Strana 1 od 8 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 79

Tema: JAHORINA-sta se desava???

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    05.04.2005
    Poruke
    14

    Podrazumevano JAHORINA-sta se desava???

    Sta se desava na Jahorini? zasto skoro svaki dan rade samo 2-3 zice(a od toga je jedna bebi-lift)?koliko vidim,prema izvestajima,snega ima dovoljno,oblacnost nije velika,vetar nije jak?
    U cemu je fora?


    pozdrav

  2. #2
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Struja je skupa. Sve dok red ispred jedne žice de dostigne zadanu vrijednost u desetinama (stotinama) metara, ne pali se sledeća. Gola ekonomija na djelu, balkanska varijanta. Ujedno održavaju i tradiciju, jer je tako bilo i prije rata.

  3. #3
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan
    Struja je skupa. Sve dok red ispred jedne žice de dostigne zadanu vrijednost u desetinama (stotinama) metara, ne pali se sledeća. Gola ekonomija na djelu, balkanska varijanta. Ujedno održavaju i tradiciju, jer je tako bilo i prije rata.
    Stekane mislim da gresis tamo kad rade sve zice red ne postoji, tj. postoji i cekas 3-5minuta kao i svuda u svetu, sada su nakratko radile sve zice iako je vreme bilo katastrofalno po recima Pop-a i Crazy-ja, mislim nije da branim jahorinu boli me uvo nego samo da napisem jos jedan pogled (iz drugog ugla)
    Space Shuttle Ski

  4. #4
    Junior Member
    Datum registracije
    05.04.2005
    Poruke
    14

    Podrazumevano

    radile su zice samo za vikend
    meni to lici na varijantu "a zasto bi mi radili ako bas ne moramo"...
    pa i da samo jedan covek kupi ski pas, sve zice bi morale da rade...
    ovo je malo bezobrazno

  5. #5
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ivans
    radile su zice samo za vikend
    meni to lici na varijantu "a zasto bi mi radili ako bas ne moramo"...
    pa i da samo jedan covek kupi ski pas, sve zice bi morale da rade...
    ovo je malo bezobrazno
    Ne vredi ja opet imam neku svoju teoriju, kad ima ljudi onda moraju ako su vremenske prilike dobre da rade sve zice, to se uglavnom tako i desavalo na jahorini unazad 3 godine koliko ja pratim. Sad naravno ima zastupnika teorije da kad jedan covek kupi ski pass moraju da rade sve zice ako vremenske prilike to dozvoljavaju, ja mislim da je to malo nerealno. Posto se obicno kod nas (ne znam kako je napolju nikada nisam bio negde na skijanju van ex Jugoslavije) puste po koja zica pre sezone onda to obicno prati i snizenje skipass-a naravno ne rade sve zice, ja kada sam bio preprosle godine na Jahorini uoci N.G. ski pass je bio za dzabe, tj. nisam za 3 dana platio ni jednu jedinu KM. Radila je samo Poljica tanjir i Ogorjelica I.
    Space Shuttle Ski

  6. #6
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Head XRC 800i
    Godina
    55
    Poruke
    1.505

    Podrazumevano

    Ma zato ja Miskec kazem ajde samnom u Francusku za 300 eura pa ces da vidis 600 km staza, i tamo sve zice rade:mad:

  7. #7
    Member Flow avatar
    Datum registracije
    18.09.2005
    Lokacija
    Pancevo
    Godina
    47
    Poruke
    96

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Misko
    Ne vredi ja opet imam neku svoju teoriju,
    .
    Sad naravno ima zastupnika teorije da kad jedan covek kupi ski pass moraju da rade sve zice ako vremenske prilike to dozvoljavaju, ja mislim da je to malo nerealno.
    Sto nerealno ?
    pa kupio sam ski pass da se vozim, zasto bi me neko limitirao na pojedine zice, kako on zna gde bih ja da vozim ?
    onda obustavis prodaju ili prodajes parcijalno samo za zice koje rade taj dan pa ce klijenti sami birati i posle nece imati pravo da se zale

    Btw, da, bilo je vec diskusija na ovu temu, tako da...

  8. #8
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano

    Pa lepo sam napisao da onda obicno ide smanjenje cene ski pass-a to ti je to, pre kupovine se raspitas koje zice rade, pa ako ti odgovara ti kupi ako ne nikom nista
    Space Shuttle Ski

  9. #9
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Pa vec smo pricali uglavnom o toj temi . ALI , veliko ali, nije to bas Misko jednostavno kao sto ti pricas . Naime, ne moze da se ide logikom "pa ako ti odgovara ti kupi ako ne nikom nista", ako se tako radi brzo ce ceo ski centar da propadne.

    Jedno je vikend skijanje (ili dnevno) a drugo aranzmani, ako ja kupim aranzman i odem da skijam 7 dana, ja ne mogu da biram ocu-necu, ja moram da skijam..

    Ako platim put, hotel i sve ostalo, ja racunam da ce sve zicare da rade, tj. one koje se reklamiraju da rade (svaki ski centar reklamira odredjeni broj zicara), osim naravno ako nije u pitanju visa sila (oluja, ogromna magla ili sl.) tj. ugrozena bezbednost.

    Ponavljam, po meni nije problem cene ski-pass-a kod nas, manje vise se svuda krece ~10EUR dnevno sto je skroz OK.

  10. #10
    Junior Member
    Datum registracije
    05.04.2005
    Poruke
    14

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Misko
    Ne vredi ja opet imam neku svoju teoriju, kad ima ljudi onda moraju ako su vremenske prilike dobre da rade sve zice, to se uglavnom tako i desavalo na jahorini unazad 3 godine koliko ja pratim. Sad naravno ima zastupnika teorije da kad jedan covek kupi ski pass moraju da rade sve zice ako vremenske prilike to dozvoljavaju, ja mislim da je to malo nerealno. Posto se obicno kod nas (ne znam kako je napolju nikada nisam bio negde na skijanju van ex Jugoslavije) puste po koja zica pre sezone onda to obicno prati i snizenje skipass-a naravno ne rade sve zice, ja kada sam bio preprosle godine na Jahorini uoci N.G. ski pass je bio za dzabe, tj. nisam za 3 dana platio ni jednu jedinu KM. Radila je samo Poljica tanjir i Ogorjelica I.

    Misko, a kako komentarises to sto i kad na Jahorini rade sve zice,samo je mali broj staza sredjen za skijanje.staze oko zelje i olimpika su retko kad "otvorene"...a da ne govorimo o stazi koja je ako se ne varam bila zenski spust(nisam siguran). to je staza kada sidjes sa "zelje" pa ides skroz levo,pa se onda spustas prema praci i ulazis na pola prace... sta je sa tom stazom? najlepsa staza a nikad nije sredjena...

    pozdrav

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •