Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 16

Tema: Skije za decu

  1. #1
    Senior Member
    Datum registracije
    28.05.2009
    Poruke
    136

    Podrazumevano Skije za decu

    Kako izabrati duzinu skija za dete od 7 godina? Na bhski pise za decu starosti od 2-5 god vrh skije u visini ispod brade, a za 6-12 god vrh skije u visini sredine cela?

  2. #2
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Osim godina bitno je da li su u pitanju prvi koraci na snijegu ili je to već par sezona iskustan skijaš koji "praši" niz stazu?

  3. #3
    Senior Member
    Datum registracije
    28.05.2009
    Poruke
    136

    Podrazumevano

    Nisu prvi koraci, par sezona smo se po malo igrali na snegu i lagano spustali a cini mi se da je prosle godine bas proskijala (sa instruktorom, koliko god sam mislio da imam strpljenja drugacije nije islo). Nesto izmedju pluga i karlinga, a specijalnost joj je "sirok plug" sa kojim se zaustavlja u sekundi tako da je zeni i meni neophodna anticipacija za bezbedno zaustavljanje

  4. #4
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano Za decu koja su zavrsila skiobuku

    O cemu treba razmisljati kad je rec o deci I skijama? Obzirom da sam sa sinom poceo od 5god, a on sad ima 18, a cerka je pocela sa 4, sad ima 9, imam sledece zakljucke vezane za skije. Treba poceti sa sto kracim skijama, kako im se ne bi uplitale skije,a kasnije, po Vasoj proceni, treba povecavati duzinu skija. Kako sam shvatio iz tvoje price dete ti je prevazislo tu prvu fazu skroz kratkih skija, I sada bi trebalo da ima skije u duzini do nosa. Medjutim kada odes da kupis skije dobices razne savete od prodavaca, sve u cilju da ti prodaju ono sto imaju, a ne ono sta tebi treba. Posto se skije ne prave po meri, tesko ces uspeti da nadjes skije do nosa ,tako da je uvek bolje kupiti malo vece(upravo kako si procitao na BHski-do sredine cela)
    Ako je dete napredni skijas, onda ce mu kratke skije praviti problem, tako sto nece imati brzinu, pa ce kad se spustate niz stazu, uvek biti iza Vas. Ukoliko detetu uzmete duze skije, a ono nije po znanju dostiglo taj nivo, uplitace mu se skije pa ce padati cesto. Ako skijate na Kopu, gde nema brzih staza, onda vam trebaju duze skije da ne vucete dete po stazama, jer ce mala povrsina skija kociti. Ako se odlucite na skijaliste sa crvenim I crnim stazama onda ne smete detetu dati duge skije, jer ce na strmim stazama morati da vozi slalom, za sta su potrebne krace skije.
    Ove godine sam na Kaprunu imao prilike da uporedim duzinu skija dece takmicara do 10god-veleslalom, sa skijama moje cerke istog uzrasta. Moja cerka je skijala na Fischer race 130cm, koje su joj tad bile do cela. Pomenuti klinci povremeno bi bili sa nama u gondola I skije su im bile preko glave svakom bar po 10tak cm sto je duzina skija oko 150cm
    Zakljucak je:
    1)Ako su krace, docices u situaciju da na blagim stazama moras pomocu stapa otklizavanjem dete da vuces , jer njegove kratke skije koce
    2)Ako su duge, pa skijate niz crnu stazu, cesto ce mu se uplitati skije,padace a ti ces morati da se vracas uzbrdo,namestas mu skiije, otresas sneg I podesavas ga
    Znaci
    Skije do visine cela zadovoljavaju najvise kriterijuma

  5. #5
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Skije koje su djetetu u visini nosa početkom sezone, krajem sezone mogu biti u visini brade. Ako dijete skija, sve od brade do čela je OK. Bitno je da skije nisu preko visine djeteta. Još je bitnije da pancerice nisu prevelike.

  6. #6
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    da ne otvaram novu temu...
    pitam se dali je rano da stavim kcerku na skije ove sezone
    trenutno ima 17 mjeseci sto se iskustva tice solidno hoda i prosle sezone je vidjela snijeg (puzala) (usput pitanje je ozbiljno za roditelje)

  7. #7
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Flexon Pogledati poruku
    da ne otvaram novu temu...
    pitam se dali je rano da stavim kcerku na skije ove sezone
    trenutno ima 17 mjeseci sto se iskustva tice solidno hoda i prosle sezone je vidjela snijeg (puzala) (usput pitanje je ozbiljno za roditelje)
    Još je mala za freeride, ali za uređenu stazu... Šalim se. Mislim da je ipak prerano.

  8. #8
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Trebalo bi da je rano, ali ima ekstrema da su deca stala na skije a nisu ni prohodala . Mislim da pre 3 godine nema preterano svrhe da deca skijaju a da je 4 taman prava mera (lično mišljenje / iskustvo). Ono što je dobro sa manjom decom je sankanje, pravljenje sneška i skijanje u dvoje (staviš dete u onaj nosač za planinarenje - pa skijaš lagano sa njima) to navikava dete i u isto vreme oni uživaju u tome... Ja sam sa tolikim detetom skijao po šumicama i bio je oduševljen, naravno od svega toga se napravi igra - tražili smo zeku u šumici . Posle kada su proskijali, sve je to bila potpuno normalna stvar, kao i vožnja žicom, tanjirom itd...

  9. #9
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    hvala na savjetima znaci ove sezone ozbiljno upoznavanje sa snijegom (a to sa trazenjem zeke nije lose mislim da je pocela sezona lova)

  10. #10
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Flexon Pogledati poruku
    da ne otvaram novu temu...
    pitam se dali je rano da stavim kcerku na skije ove sezone
    trenutno ima 17 mjeseci sto se iskustva tice solidno hoda i prosle sezone je vidjela snijeg (puzala) (usput pitanje je ozbiljno za roditelje)
    hahaha, nije me bilo neko duze vrijeme ovdje, valjda jer je zahladilo pa ja automatski ukuco ovu adresu; navratim malo, a tu flexon da me odma razveseli komentarima i upadicama;
    pa brate??? sa 17mjeseci na skije??? pa strpi se loma, pa ni zurbriggen nije svoju stavljo u toj dobi na skije.
    ma lozi nas flexon vidim ja...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •