Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 40

Tema: Francuska skijališta

  1. #21
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Ako voliš takve stvari možda ti La Grave pretegne na stranu L2A


    Klik

  2. #22
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    U Alpe d'Huezu bio samo jedan dan pa nemam najbolji uvid.

    Kada se sve sabere, to su verovatno dva najsličnija centra. Smeštaj je sličan. Osnovna razlika: teške staze su u d'Huezu bliže vrhu, a u L2A su do hotela. Uprkos tome, moj je utisak da je L2A nekako pitomiji. Takođe mi se čini da je sasvim prijatan za "parnu" kombinaciju, što je tvoj slučaj.

    U Alpe d'Huezu je zvanično najduža crna staza na svetu ali ne predstavlja nikakvu posebnu atrakciju osim eto da kažeš da si bio i tamo. Takođe ima i staza Tunel i za one koji hoće da poginu to je najkvalitetnija staza koju znam. Oba centra imaju ledene pećine (ledene skulpture) ali kažu da je ona u L2A malo bolja.

    Mislim da su ti sa L2A šanse da pogrešiš manje.

  3. #23
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    cini mi se da iz L2A prave 1dnevni ski izlet u Alpe d'Huez, tako da je mozda bolje L2A i jos vidis AdH
    Tako je bar mojoj koleginici bilo i nije bila odusevljena AdH, ali ukusi su razliciti.
    Njoj se npr. ne svidja taj Tunel u L2A, dok bi se meni sigurno svideo.

    Poz

  4. #24
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    Staza Tunel je u d'Huezu i neuredjuje se. Na celom skijalistu se uredjuje samo 1. crna staza a ski pas ti vazi i 1. dan za kontara planinu. Tesko je bas odgovoriti na tvoje pitanje. Pogresiti ne mozes. U d'Huezu imas i sumu pa to dosta ulepsava ambijent (i pomaza kod magle), skijaliste je vise razvuceno u sirinu sto ja volim ali ti mozda ne, mozes da letis avionom, ucis brzu voznju po snegu u Audiju S3, klizaliste je otvorenog tipa, bazen i otvoren i zatvoren ( lepsi nego u L2a). Dobar je i off ali ipak ne bolji od LA Grave. Mozda mi je malo lepse samo mesto L2A. Predlog: ove godine u jedan centar a sledece u drugi. d'Huezu je dobar deo okrenut prema jugu pa ako ides u kasnijem terminu brze ce progledati nego u L2A. I d'Huezu zahteva malo istrazivanje terena sto takodje volim. Ako imas jos neko ali konkretno pitanje postavi

  5. #25
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Ide se u januaru i sve vise me vuce na d´Huez. Kako prelep smestaj sam nasao. Ako ostatak ekipe ne bude imao posebne zahteve onda Huez
    History is made by those who dare to break the rules.

  6. #26
    Junior Member
    Datum registracije
    07.12.2009
    Poruke
    27

    Podrazumevano

    Ako mozes da biras obavezno Alpe d Huez, ne razmisljaj uopste. Bolja skijaska infrastruktura, neuporedivo veca povrsina, veci broj staza, predeo koji pleni. Inace uopste mi nije jasno zasto nasi ljudi svrstavaju L2A u isti kos kao npr, tri doline, tignes, val diser, i slicno.

    Da se razumemo L2A je korektno skijaliste koje zasluzuje da se odskija, ali kad se vec prelazi, realno dug put, od nekih 1300 km onda bar odabrati nesto za klasu kvalitetnije, a to je bez razmisljanja Alpe d huez.

    Pozzz

  7. #27
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Ja iskreno sam isao sam u les sybelles jer je tada bilo samo za to mesto (kasno se odlucili) ali iskreno sad kad na vreme imam i pare i slobodne dane, za mene su Tinj i 3 Doline dva najbolja skijalista u Fr i uvek bih tamo isao... To ne govorim iz iskustva, jer ga nemam u tim mestima vec na osnovu clanaka, slika, iskustva drugih ljudi koju su bili na svim navedenim mestima. Ali kad je u pitanju skijanje, toliko sam se zaljubio u taj sport da bi skijao i na travi da mogu

  8. #28
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Btw voleo bih ako zna i moze neko da mi odg na proslo pitanje za onaj outlet shop u Fr na putu prema 3 doline...

  9. #29
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Ako ima neko da je zainteresovan da ide u ValThorens u terminu 07.12. - 21.12. neka pise na pm, ima par mesta i jako dobra ponuda...

  10. #30
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dzoninho Pogledati poruku
    Btw voleo bih ako zna i moze neko da mi odg na proslo pitanje za onaj outlet shop u Fr na putu prema 3 doline...
    To je odmah u onom gradicu kad se sidje s planine, ne moze se fulati. Ne bih ga bas nazvao outlet mada jesu cjene nesto prihvatljivije mada su to sve slabiji brandovi
    History is made by those who dare to break the rules.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •