Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 21

Tema: Pitztal - Kaunertal glecer

  1. #11
    Super Member
    Datum registracije
    15.09.2010
    Lokacija
    Zvecan
    Skije / Bord
    SL Fischer RC4 WC Race code Medium 2014 & GS Fischer RC4 2010 & Fischer Downhill 2010
    Godina
    42
    Poruke
    204

    Podrazumevano

    Upravo sad krecem na posao, pa naravno da radimo, sljaka se i stedi cele god za ovakvo skijanje, sto bi isao u dec-jan na -30c negde da se mrznem i skijam kada se na prolece i u jesen skijam po suncu na oko 0c. Nas dvoje smo autom isli uzeli pakete Pitz Hotel 3* 4noci bb + 4 dana ski pass i Stubai Hotel 4* HB full + 3 dana ski pass i sa klopom na stazi i restoranima kostalo nas 800eu po coveku (150eo po coveku otislo na put koji je uracunat u ovih 800eu kao i spavanje u Kranjskoj Gori). Bitna je dobra organizacija, malo trazenja po netu jer uvek se mogu naci povoljni paketi i OBAVEZNO booking direktno preko hotela. Na Pitz smo dobili -30% na ski pass kao gosti hotela i -50% na full ski service.
    http://www.romantika-pitztal.at/winterpauschalen.php
    http://almhof.com/index.php?option=c...id=211&lang=en

  2. #12
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    Ja mogu samo da Vam zavidim, a opet drago mi je videti da ljudi umeju da uzivaju.....samo terajjjjj....
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  3. #13
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    predpostavljam da ste privatnici onda. Nije problem novac vec slobodni dani. ja jedva mogu da si odvojim jednu celu sedmicu da odem na skijanje, posle toga slede vikend i produzeni vikend varijante. I nije samo to moj problem vec drustva s kojim ja skijam. Niko ne moze tako slobodne dane da si prousti da ide svako malo.

    Stvarno vam zavidim
    History is made by those who dare to break the rules.

  4. #14
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    Vala brate mili krecu mi suze radosnice

  5. #15
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Posetio Pitztal u petak...od svih 6 dana provedenih u tom delu, samo je ovaj bio bas onako kako treba: mada nista nije najavljivalo lep dan kada smo stigli ujutru. No sunce se uskoro probilo i imali smo divan dan.
    Kao neko ko voli ispeglane piste nisam se bas usrecio prethodne nedelje jer je skoro svaku noc vejao sneg na svim skijalistima koje smo posetili. Tako je bilo i na Pitztalu a da je sve bilo upeglano, te staze bi prosto mamile na brzinu. Ovako smo dobili izdrljane staze sa bezbroj hupsera
    Od glecera sam posetio do sada Kitzsteinhorn i Hintertux, ali bi Pitztal okarakterisao kao najlepsi. Kao neka arena, okruzena sa svih strana vrhovima koji ne dozvoljavaju vetru da radi sta hoce. Nema bas puno staza, desetak, uglavnom plave ka crvenima ali sve deluje jako pitomo. Nova gondola koja vozi na 3440m je zaista spektakularna, otvorena u oktobru prosle godine, naravno sa grejanjem unutra, koznim sedistima...
    Svakako vredno posete jer je Pitztzal predivan: ali...ne za vise od dva dana. Jednostavno, premali broj staza koje su vrlo slicne i - brzo dosade. Posetiti samo u varijanti ukoliko se odlucite da skijate vise centara...zapucati samo na Pitztal nema rezona, osim ako se ne radi o periodu kada snega ima samo na glecerima
    Solden, Hochgurgl - Obergurgl, Serfaus - Fiss - Ladis, Ischgl, St.Anton - Lech - Zurs, Pitztal, Hintertux, Kitzsteinhorn, Pressena, Molltaler, Mayrhofen, Katschberg, Obertauern, Val Thorens, Meribel, Courchevel, Les Menuires, Cervinia, Val Touranche, Courmayer, Bormio, Livigno, Kronplatz, Folgarida - Marileva, Madonna di Campiglio, Passo Tonnale, St Moritz, La Thuile, La Rosserie, Arabba - Marmolada, Canazei, Corvara, Alta Badia, Val Gardena, Sella Ronda, Pohorje, Kop, Jahorina...

  6. #16
    Super Member
    Datum registracije
    15.09.2010
    Lokacija
    Zvecan
    Skije / Bord
    SL Fischer RC4 WC Race code Medium 2014 & GS Fischer RC4 2010 & Fischer Downhill 2010
    Godina
    42
    Poruke
    204

    Podrazumevano

    Ja se 3 god unazad upucujem iz Zvecana direktno na Pitztal zato sto ne mostiji glecer u Austriji koji pruza vise od njega. Mislim da 34km staza koje su u proseku dugacke svaka oko 3km sa svojom sirinom da na njima i sa spust skijama i radijusom od 50m komotno mozes da carvujes pruzaju svetsko zadovoljstvo. Niti jedan glecer to nema, Hintertux je malo dete za Pitztal. Ja sam uvek isao kada je lepo vreme tj cekao prognozu jesen i prolece i nikada nisam omanuo niti imao los dan. Moram da dodam da je priprema staza bila bruka, bez hupsera do kraja rada skijalista. Ocigledno si ubo los dan, vikend ili praznik...
    Priložene slike Priložene slike

  7. #17
    Junior Member
    Datum registracije
    22.12.2005
    Poruke
    16

    Podrazumevano

    Pozdrav svima!

    Ja ove godine prvi put krecem put Pitztala - prosle godine sam bio u Sölden-u i iz gondole smo videli neke staze i resili da ove sezone odemo tamo.

    Konkretno, nasli smo smestaj u Sankt Leonhard-u pa ako je neko bio u tom mestu, molio bih da napise rec dve. Takodje ako imate neki predlog za najbrzi/najlaski put, sta treba uraditi kada je covek tamo i bilo koja informacija bila bi od znacaja.

    Mi planiramo odlazak u prvoj nedelji 2014 godine pa cemo ostaviti utiske tada.

    Jedva cekamo!

  8. #18
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Nema ništa specijalno (barem se meni tako čini) da ti se naglasi, glečer k'o glečer. Jedino što ste odabrali termin u jeku sezone i samim tim se dobro obucite, na tim glečerkim visinama u januaru i februaru zna da bude ledeno hladno. Interesantan odabir - glečer s' obzirom da rade normalni ski centri (a u tom delu Austrije su najbolji).

  9. #19
    Member
    Datum registracije
    17.12.2010
    Godina
    44
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od boniko Pogledati poruku
    Takodje ako imate neki predlog za najbrzi/najlaski put
    Ako si vec bio u Soeldenu onda ne znam sta je problem, to je sve u komsiluku. Znaci, preko Beca, Salzburga pa nakon Innsbrucka skretanje sa Inntal autobahna, ne znam tacno gde ali mislim da je iza skretanja za Soelden. Varijanta preko Hrvatske i Slovenije dosta skuplja a vremenski ni pola sata kraca zbog granice vise i dosta tunela i ogranicenja od Karavanki prema Salzburgu.

  10. #20
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Saglasan sa wladom...cemu odlazak na glecer u terminu gde snega ima svuda? Samo moze da bude hladnije a glecerska skijalista su manja pa samim tim za 6 dana postaje dosadno

    Glecer je za period kada skijanje ume da bude lose zbog visokih temperatura ili - kada nema snega
    Solden, Hochgurgl - Obergurgl, Serfaus - Fiss - Ladis, Ischgl, St.Anton - Lech - Zurs, Pitztal, Hintertux, Kitzsteinhorn, Pressena, Molltaler, Mayrhofen, Katschberg, Obertauern, Val Thorens, Meribel, Courchevel, Les Menuires, Cervinia, Val Touranche, Courmayer, Bormio, Livigno, Kronplatz, Folgarida - Marileva, Madonna di Campiglio, Passo Tonnale, St Moritz, La Thuile, La Rosserie, Arabba - Marmolada, Canazei, Corvara, Alta Badia, Val Gardena, Sella Ronda, Pohorje, Kop, Jahorina...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •