Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Rezultati 31 do 33 od 33

Tema: Na koji nacin placate (rezervisete) privatni smestaj u inostranstvu?

  1. #31
    Ski magare Nemanjus avatar
    Datum registracije
    28.04.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Worldcup RC / Blizzard Bonafide
    Godina
    44
    Poruke
    298

    Podrazumevano

    Đavo će ga znati!

    Mislim da može kartica biti registrovana u jednoj, a pay pal nalog u drugoj državi, ali samo ako je ta država na listi. Ono što se meni dešavalo je da mi je intesina kreditna prolazila bez problema, a prošla je i ova od alpha bank (obe su master card), ali nekoliko pokušaja da registrujem debitnu je propalo. Uvek mi se pojavljivalo upozorenje da zemlja nije na listi, što znači da je sistem nekako prepoznao da je kartica srpska. Posle sam čuo od ljudi iz banke da neke kreditne kartice mogu da prođu jer ih sistem ne prepoznaje, a neke ne prolaze čak i ako su kreditne (kao npr erste master card).

    Sve u svemu, papazjanija!

  2. #32
    Super Member
    Datum registracije
    01.12.2008
    Lokacija
    Beograd i okolina
    Skije / Bord
    Snowboard, komada nekoliko
    Poruke
    207

    Podrazumevano

    meni Intesin master radi uredno sa Paypla koji je registrovan na... mislim da je na Austriju

  3. #33
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Kreditne i debitne kartice imaju mogućnost provere adrese korisnika. Tako kada unesete na nekom sajtu vašu adresu (billing) i podatke sa kartice oni tamo kada je procesiraju upoređuju te adrese i to je dodatan security check.

    E sad, onaj koji izdaje kartice ne mora da nudi tu proveru - kao što neki i ne nude i onda ni ne može da se proveri iz koje države (adrese) je korisnik (tj. billing adresa). Pa samim tim onda u PP ako unedese državu X a kartica je iz države Y to PP ne može da uporedi/proveri pa vam veruje na reč .

    A ako kartica podržava proveru adrese, PP proveri billing adresu i ako "vidi" da ste iz države koju niste naveli odbije vas. Zato sam naveo da je dobar "hint" da Intesa MC prolazi tj. obilazi tu kontrolu .

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •