Strana 126 od 397 PrvaPrva ... 2676116124125126127128136176226 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1.251 do 1.260 od 3970

Tema: Novosti sa Stare planine

  1. #1251
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od SRB_PI Pogledati poruku
    ја по цео дан спавам, ни у школу не идем, само ми још пут до бз фали...

    него, има ли још која фотка од недеље, Владо? или код кога могу да нађем на фб?
    Pa taman, u skolu ne ides... znaci mozes na Staru... A boga mi znas da postavis prava pitanja!
    Ja ne vidim boljeg predstavnika od tebe, a i macak011 te imenovao za PR-a

  2. #1252
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    Trazio si slike, evo... ali da ides gore
    Priložene slike Priložene slike

  3. #1253
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    @Roman: svaka cast, samo napred! Ne dozvolite da vas ovaj tezak dogadjaj izbaci iz ravnoteze! Bice sve u redu, ubedjen sam u to! Vidimo se opet na SP!
    Ma ovo ce proci za otprilike pet nedelja pa onda na fizikalnu terapiju... meni je vise frka da Masinka ne ucvika mada ruku na srce kada je pitamo da li idem na skijanje odgovor je potvrdan Trebalo je u martu da krenemo na produzeni vikend + da povedem Matejino drustvo, ali to sada sve pada u vodu
    Iskreno pored toga sto smo zaljubljeni u SP, zaista mislim da za ove novce nigde ne mozemo da napravimo vise laufa nego tu. Svako od nas ima neki rezon zasto se ide u planinu, ruku na srce nije zivot samo u gradu. Mateja vec tri godine ide sa klubom na planinu i polako uci sta mu sve treba kada nema mame i tate, a Masa pronalazi drukcija zadovoljstva...
    Priložene slike Priložene slike

  4. #1254
    Senior Member ekozelj avatar
    Datum registracije
    11.10.2005
    Lokacija
    Zaječar
    Skije / Bord
    Atomic SL 9m
    Godina
    52
    Poruke
    142

    Podrazumevano

    Bio sam u nedelju gore i dan je bio savršen za skijanje. Strašno mi je žao što ovde čitam da je bilo baš ozbiljnih udesa i povreda na stazi.

    SRB_PI reče mi Slaviša sve najbolje o tebi. Želim ti brz oporavak i da se što pre vratiš na stazu pa i da se upoznamo. Pamet u glavu druže. Dovoljan je trenutak pa da ti propadne cela sezona. Veruj mi, pričam iz ličnog iskustva.

    Maloj Maši takođe želim brz oporavak i da bude hrabra i brzo prevaziđe strah koji će se neminovno javiti kad se ponovo vrati na stazu.

    Romane i ovo nažalost pričam iz ličnog iskustva. U februaru 2009. godine mom tada petogodišnjem sinu se desilo nešto slično, na sreću bez težih posledica. Da stvar bude gora, sve sam lično sminio kamerom i veoma mi je mučno da se na to opet vraćam ali ću postaviti video da vidite kako se iz sasvim bezazlene situacije za trenutak izrodi katastrofa. Znači pratio je majku, vozio je potpuno logičnom putanjom, vidljivost je bila odlična kao i kvalitet podloge, pa ipak ga je majmun, konjina.... odneo bez da je i probao da ga izbegne ili zakoči. Mislim da ga je samo to što je bio izuzetno lagan spasilo loma noge u najmanju ruku. Do kraja sezone i pola sledeće je imao konstantni strah i vozio u grču.

    Sledi video kome je iz razumljivih razloga (što bi englezi rekli "bad language") pri kraju odstranjen ton.

    http://www.youtube.com/watch?v=mydmAuAlW2s



  5. #1255
    Super Member SRB_PI avatar
    Datum registracije
    26.01.2010
    Lokacija
    Пирот
    Skije / Bord
    NITRO ROOK
    Godina
    30
    Poruke
    638

    Podrazumevano

    3. разред основне, лом ноге у Бугарској због ретардираног сидра... не једна сезона, него 8 сезона... и сад ово... кад се вратим на стазу, допринећу да се овако нешто не понови...

    ја сам за упознавање...
    а овај судар.... јао како би га газио...

  6. #1256

    Podrazumevano

    Pazi,mali je presladak..steta za takav sudar,ali definitivno konja ima..
    Jos mi deluje na snimku da je Konj jos i nervozan...
    Neko je lepo napisao ma youtube ispod tvog snimka:

    "ovog na neomasceni kolac"...

    Razumem udese,gde su slicni sebi ucesnici..ali dete,ovako...
    Izvini,ali ovaj bi u najmanju ruku pesice isao do Beograda...do Vma..

  7. #1257
    Super Member SRB_PI avatar
    Datum registracije
    26.01.2010
    Lokacija
    Пирот
    Skije / Bord
    NITRO ROOK
    Godina
    30
    Poruke
    638

    Podrazumevano

    неомашћен колац, то сам ја метно...

    срећа што нико није ишо брзо, а да је за гажење, јесте и биће...

  8. #1258
    Super Member Roman avatar
    Datum registracije
    09.11.2010
    Godina
    57
    Poruke
    683

    Podrazumevano

    Koliko vidim debil se jos buni
    Srecom, kazes, nije bilo posledica.
    Lepo kaze macak011, ima samo jednu vijugu vise od kokoske, tek da ne sere po dvoristu.
    Ako se redarska sluzba ne opameti, ovakvi slucajevi ce dovesti samo do jos vecih ekscesa. Ja unapred priznajem da cu biti naoruzan i da cu osakatiti svakoga za koga mislim da je prtnja na stazi!!!

  9. #1259
    Ski legenda
    Datum registracije
    20.12.2005
    Lokacija
    Jagodina
    Godina
    45
    Poruke
    195

    Podrazumevano

    Stvarno mi je žao što vidim da je puno ljudi povredjeno istog dana. Posebno je strašno što je devojčica nastradala ali vidim da je borac Zbog ovakvih incidenata treba da se vodi računa kada se vozi na stazama koje su pune skijaša. Svi treba da nose kacige, a naročito deca. Mene je 2008. pokupio border u Tinju na stazi face toliko da mi je otkacio skije, i odleteli smo 30m. Inače, ja sam promenio putanju i usporio jer je ispred mene devojka pala i dečko se slupao u mene. Procenite koliko je brzo išao ako ja imam oko 105 kg a on barem 30kg lakši. Prošao sam sa rasečenom arkadom od naočara za vid, a bordera nismo mogli da skupimo 5min i posle se jedva odvukao dole. Ovo pišem jer nije samo na našim planinama česta pojava sudar. Svuda ima neizživljenih likova koji su opasnost i za sebe i za druge. Jedini način da se skija na stazi gde je gužva je polako i oni malo bolji uz ivicu staze pa sitan vez. Široke i brze karving zaokrete treba zaboraviti u uslovima koji vladaju vikendom na većini skijališta. Još se pogodilo da je bilo par neradnih dana pa su svi koji su mogli otišli na skijanje. S.P. ima suviše malo staza i sve spadaju u malo teže i strmije i to mnogi doživljavaju kao poziv da jure bez kontrole. Na svakoj planini treba da bude par staza tipa KGB gde voze početnici pa lagano. Spominjani su redari i policija kao način borbe protiv jurcanja, ali ako malo razmislite videćete da bi to tek dovelo do opšte frustracije jer tu bi bilo suviše subjektivne procene i redara i skijaša, a kada se ovako teški incidenti dese već je malo kasno. Jedino trajno rešenje je edukacija koja treba da krene prvo iz kuće pa zatim i upozoravanja redara na skijalištima pa i pisanje o skijaškom bontonu na ovakvim forumima.

  10. #1260
    Super Member SRB_PI avatar
    Datum registracije
    26.01.2010
    Lokacija
    Пирот
    Skije / Bord
    NITRO ROOK
    Godina
    30
    Poruke
    638

    Podrazumevano

    има сад плавих колко ти душа хоће, ал кад се врати кући, није фора да каже друштву како је возио плаве, него како је за један дан научио да вози скије и како се спушта низ црну и црвену... а и Машу и мене су скупили одлични скијаши...

    биће едукације, полако само...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •