Citirati Originalno postavljeno od average Pogledati poruku
Saglasan sa wladom...cemu odlazak na glecer u terminu gde snega ima svuda? Samo moze da bude hladnije a glecerska skijalista su manja pa samim tim za 6 dana postaje dosadno

Glecer je za period kada skijanje ume da bude lose zbog visokih temperatura ili - kada nema snega

Evo cemu - bio sam u januaru na Hochzeiger u Pitztal (2000 m - 2450 m) i skijao sam skoro sve vreme na vestaku. 3 dana sam bio na gleceru i naskijao sam se za sve novce. I u Söden sam skijao samo na gleceru, bese to krajem decembra prosle godine.

Inace, Hochzeiger je jedino meni poznato skijaliste gde deca do 12 godine ne placaju ski pas ako su u pratnji jednog roditelja sto je za meine bio odlucujuci kriterijum. Za 8 dana platio sam nekih 190 Euro, a za nekih 60-70 Euro vise dobijes ski pas i za glecer. Da sam otisao ponovo u Zillertal dao bih oko 400 Euro za isti period. Naravno, Zillertal ima gotovo neogranicen broj staza i sa te strane nije za porediti za Hochzeiger. No mi se ipak lepo izvozismo o odosmo u aprilu ponovo na isto mesto - 8 nocenja sa doruckom za mene i sina (7) - 185€. Evo 'vako je to bilo:

http://www.youtube.com/watch?v=ggUw3d7C-tI