Rezultati 1 do 5 od 5

Tema: Program razvoja planinskog turizma u Crnoj Gori

  1. #1
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Lightbulb Program razvoja planinskog turizma u Crnoj Gori

    Program razvoja planinskog turizma u Crnoj Gori:

    http://www2.undp.org.yu/montenegro/f...a%20u%20CG.pdf

    Ima detaljan pregled postojeceg stanja, kapacitete i program razvoja. Interesantan dokument sa mnogo informacija!

  2. #2
    Ski legenda Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Skije / Bord
    Salomon Crossmax 07
    Godina
    46
    Poruke
    407

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad
    Program razvoja planinskog turizma u Crnoj Gori:

    http://www2.undp.org.yu/montenegro/f...a%20u%20CG.pdf

    Ima detaljan pregled postojeceg stanja, kapacitete i program razvoja. Interesantan dokument sa mnogo informacija!
    10x wlad! Odličan dokument. Čitajući sve ovo samo sam na trenutak pomislio da sve ovo ima u Crnoj Gori, a onda sam se trgnuo i shvatao da verovatno retko ko će od nas doživeti da vidi sve ovo
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  3. #3
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Nema se vremena da se sve to obidje :(. Nazalost, u ovim vremenima radimo da bi mogli da vidimo, a opet posle nemamo vremena da bi gledali...

  4. #4
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Odlican dokument, i mislim da je krajnje realan.
    Problem je samo gde naci pare za to sve, pogotovu kada se uzme u obzir da Austrijanci razmisljaju o povlacenju ogromnih investicija u zimski turizam u Koruskoj zbog predvidjenog podizanja prosecne temperature...:(
    Inace moje skromno misljenje je da bi se na Bjelasici mogao sa relativno malim sredstvima (za pocetak dva tri ski lifta na vrhu kod Kljuca) napraviti odlican ski centar , a tamosnja klima je poznata kao vrlo snezna tako da bi se sa malim brojem topova mogli pokriti donji delovi skijalista i produziti sezona za makar 30 dana

  5. #5
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Thumbs up Bjelasica

    Bjelasica ima veliki potencijal. Mozda bi sirenje skijalista prema severnom delu Bjelasice - ka Mojkovcu/Bjelom Polju/Beranama bio pravi potez (pravljenje zicara sa tih strana i povezivanje sa Jezerinama).

    Zasto? Zato sto je poznato da npr. sa Mojkovacke strane Bjelasice ima vise snega nego sa Kolasinske i zadrzava se duze (a ima ga uvek vise).

    Dakle, kada bi se sve te opstine (i naravno drzava) udruzile i napravile neki plan razvoja, projekte staza i onda privukli investitore - iznajmljujuci im terene na X godina ili sl. fore koje su se vec pokazale kao dobre.

    Bjelasica ima najveci potencijal u CG (po meni) zato sto se i Kolasin i Mojkovac i Bijelo Polje nalaze na pruzi Subotica-Bar.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •