Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 40

Tema: Francuska skijališta

  1. #11
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Nisam bio u Les 2 Alpes i Paradiski. Od ostalih, slozio bih se da je Alpe de Huez ubjedljivo najbolji za pocetnike, gomila zelenih na dnu, a staze nekako postepeno postaju sve teze kako ides vise, bas idealno. Val d'Isere nije los za jer se mozes gondolom izvuci na (i vratiti sa) Solaise, tamo ima dosta plavih staza, sve ostale su momacki zajebane. VT onako, Menuires gori, Tignes najgori.

    Apres ski bih prepustio mjerodavnijim, ja sam ionako bio uvijek u mrtvim terminima (decembar ili januar).

  2. #12
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    50
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Vidis kako je to 100 ljudi 100 cudi i utisaka.
    Uz dužno poštovanje kolegi Oggyju, meni je Tignes isto odličan centar, možda i bolji od VdI, a takođe LM mi je isto ok, pogotovu za hladnijih dana na popodnevnom suncu i praznim stazama...

    Mislim da necu pogresiti ako kazem da su sva navedena sjajna mesta za skijanje, i da su u pitanju nijanse, ili možda vremenski uslovi po kojim smo skijali, ili društvo ili sve po malo....

  3. #13
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.073

    Podrazumevano

    Ne bi da branim druga oggy-ja, ali mislim da se niste dobro razumeli, ili se on nije dobro odrazio .

    Ako mi dopusti, rekao bih da je mislio da je Tignes "najgori" za početnike, pošto je pitanje bilo koje je dobro skijalište od navedenih - ali za devojku koja prvi put staje na skije, a momak je super skijaš .

    A možda ste se vi i dobro razumeli a ja nisam

  4. #14
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    @Crazy: hebo te Tignes...

    Da, mislio sam za pocetnike.

  5. #15
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.990

    Podrazumevano

    Ma kako stvari stoje Val Thorens pada
    History is made by those who dare to break the rules.

  6. #16
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.101

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Koliko vidim po prici a i gledao sam upravo ski kartu Val Thorens bi mozda mogao biti najbolja opcija: Od kvalitete skijanja do nocnog zivota!
    Ja bih verovatno isto tako odabrao.

  7. #17
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.101

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od oggy Pogledati poruku
    Nisam bio u Les 2 Alpes i Paradiski. Od ostalih, slozio bih se da je Alpe de Huez ubjedljivo najbolji za pocetnike, gomila zelenih na dnu, a staze nekako postepeno postaju sve teze kako ides vise, bas idealno. Val d'Isere nije los za jer se mozes gondolom izvuci na (i vratiti sa) Solaise, tamo ima dosta plavih staza, sve ostale su momacki zajebane. VT onako, Menuires gori, Tignes najgori.

    Apres ski bih prepustio mjerodavnijim, ja sam ionako bio uvijek u mrtvim terminima (decembar ili januar).
    Što se konfiguracije staza tiče, 2 Alpes je tu najgori, to je bitno zato što je u pitanju par skijaš/neskijaš. Staze pred samim mestom su duge i ubistveno crne, osim jedne, koja služi za evakuaciju slabijih skijaša sa planine. Ali inače je to dobro mesto, možda je to jedina mana, ako je mana.

  8. #18
    Junior Member
    Datum registracije
    12.11.2010
    Godina
    37
    Poruke
    9

    Podrazumevano

    Nemoj da ides nigde, s devojkom se naskijati neces

  9. #19
    Ski magare Nemanjus avatar
    Datum registracije
    28.04.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Worldcup RC / Blizzard Bonafide
    Godina
    44
    Poruke
    298

    Podrazumevano

    Tignes ne preporučujem za početnike, možda gornji delovi Val d'Isere-a. LM je skoroz oke, Val Thorens - baš se nešto i ne sećam da ima previše staza za početnike. Mada, za totalnog početnika dovoljna je i jedna plavo-zelena staza...

    Ma definitivno LM

  10. #20
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.990

    Podrazumevano

    Hjde ukratko za one koji su bili. Ove godine pada ili Alpe D‚Huez ili Les 2 Alpes.
    Komparacija ova dva centra po kvalitetu staza, smestaja i vecernjih setnji. Nisam za zurke vec romanticna vecera s zenom pa setnja pa spavanje.
    History is made by those who dare to break the rules.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •