Strana 2 od 8 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 79

Tema: JAHORINA-sta se desava???

  1. #11
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Išao sam sa kolegom na Jahorinu na dva dana da malo pripremim noge za Austriju. Jahorina je punjena 100%. U nedjelju su radili lift Poljice i dvosjed Prača. Prebacivanje između tih žica bez auta je solidan kondicioni trening. U ponedjeljak su još radili dvosjed Poljice (dok se nije pokvario), dvosjed Ogorjelica (desna) i čini mi se lift Željo (nisam išao tamo).

    Utisci:
    - osnovni cilj postignut: umorne noge (manje od skijanja, više od stajanja u redu)
    - staze duž žica koje su radile su bile sređene
    - na vrhu je duvao jak vjetar, bilo je magle i povremeno je padala kiša (nedjelja) i snijeg (ponedjeljak)
    - staze od vrha uopšte nisu označene i gledao sam početnike kako idu i onuda gdje iskusni skijaši imaju problema
    - stubovi žičara su zaštićeni sa po jednom elanovom strunjačom. Mreže su bile tu samo sredinom osamdesetih. Ako se neko i zapuca u stub, sam je kriv.
    - sa svih žica (i vučnice i dvosjedi) kapa otopljena mast, tako da sam na jakni skupio prekrasne crne mrlje, stražnjica (dupe ili guzica, kako ko voli) mi je pocrnila od tanjira vučnice, a i skije su solidno pocrnile sa donje strane. Ko mi je kriv kad sam izabrao svijetle boje hlača i jakne.
    - red za lift Poljice je rijetko kad bio ispod 80-tak ljudi. Na momente je bilo i preko 120.
    - niko nije uvodio red tj. sprečavao "padobrance" da uskaču preko reda
    - na dvosjedu Ogorjelica sam sjedio na 3cm smrznutog snijega. "Ulovio" sam jednu od korpi koje su prenoćile na vrhu planine.
    - ljudi koji su se zatekli na dvosjedu Poljice u momentu kad se pokvario čekali su bar pola sata da ih pomoćni motor izvuče. Vjetar je bio jak i sigurno nisu uživali.
    - za dva dana sam proskijao u kilometrima kao za 45 minuta skijanja na Gerlitzenu.
    - dvodnevni ski pass sam platio 45 KM (23E).

    Sve u svemu, dvičica.

    Usput, mislim (ne mislim, siguran sam) da na Jahorini postoji nesrazmjer između smještajnih kapaciteta i kapaciteta žičara, tj. ako svi skijaši izađu na stazu i ako sve žice rade, opet će biti gužve i čekanja u redu. Sreća pa je dobar procenat onih kojim je bitno da su na Jahorini, ali ne skijaju, a kad se vrate kući, pričaće kako je skijanje bilo super.

  2. #12

    Podrazumevano

    Svaka cast za komentar Jahorine!!!!
    Mislim da si sasvim u pravu!
    Jedino sto treba imati na umu je da je takva situacija za Novu godinu uobicajena. Inace nema tolike guzve, osim ponekad za vikend kad se svi zivi popnu gore.

    A za Jahorinu se i zna da nema neke podele staza na plave i crvene - svaka staza ima razlicite delove, pa ko se snadje...

    Pozdrav i Srecna nova godina svima!!!!

  3. #13
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Nedelju pre NG je svaki dan duvao takav vetar da to nije normalno....Ne znam gde ovi iz OC mere brzinu vetra ali 3-4 m/s je daleko od realnog. Po meni je sasvim opravdano sto zice na goloj Jahorini nisu radile. (ajde jednom da se slozim sa njima ). Praca je uglavnom radila i tamo je bilo OK skijanje.
    Inace u Subotu i Nedelju su celi dan radile SVE zice pa i "Olimpik" koji inace vrlo retko radi...

  4. #14
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od CrazyKong
    Inace u Subotu i Nedelju su celi dan radile SVE zice pa i "Olimpik" koji inace vrlo retko radi...
    Za subotu (31.12.2005.) ne znam, ali u nedjelju sam skijao od 9:30 i to uglavnom na liftu Poljice. Dva puta sam sa lifta Poljice kolima išao do Prače, gdje su bile postavljene kapije za trening nekog kluba i gdje zbog kiše nisam napravio više od dvije žice. Dvosjedi Poljice, Ogorjelica 1 i Ogorjelica 2 nisu radili.
    Izmenio/la stekan; 04.01.2006 u 13:21.

  5. #15
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Mozda se nisam precizno izrazio. Subotu i Nedelju pre NG, znaci 24/25 je sve radilo...

  6. #16
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano

    pojma nemam al prosle i predprosle godine ovoga nije bilo (cekanje u redu kad rade 3+zice i kapanje ulja) izgleda da su se stvari ove godine preokrenule.
    Space Shuttle Ski

  7. #17
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Kapanja ulja je uvek bilo (i pre 15 god) samo sto temperatura treba da bude u +

  8. #18
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od CrazyKong
    Kapanja ulja je uvek bilo (i pre 15 god) samo sto temperatura treba da bude u +
    Nisam odavno skijao na Jahorini, pa sam taj detalj zaboravio. Upropastio sam tri sezone staru Colmar jaknu i Spyder hlače, nažalost oba originala. Kad sam ih kupovao, razmišljao sam o sigurnosti na stazi, tj. da budem što vidljiviji kad malo brže vozim, pa sam uzeo žuto-narandžastu kombinaciju. Sad je to žuto-narandžasto-mrljamaprošarano-tamnoguza kombinacija.

  9. #19
    Super Member pop67 avatar
    Datum registracije
    27.06.2005
    Skije / Bord
    Elan Mag Fire 10
    Godina
    57
    Poruke
    1.286

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan
    Nisam odavno skijao na Jahorini, pa sam taj detalj zaboravio. Upropastio sam tri sezone staru Colmar jaknu i Spyder hlače, nažalost oba originala. Kad sam ih kupovao, razmišljao sam o sigurnosti na stazi, tj. da budem što vidljiviji kad malo brže vozim, pa sam uzeo žuto-narandžastu kombinaciju. Sad je to žuto-narandžasto-mrljamaprošarano-tamnoguza kombinacija.
    Stekane brate ne ocajavaj nego uzmi najjace sredstvo za pranje sudova odnosno FERI sa oznakom ULTRA i bez razblazivanja ocisti to sto si zaprljao sa uljem!Licno sam isprobao na Zabljaku i skida sve sto je masno!Pozdrav,POP

  10. #20
    Member 2d2f avatar
    Datum registracije
    23.08.2005
    Poruke
    69

    Podrazumevano

    ja cu 13. gori nadam se da ce se do tada stvari promeniti (hehehe)
    idem na weekend

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •