Strana 265 od 398 PrvaPrva ... 165215255263264265266267275315365 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 2.641 do 2.650 od 3972

Tema: Novosti sa Stare planine

  1. #2641
    Member
    Datum registracije
    02.12.2012
    Lokacija
    Nis
    Skije / Bord
    Elan Amphibio 12 2013
    Poruke
    75

    Podrazumevano

    Sve sto je uradjeno na Staroj planini do sada je za svaku pohvalu, osim... gondole. Po meni, to je najveci promasaj u istoriji skijanja u Srbiji. Nista gluplje nisu mogli da urade. Voznja skija nekom srednjom brzinom, od pocetka do kraja stazom 7a npr. traje 1 min i nekoliko sekundi. A sve to trazi - skidaj skije, ulazi, sedaj, izlazi, stavljaj skije... minut skijanja, pa opet.
    Mogli su da stave neku sedeznicu i da rese problem. Em brze, em jeftinije. Pozivaju se na vetar. Ima sedeznica sa vetrobranom (haubom).
    I tako razmisljamo mesecima sta je bio razlog da gondola bude bas tu, sa svom svojom duzinom (kratkoćom? )...
    Ako drugi nisu provalili sta je razlog, ja jesam... jutros. Uz jutarnju kafu, skidam mail i dobijam Newsletter Skijalista Srbije. Kad ono - medjutim! U zaglavlju maila slika iz priloga ovog posta. Pogledajte svu lepotu. Zamislite umesto gondole najobicniji cetvorosed. Bzvz, jel da?
    Priložene slike Priložene slike

  2. #2642
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Ja mislim da nije bas tako - to je inace u sklopu i letnje ponude hotela - laksi transport bicikla i pratece opreme (veceg ranca recimo) a opet da se privuku i turisti sa malom decom kojima je takva kabina prilicno zgodna za izvlacenje za razliku od sedeznice sa haubom ili bez.

    Opet, moras priznati da je zgodno kad duva vetar na -10 ili jace, a ti sednes unutra.

    Inace, ta zica je kako da kazem, univerzalna - na nju se bez problema kace obicna sedista, pa i ona sa haubom, pored postojecih kabina. Nije ovo klasicna gondola, koliko ja znam. Bilo je reci o tome na forumu.

    P.S. a lepa je i slika, dakle i marketing je oke

  3. #2643
    Member
    Datum registracije
    02.12.2012
    Lokacija
    Nis
    Skije / Bord
    Elan Amphibio 12 2013
    Poruke
    75

    Podrazumevano

    Macak, verovatno si u pravu, ja sam gledao samo iz svog ugla, mene zanima samo skijanje i mnogo bih vise voleo gondolu do Midzora - tamo kad dune, i leti se jedva izdrzava. Ako naprave stazu, ne znam kako ce da bude ako bude klasicna sedeznica.

  4. #2644
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Isto sam ja tako poludeo pre nego sam je probao - e, onda sam promenio misljenje, a posebno kad uzmes u obzir da je ovo Srbija - verujem da kad su predlozili prosirenje ski centra, pa gondolu, pa staze, da je sve to ipak, nekako radjeno na brzaka - a verovatno da bi se lova sto pre odobrila - jer da nije tako radjeno, ne bi mi danas ni gledali ni hotel, ni gondolu ni one stazice 7, 7a, itd... Opet, mislim da je bolje sto je centar prosiren nego da je ostao na Suncanoj i Konjarniku - uostalom, moja najdraza staza je Babin Zub, iako je plava, tamo je prilicno gadno kad duva vetar, ne mali broj puta sam se spustao do gondole da se "ugrejem" dok skijam..

  5. #2645
    Member
    Datum registracije
    02.12.2012
    Lokacija
    Nis
    Skije / Bord
    Elan Amphibio 12 2013
    Poruke
    75

    Podrazumevano

    Jeste, tamo skoro uvek duva i svakako bi trebalo da nadograde haube ako je moguce.

  6. #2646
    Junior Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Skije / Bord
    U fazi nabavke
    Godina
    49
    Poruke
    25

    Podrazumevano

    Ima li još uvek snega po kome se može skijati, bez kamenja, zemlje i drugih usrećitelja?

  7. #2647
    Member
    Datum registracije
    02.12.2012
    Lokacija
    Nis
    Skije / Bord
    Elan Amphibio 12 2013
    Poruke
    75

    Podrazumevano

    Pise na o prognozi vremena za naredne dane. Kad je Stara u pitanju, pored Wheather2umbrella, cele zime je prilicno precizan bio i http://www.mountain-forecast.com/pea...forecasts/1757

    A sto se tice trenutnog vremena, evo linka do stanice kod Planinarskog doma i EPS hotela - http://www.pljusak.com/meteo.php?stanica=babinzub

    Uzeti u obzir da je taj deo u zavetrini, tako da brzina vetra nije ista, nadmorska visina je u nivou pocetka Konjarnika.

  8. #2648

  9. #2649
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Ajde da dam svoj doprinos ovom forumu da ne tvrde neki da je mrtav . Bio u nedelju ali nisam stigao ranije da pisem. Bili na poludnevni. Kad sam stigao pre 9h nigde zive duse. Mi i jos jedan auto. A parking ....Ne smes da stanes. Ako stanes zaglibi se u blato. Nasao mesta na delu gde je bilo snega pa tu parkirao bas kod hotela. Kasnije je doslo jos ljudi ali je planina bila prazna. Duvao je jak vetar, zice su zbog toga bile spore, tmurno vreme, magla, kisa....Sneg mokar, spor. Staze kod hotela 7-ce su bile jos i najbolje. Babin zub je bio kacamak. Jednom se spustili. Suncana nije bila losa ali je bila onako nesredjena kao da je nisu tabali. Konjarnik mi je bio sneg jako cudan. Staza je bila ravna ali sam propadao u sneg i bio je nekako kao granulast. Donji deo staze je progledao na vise mesta. Evo i slika:
    Priložene slike Priložene slike

  10. #2650
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    U gondoli smo se vozili sa nekim Bugarima iz Vidina. Kazu da im se svidja i da dolaze cesto na SP. Bila je veca grupa koja je dosla busom. Evo jos slika:
    Priložene slike Priložene slike

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •