Strana 208 od 398 PrvaPrva ... 108158198206207208209210218258308 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 2.071 do 2.080 od 3972

Tema: Novosti sa Stare planine

  1. #2071
    Junior Member
    Datum registracije
    14.12.2012
    Godina
    41
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    Danas freeride na svakoj stazi. Napadalo rekao bih 10ak cm. Kao sto Dejano981 rece, Suncana najpreglednija. Babin zub katastrofa, kod gondole neka sredina.

    Inace, i ja sam sa Suncane isao do pocetka Konjarnika da vidim sta se desava. Snega na pretek! Tako da price o tome da nema snega ne drze. Mislim da ako je ne otvore u narednih 5 dana, nesto ozbiljno je u pitanju.

    Jos da dodam da novi kafic na vrhu Konjarnika izgleda bas dobro!

  2. #2072
    Junior Member jasam avatar
    Datum registracije
    25.01.2012
    Poruke
    28

    Podrazumevano

    'bes izgled, kakve su cene? Radi li taj kafic uopste?
    A kako je bilo sa vetrom danas?

  3. #2073
    Super Member Buda avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    Sokobanja
    Skije / Bord
    Ficher progressor F19
    Godina
    52
    Poruke
    238

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Ako sam dobro shvatio, sezona na Staroj počinje 15 decembra (ovog vikenda) i to sa puštanjem staza ispod gondole, a sve ostale puštaju pet dana posle toga?

    Ako je to tačno, ne vidim problem - tek 20 decembra? Pa to je 5 dana posle openinga... Ne vidim zašto je neko primoran da odsedne u hotelu da bi došao na skijanje? Da li ćeš parkirati kola ispod 4seda ili ispod gondole ne pravi baš neku razliku? I to tih prvih 5 dana, a posle radi ceo ski centar...

    Jesmo mi Srbi poznati po teorijama zavere (procvetaće ovi Austrijanci sa tih 5 dana što će raditi gondola), u svemu nađemo neku pozadinsku priču, premijer naložio da se ne puštaju tanjiri .
    Šta bi sa pozadinskom pričom i teorijom zavere ?

  4. #2074
    Senior Member
    Datum registracije
    30.12.2012
    Poruke
    121

    Podrazumevano

    U kaficu dve veceri za redom ,nas pet ,sest tura oko 900din.
    Kafic je lep ,previse nov, da kad udjete unutra zapahne vas jak miris jelove gradje...
    Danasnje skijanje je bilo lose ,sneg padao u toku dana ,relativno mokar ili suv ,ko kako hoce ,ja bih rekao relativno mokar ,pa su samim tim i staze nepripremljene ,doduse sa razlogom.Magla za moje pojmove neizdrzljiva.
    Gondola je zezala ceo dan posto je neki gumeni valjak izgubio vazduh na izlaznoj stanici.
    Vetar promenljiv.
    Suncana najprihvatljivija i naravno najteza.
    Vec su sumnjiva ta desavanja sa Konjarnikom...

  5. #2075
    Junior Member
    Datum registracije
    20.10.2012
    Godina
    52
    Poruke
    15

    Podrazumevano

    momci....ako je suncana u funkciji,nema ali nema logike da na konjarniku nema dovoljno snega(tamo ne duva vetar kao na suncanoj.?)
    po sredi je ipak neka mutljavina,spremaju je za takmicenje koje je za njih veoma bitno.?
    a mi obicni smrtnici placamo punu cenu kuceta kao da smo FIS TAKMICARI..........
    bice konjarnika samo opusteno i po pravilima SS........ ipak je ovo SRBIJA!

  6. #2076
    Junior Member
    Datum registracije
    20.10.2012
    Godina
    52
    Poruke
    15

    Podrazumevano

    u postu svega na kopaoniku je registrovano da je palo 20cm novog snega...?
    na staroj pada a oni prikazuju kisu, a u 03.33am pada sneg vidi se na LIVE CAMM....?
    sve u svemu verujte ljudima koji su gore sve vesti su totalno netacne,naravno sa razlogom...

  7. #2077
    Senior Member Dejano981 avatar
    Datum registracije
    06.01.2012
    Godina
    42
    Poruke
    129

    Podrazumevano

    pri povratku sa sunčane je bila tolika magla i toliko jak vetar, i neka ledena kiša koja je udarala pravo u lice, da sam ja odlučio da više ne dolazim dok ne proradi konjarnik

  8. #2078
    Member
    Datum registracije
    02.12.2012
    Lokacija
    Nis
    Skije / Bord
    Elan Amphibio 12 2013
    Poruke
    75

    Podrazumevano

    Danas prvi dan od sedam... Jako teski uslovi - magla, vetar, niska temperatura. . Suncana nije losa u donje dve trecine, tako sam i skijao. Na cetvorosedu Babin zub nije bilo moguce skijati zbog (ne)vidiljivosti i vetra na zici. Gondola onako, na vrhu led i izuzetno jak vetar, donje dve trecine bolje, vidljivost prepodne jako losa, popodne prihvatljivo.
    Izgleda da ce i sutra biti slicno, a prekosutra max dnevna temp -12... Trenutno na mernoj stanici kod Planinarskog doma -8.9 C.

  9. #2079
    Member
    Datum registracije
    02.12.2012
    Lokacija
    Nis
    Skije / Bord
    Elan Amphibio 12 2013
    Poruke
    75

    Podrazumevano

    Guzva na Suncanoj kad se razisla magla - slikano u 13:46
    Priložene slike Priložene slike
    Izmenio/la bokyn; 06.01.2013 u 19:01.

  10. #2080
    Junior Member jasam avatar
    Datum registracije
    25.01.2012
    Poruke
    28

    Podrazumevano

    Evo i mojih iskustva i zapažanja.
    Magla i vetar danas ubijali. Kafić kod Konjarnika stvarno samo IZGLEDA jer još ne radi.
    Teorija zavere koja je trenutno aktutuelna a verovatno i tačna je sledeća: Konjarnik neradi i neće proraditi jer bez njega planinarski dom i EPS-ov hotel baš i nemaju nekog izgleda da naberu med ove godine, kako bi Ftankeštajn hotel privuko što više gostiju i razradio biznis. NEVEROVATNO je da dok nije napravljen Frankenštajn hotel i staze oko prekratke gondole, svi smo se skijali na Konjarniki pa čak i oni paćenici koji nisu bili dobri skijaši a nisu imali gde drugde da nauče ili utvrde svoje znanje.
    Danas na stazi Babin zub UBITAČNO!!!!. Magla , nesređena staza, a vetar koji brija na suvo. Neumem da vam opišem patnju sedenje na četvorosedu i željno očekivanje da se pojavi svetlo sa vrha kućice dok vam vetar ulazi u koske, a spuštanje niz stazu prava avantura, naročito ako želite da se vratite na gondolu. Staze sve većinom ledene i nesređene sa nanosima novog snega. Jednostavno LOŠE i što pre zaboraviti.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 4 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 4)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •