Strana 144 od 397 PrvaPrva ... 4494134142143144145146154194244 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1.431 do 1.440 od 3970

Tema: Novosti sa Stare planine

  1. #1431
    Super Member IvanQ avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Nis
    Skije / Bord
    Volkl RTM 77
    Godina
    42
    Poruke
    530

    Podrazumevano

    Ja bio danas i napokon imao dobar skijaski dan na Staroj Planini. Treca sreca!
    Mislim da je temperatura celog dana bila u minusu tako da staze nisu nesto preterano smeksale. Konjarnik je ujutro bio nevidjeno tvrd, tacno se osetio vestacki sneg, a to su nam potvrdili i iz SS-a kada smo ih pitali. Iskreno, za mene je ono bilo previse tvrdo, ali je moglo da se skija, bolje nego da se prave hupseri.
    Danas sam bio prvi put i na novom delu skijalista i moram priznati da sam razocaran. Novi cetvorosed je radio kao dvosed i to uzasno sporo. Jeste bilo vetra na tom delu, ali ne verujem da nije moglo brze. Staza ispod njega poljana, to necu da komentarisem jer je verovatno namenjena totalnim pocetnicima.
    Staze oko gondole su bile ok napeglane i oko 11h kada sam ja bio drzale su se odlicno. Tada je krenula da se pravi guzva pa sam se spustio niz obe crvene po jednom i utekao. Moj utisak je da je gondola nevidjeni smor za onako kratke staze. Po meni, tu izmedju dve crvene treba staviti kratak i ultra brz tanjir da moze da se ono vozi bez skidanja skija i zamajavanja sa gondolom.
    Oko 12h sam se vratio na stari deo i vozio uglavnom Suncanu dolinu koja je bila odlicna. Sjajno napeglana, ne preterano tvrda i stvarno za uzivanje. Konjarnik je kasnije i dalje bio jako tvrd u srednjem delu (kocenje gotovo nemoguce), a u gornjem su se pojavili hupseri, mada nista preterano strasno. Odvozio ga par puta cisto da odmorim noge od sidra.

    Sto se vremena tice, vetar jak samo na novom cetvorosedu (za staze oko gondole ne znam jer sam kratko bio tamo), a magla se pajavljivala preko dana povremeno, a na kraju dana se zgustila da se oko 15:30 jedva skijalo.

    Sto se mene tice, super sam se naskijao na Suncanoj i napokon uzivao na Staroj planini. Vidimo se verovatno jos neki vikend

  2. #1432
    Super Member SRB_PI avatar
    Datum registracije
    26.01.2010
    Lokacija
    Пирот
    Skije / Bord
    NITRO ROOK
    Godina
    30
    Poruke
    638

    Podrazumevano

    ја био данас, мало да променим, црко кући (само ми девојка долазила у посету)... малко окаснио: око пола 2, ал ме по први пут није занимало време, јер сам ишо да вратим пнеуматску удлагу... успут сам се распитао око права на осигурање које сам стеко куповином ски кучета... нови 4сед ради као 2сед јер је у фази тестирања, не може брже, будите срећни што уопште ради... вештачки снег не праве и неће га правити док ниво снега не падне испод 30цм (ЈП па добили наређење да штеде струју)... падао је снег и била је густа магла... а стаза, бар онај снег што сам осетио на почетној гондоле- УЖАС колко сам избројао три буса из Ниша и један из Вл... Зоки из Вл за мало да га убије неки... људима очигледно не долази из дупета у главу... ће скинем ја један дан овај гипс...

    е и видо сам неку много слатку плаву бордерку...

  3. #1433
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od SRB_PI Pogledati poruku
    е и видо сам неку много слатку плаву бордерку...
    ...pa ja ti kazem da dodjes malo na drugi deo skijalista, ti neces - konjarnik, pa konjarnik...

  4. #1434
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od IvanQ Pogledati poruku
    Po meni, tu izmedju dve crvene treba staviti kratak i ultra brz tanjir da moze da se ono vozi bez skidanja skija i zamajavanja sa gondolom.
    Pogrešno, aj' stavi malu decu na brzi tanjir... Skijalište je namenjeno svima. Moj klinac ide na sve staze ali ne može na brzi tanjir, velika šansa da će pasti.

  5. #1435
    Super Member IvanQ avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Nis
    Skije / Bord
    Volkl RTM 77
    Godina
    42
    Poruke
    530

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od jopopo Pogledati poruku
    Pogrešno, aj' stavi malu decu na brzi tanjir... Skijalište je namenjeno svima. Moj klinac ide na sve staze ali ne može na brzi tanjir, velika šansa da će pasti.
    Mislio sam pored postojece gondole.

  6. #1436
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Potpuno se slazem, mislim da jedna pokretna traka itekako fali na delu ispod gondole, zatim jedan deciji tanjir desno u sumicu OPET ispod gondole - sam kraj plave 7, pred skretanje desno i jedno sidro ili tanjir sa skretanjem (ili dva sidra) upravo odatle, po obodu skijalista, pa sve do pocetka 7a staze - na taj nacin jeftinom investicijom dobija se funkcionalno skijaliste (i za decu i za odrasle, kako bese, od 7 do 77 ) i po jakom vetru kad gondola ne radi PLUS veza sa Konjarnikom - fali i jedan deciji tanjir od vrha novog 4seda do vrha Suncane, pa je moguce kretanje i po magli do drugog dela skijalista...

  7. #1437
    Senior Member
    Datum registracije
    10.08.2006
    Godina
    38
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    Kakva je situacija sa skijanjem van staze na Staroj planini?
    Jel ima uopste snega sada za tako nesto?

  8. #1438
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    Imas od Suncane pa do EPS-a, zatim od EPS-a do Konjarnika sve kroz ozbiljnu sumu. A imas sa desne strane (uzbrdo) Konjarnika stazu koja se ne taba, e da li sada ima snega to ne znam. Pre nedelju i po dana je bilo dva metra, cisto sumnjam da je toliko ojuzilo da bi nestalo toliko snega...

  9. #1439
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    Siguran sam da SRB PI ima mnogo vise ideja uvezi skijanja van staze. Samo da se ukljuci ima da te izbombarduje idejama

  10. #1440
    Super Member SRB_PI avatar
    Datum registracije
    26.01.2010
    Lokacija
    Пирот
    Skije / Bord
    NITRO ROOK
    Godina
    30
    Poruke
    638

    Podrazumevano

    није више уживање... уватило корицу... а мого си где прстом покажеш...

    мислим да ће фотке да објасне многе ствари...
    Priložene slike Priložene slike

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 9 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 9)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •