Strana 8 od 8 PrvaPrva ... 678
Rezultati 71 do 79 od 79

Tema: JAHORINA-sta se desava???

  1. #71
    Super Member vujche avatar
    Datum registracije
    02.02.2006
    Skije / Bord
    Rossignol 8S
    Poruke
    256

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan
    Nažalost, opet je smještaj u pitanju. Bojan zajedno sa nekim domaćim ljudima gradi nanovo hotel Vučko.
    Nove žičare i umjetni snijeg će sačekati privatizaciju skijališta. Domaći političari su izgleda zacrtali visoku cijenu po kojoj će skijalište dati nekom drugom.
    Znaci da sam ipak dobro nacuo sto se tice Krizaja,steta sto pare nije usmjerio na zice i topove.Ovako ce mo se onda jos malo nacekat.samo da privatizacija ne bude kao kod nas,prvo totalno uniste firmu,u ovom slucaju skijaliste pa onda prodaju za neku sicu,a politicari koji su bili blizu vatre trljaju ruke.

  2. #72
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od vujche
    Ma jel mi to o istoj Jahorini pricamo,vrijeme je i bilo da upale te ratrake,mada da budem iskren vidio sam neke slike sa Jahorine i prijatno se iznenadio.E kad bi jos poceli sa zicama nesto radit.Zadnji put kad sam bio bilo je neke price bi Bojan Krizaj treba uletit sa nekim parama,jel za hotel ili koncesiju na zicare,nisam siguran.Jel neko zna nesto o tome ili je bila neke izmisljotina.
    Ja sam takodje prijatno iznenadjen, jer na pocetku ove sezone price koje su kruzile nisu bile bas pozitivne. Po mom misljenju gore je bolje nego sto je bilo predhodne 2 godine, ali naravno takodje se slazem da je skijaliste smesno porediti u odnosu na zap. evr. centre, ali kada se poredi sa scg centrima ja ne znam ni jedan bolji. Takodje kada sam bio gore, bio je i Bojan Krizaj bas smo gledali coveka kako skija sa ne znam tacno kojom ski skolom, i takodje nacuo oko izgradnje hotela, mada kao sto kaze Stekan u pitanju je smestaj :( a ne neke bitnije stvari. Meni cak ni zice ne smetaju toliko koliko mi smeta sto nema topova, neki zicar mi je rekao da su ih prodali za vreme rata. Zice jesu antika al barem idu pristojnom brzinom i nema guzve meni je to za sada (verovatno dok ne probam neki centar preko) dovoljno.
    Izmenio/la Misko; 05.02.2006 u 20:40.
    Space Shuttle Ski

  3. #73
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Misko
    Zice jesu antika al barem idu pristojnom brzinom i nema guzve meni je to za sada (verovatno dok ne probam neki centar preko) dovoljno.
    Žice su bar dvostruko sporije od četverosjeda na Gerlitzenu, a mi rijetki sa visinom preko 2m imamo na Jahorini još jedan problem: zbog dugačke potkoljenice je vrlo teško, a ponekad i nemoguće staviti skije na šipke kad se spusti "rampa". Koljena su jednostavno previsoka. Samo da vas podsjetim da je na tim šipkama nekad vrlo davno bila guma protiv oštećenja skija. Sa tom gumom je prostor za koljena još manji.

  4. #74
    Super Member vujche avatar
    Datum registracije
    02.02.2006
    Skije / Bord
    Rossignol 8S
    Poruke
    256

    Podrazumevano

    U potpunosti se slazem sa Stekanom,na MG na vrh vozi jedan dvosjed i sesterosedeznica,paralelno su jedna sa drugom.Tu se najbolje vidi koliko je brzi 6sjed.

  5. #75
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan
    Žice su bar dvostruko sporije od četverosjeda na Gerlitzenu, a mi rijetki sa visinom preko 2m imamo na Jahorini još jedan problem: zbog dugačke potkoljenice je vrlo teško, a ponekad i nemoguće staviti skije na šipke kad se spusti "rampa". Koljena su jednostavno previsoka. Samo da vas podsjetim da je na tim šipkama nekad vrlo davno bila guma protiv oštećenja skija. Sa tom gumom je prostor za koljena još manji.
    Stekane naravno da su spori za isklopive al probaj dvosed na Zabljaku ili nove (ne i isklopivi) cetvorosede ilibilo koje druge dvosede na Kopu pa ces videti da su brzine u najmanju ruku pristojne , da nekazem kvantne u poredjenju sa ostalim pomenutim skijalistima. Da zice idu malo brze pri ulazenju bi ako ne pazis mogle da ti slome nogu od udarca. Meni se vise ljudi zalilo da ga je zica bar jednom dobro oplavila kad nije pazio. Kad smo vec kod nogu, totalno te razumem posto kuburim sa istim problemom, po neki put mislim a evo stadoh kad ono sipka izmedju skije i cizme . Ja to nekako prevazilazim tako sto stavljam noge pod uglom prvo jednu pa drugu. Znaci ni toga napolju nema, extra nema sta.
    Space Shuttle Ski

  6. #76
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Misko
    Stekane naravno da su spori za isklopive al probaj dvosed na Zabljaku ili nove (ne i isklopivi) cetvorosede ilibilo koje druge dvosede na Kopu pa ces videti da su brzine u najmanju ruku pristojne , da nekazem kvantne u poredjenju sa ostalim pomenutim skijalistima. Da zice idu malo brze pri ulazenju bi ako ne pazis mogle da ti slome nogu od udarca.
    Ja sam samo spomenuo brzinu dvosjeda na Jahorini. U Austriji su dvosjedi osjetno brži i imaju pokretnu traku za ubrzavanje skijaša prije momenta sjedanja.
    Citirati Originalno postavljeno od Misko
    Kad smo vec kod nogu, totalno te razumem posto kuburim sa istim problemom, po neki put mislim a evo stadoh kad ono sipka izmedju skije i cizme . Ja to nekako prevazilazim tako sto stavljam noge pod uglom prvo jednu pa drugu. Znaci ni toga napolju nema, extra nema sta.
    Vjerujem da si "kraći" od 2m, pa opet imaš isti problem. Zamisli koju gimnastiku ja upražnjavam da bih se smjestio u korpu. U Austriji tih problema nemam. Čak i kad je kupola od pleksiglasa (protiv vjetra) spuštena.

    Miško, požuri, trebaš otići na skijanje na zapad prije nego krene novi svjetski rat. Kako je krenulo da "kuva" u svijetu, svašta će biti.

  7. #77
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan
    Miško, požuri, trebaš otići na skijanje na zapad prije nego krene novi svjetski rat. Kako je krenulo da "kuva" u svijetu, svašta će biti.
    Pa sta ja znam na pocetku sezone sam razmisljao 7-8x ovde ili jednom ko covek preko, i reko ajd 7-8 je 7-8x, al sledece godine cu preko 100%.
    Space Shuttle Ski

  8. #78
    Junior Member
    Datum registracije
    21.12.2005
    Godina
    43
    Poruke
    15

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Misko
    Pa sta ja znam na pocetku sezone sam razmisljao 7-8x ovde ili jednom ko covek preko, i reko ajd 7-8 je 7-8x, al sledece godine cu preko 100%.
    pitaju muju jednom,
    -mujo bolan, bil ti jednom brenu ili dvaput hasu
    mujo odgovara: brena je brena, al dvaput je dvaput !


  9. #79
    Junior Member lotlorijen avatar
    Datum registracije
    04.02.2006
    Poruke
    12

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ivans
    Misko, a kako komentarises to sto i kad na Jahorini rade sve zice,samo je mali broj staza sredjen za skijanje.staze oko zelje i olimpika su retko kad "otvorene"...a da ne govorimo o stazi koja je ako se ne varam bila zenski spust(nisam siguran). to je staza kada sidjes sa "zelje" pa ides skroz levo,pa se onda spustas prema praci i ulazis na pola prace... sta je sa tom stazom? najlepsa staza a nikad nije sredjena...

    pozdrav
    jako jednostavan odgovor vozi je po dubokom snegu, godinama za redom je vozimo ja i mji prijatelji i savrsena je bas ovako netaknuta

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •