovom hotelu, sto opet vodi ka razvoju EPSovog hotela i doma, itd, itd...

  8. #3028
    Junior Member
    Datum registracije
    01.01.2014
    Poruke
    5

    Podrazumevano

    Moram da se pridruzim vecini koja se zali na parking kod hotela da je u losem stanju, ako nase kukanje ovdje moze da urodi plodom da bude jos jedan glas vise. Iako sam se zainteresovao za diskusiju mislim da je ovo pogresna tema. Koliko vidim sta se pisalo mislim da bi trebalo zapoceti temu zelje i zeljice.
    Procitah nekoliko komentara koji predlazu neke biznis varijante koje bi "sigurno" bile profitabilne pa se pitam zasto sami tvorci tih ideja ne sprovedu neku u djelo i zgrnu pare nego cekaju da ih neko preduhitri. Da li mislite da marketing strucnjaci iz Falkensteiner-a nisu razmatrali sta im sve moze donijeti pare.......? Oni su ocigledno zadovoljni profitom koji ostvaruju i tu se prica zavrsava, kad ne budu bili mijenjace nesto.
    Macak jarane, kako si zamislio da se napravi taj hotelcic koji kosta par milioncica......? Da svi koji dodjemo na neki dan ostavimo dobrovoljni prilog.........? Shvatite ljudi da u ovoj zemlji nema para a i dalje je sve skupo do zla boga. Skijalista Srbije nemaju pare, a i da imaju pokrali bi ih politicari. Ja im za ovu sezonu skidam kapu sto su uopste odrzali bar neke staze da rade u ovakvim vremenskim uslovima.
    Slazem se sa svima vama da treba razvijati sve staze podjednako kako teske tako i lake, jer svi treba da imaju priliku da uzivaju i dobri i losi skijasi i posebno djeca (dio za sankanje nebi bio los da se napravi kad vec dajemo prijedloge). Vjerujem da kako dobrom skijasu smeta pocetnik na stazi koji se uci isto tako dobar skijas smeta pocetniku ali ako cemo posteno na lakoj stazi mogu da skijaju svi a na teskoj samo najbolji tako da je izbor jasan zasto se najvise ulaze u staze sedmice.

    Za one koji su voljni da mijenjaju nesto na SP da znaju da je cijena zemljista u okolini hotela bez komunalija i bez gradjevinske dozvole vrlo slicna cijeni placa u Nisu sa svim tim pa ce svima postati jasnije zasto se stvari ne sredjuju kako bi oni htjeli. U cijenu nije uracunat interes politickih mocnika.

    Nadam se da nisam smorio previse.

  9. #3029
    Member clive avatar
    Datum registracije
    31.10.2012
    Lokacija
    Subotica
    Godina
    50
    Poruke
    67

    Podrazumevano

    Suština je u pretposlednjem pasusu Zodrinog posta.

    Klijenti o kojima sam pisao su hteli da kupe zemljište za dva manja porodična hotela. Tažili su im cifre od kojih se pada u nesvest.

    Išli su da gledaju, izmedju ostalog plac koji se prodavao za 70000 i preko noći je cena otišla za 30% čim su provalili da su stranci u pitanju.

    Jedan od njih ima hotelčić u Zillertalu u Austriji, infrastrukturno opremljen veći plac je kupio za sličan novac.

    Prvo infrastruktura, pa dobar plan i doći će i investicije. Naši "stručnjaci" su preskočili infrastrukturu, napravili preambiciozan plan i hoće novac. Aktuelnim pristupom, bojim se da ga neće privući.

    Da zanemarimo smeštaj, gde se može sesti, odmoriti, ugrejati tokom skijanja?

    Madjari su otkrili skijanje i odlepili za njim. Nemaju lovu, uglavnom, i biraju budžet varijante. Madjari koje sam vodio gore su u ski poslu i nikad nisu čuli za SP koja im je prihvatljivo blizu.

    Da se razumemo, svi prirodni preduslovi postoje i voleo bih da SP pretekne Kop i postane atraktivno skijalište, ali...

  10. #3030
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    @zodra
    moram da priznam da nisam razumeo opasku kako da se napravi takav hotel - "da svi dodjemo neki dan da ostavljamo dobrovoljni prilog"?!? Ne secam se da je neko ostavljao dobrovoljne priloge za trenutni hotel koji postoji na SP niti je neko ostavljao priloge za kompletnu instalaciju na jabuckom ravnistvu u vlasnistvu SS, pa su opet napravljeni, o cemu ti pricas, jarane...?!? Ako mozes da pojasnis sta si hteo da kazes ovim...???

    Uostalom, vlasnici lanca Falkenstajner (ili bilo kog drugog lanca na planeti) najbolje znaju sta im odgovoara, pa su tako i postali vlasnici objekta na SP, a ako im bude odgovaralo, napravice novi ili nove objekte BEZ necijih dobrovoljnih priloga (!), nadam se da je to svakom kristalno jasno, nema potrebe za takvim tonom...? Ako se ne slazes sa mnom, moze to i lepse da se kaze, care...

    Po mom misljenju za sve postoji neki plan ili bar studija izvodljivosti, neki nacrt koji ce u buducnosti biti realizovan, tako da ja samo laicki dajem ideju koja mozda nekom bude interesantna, a nekom, kao tebi, ne mora da bude. I to je okej, sve dok ne krenes djonom na takav nacin. ako imas neki pametan predlog ili sta-god za diskusiju, super ali nemoj da prozivas. Ili ako vec znas, mozda mozes da mene i drugare na forumu prosvetlis kako se putem dobrovoljnih priloga grade hoteli?!?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •