Strana 240 od 398 PrvaPrva ... 140190230238239240241242250290340 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 2.391 do 2.400 od 3972

Tema: Novosti sa Stare planine

  1. #2391
    Senior Member
    Datum registracije
    30.12.2012
    Poruke
    121

    Podrazumevano

    Evo jos mudros.ra...

  2. #2392
    Super Member
    Datum registracije
    01.12.2008
    Lokacija
    Beograd i okolina
    Skije / Bord
    Snowboard, komada nekoliko
    Poruke
    207

    Podrazumevano

    Bili za vikend na BZ... Subota odlicna, u nedelju smo do 14h svi poodustajali (ja poslednji) jer je bilo nemoguce voziti, sneg se lepio na brile i ne vidim ni gde idem, ni da li idem ili stojim, ili padam, a mozda sam vec i pao A lepo napadao na stazama, jos malo pa freeride... Pre ovoga bio sam na BZ onda kada su otvoreni Konjarnik i Suncana.

    Staze su relativno kratke, ali sasvim okej (da se razumemo, meni je staza dobra i ako ratrak nije prosao 5 dana, ako je sva u hupserima ili ima pola metra neutabanog snega). Ono okej znaci da je nizbrdo, da ima snega, i da ne vrebaju skrivene opasnosti u vidu stena, kamenja i panjeva.

    Jedina kombinacija gde moze da se napravi neki spust je Suncana + Konjarnik, ali ono sidro na Suncanoj je najgore koje sam koristio (nisam mnogo, Kop, Tornik i Francuska, ali ovo je najgore).

    Vezna staze su prica za sebe. Od Babinog Zuba do pocteka gondole, i do Konjarnika nisam imao problema, ali od Suncane nazad, sacuvaj boze... zar su bas morali onoliko ravno i jos sa finim nagibom na levo. Jasno je meni da bordere niko ne racuna nigde, kaoda i ne dolaze (a ja mozda i necu skoro) ali, aman...

    Gondola... Gondolom se ne dobija nista, jer je previse kratka i dobar sestosed bi bio funkcionalniji. Izadjesi ides driekt na koju stranu si naumio... Gledam ljude kako se po izlasku sa gondole bore sa namestanjem skija svaki put, a ni meni se ne svidja jer prakticno moram da odsetam do mesta odakle mogu da krenem sa bordom (jos ranije u francuskoj priemtio sam da se u proseku brze ja namestim u vezove na bordu, klasican strap vez inace, nego sto vecini skijasa treba da stanu na skije, tako da su kratke godnole definitivno vise cimanje nego pogodnost)

    Dodatni sadrzaji... kafic na Jabuckom, na Suncanoj i na Konjarniku, i to je otprilike to. Smestajnih kapaciteta prakticno i nema. Meni se bas i ne dopada opcija u kojoj moram da vozim do skijalista, trazim parking, presvlacima se i preobuvam tu na prakingu, a onda onako umoran sa staze moram da vozim nazad, po losim i slabo ociscenim putevima, pa neko ispred stao na sred puta, namest alance, pokvario se ili, ne daj Boze, slupao. Onda cekas, i presedne ti sve od tih cimanja.

    Dok su uslovi ovakvi, i ski pass ce morati da bude jeftin da bi funkcionisalo. Inace, smatram da ne funkcionise, ono je bilo premalo ljudi na stazama, gondoli, uopste, nema tu nikakve ekonomije, ako je tako subotom, radnim danom je pustinja.

    Da se razumemo, podrazavam izgradnju ovog ski centra, i zelim da se sto bolje razvije. Vidi se da je to sve tek u povoju, na pocetku, 90% tek treba da se uradi, a kada bude uradjeno, Ocenjivacemo ovde neke druge stvari, za sada je ovako.

  3. #2393
    Junior Member
    Datum registracije
    14.12.2012
    Godina
    41
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    Ski put Suncana dolina - Babin zub je los i za skijase, tek negde donji deo moze da se prodje bez guranja. To ce da rese, nadam se, sledece godine kada se napravi ta staza sa vrha Suncane ka kraju Babinog zuba!

    Inace, bio sam i ja sada za vikend i bilo je skorz OK. Guzva veca nego inace, ali vecina uglavnom kod Gondole gde sam jednom otisao i odmah se vratio.

    Ono sto mene fascinira je Midzor i koliko on potencijala ima! Bas sam sedeo u onom novom kaficu na vrhu Konjarnika (koji je inace lako prijatan) i gledao gde sve staze mogu da se naprave. Cak moze i ono brdo do Midzora da se poveze sa Konjarnikom. Ali to je sada sve u domenu sanjarenja. Bice valjda jednog dana...

  4. #2394
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Ne znam za vas ali mene najvise ubi onaj tanjiric, u grchu se penjem do gore, ko invalid sam kad sidjem...

  5. #2395
    Super Member IvanQ avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Nis
    Skije / Bord
    Volkl RTM 77
    Godina
    42
    Poruke
    530

    Podrazumevano

    Ja ne znam sta je sa ljudima i tim decijim tanjirima?! Juce sam na vezi sa Jarma ka Malom Karamanu gledao kako nekoliko ljudi pada, ne moze da ustane, ne znaju da se sklone da drugi prodju. Havarija

  6. #2396
    Super Member SRB_PI avatar
    Datum registracije
    26.01.2010
    Lokacija
    Пирот
    Skije / Bord
    NITRO ROOK
    Godina
    30
    Poruke
    638

    Podrazumevano

    велика му** хахахахха Нема места за тањирче

  7. #2397
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    ma gde brate 110 kila zive vage jedva na skijama stojim jos da se drzim za onaj prcvoljak - havarija da znas!

    Kad god vidim ono tanjirce, ja se setim ovog videa, jes da nije isto...
    http://www.youtube.com/watch?v=nGTn6jCo788

  8. #2398
    Super Member IvanQ avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Nis
    Skije / Bord
    Volkl RTM 77
    Godina
    42
    Poruke
    530

    Podrazumevano

    Znaci, nije mi dobro, umrecu od smeha.

  9. #2399
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od IvanQ Pogledati poruku
    Znaci, nije mi dobro, umrecu od smeha.
    Znam kako se osecas, ja sam plakao od smeha naglas, na poslu. Gledali me ko da sam lud sto i jesam

  10. #2400
    Super Member IvanQ avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Nis
    Skije / Bord
    Volkl RTM 77
    Godina
    42
    Poruke
    530

    Podrazumevano

    Pa i ja na poslu. Morao da bezim u kuhinju

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 3 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 3)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •