Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 16 od 16

Tema: Skije za decu

  1. #11
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    nije lozenje bavim se tom mislju vec neko rijeme
    silom prilika bi morala da bude longboarder

  2. #12
    Super Member
    Datum registracije
    15.03.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    53
    Poruke
    244

    Podrazumevano

    Djeca od 2 -2,5 godine još nisu preteška za backpack, tj ruksak, Do tog uzrastra nema ih smisla za ozbiljno stavljati na skije. Moje cure su stvarno uživale dok smo se tako skijali, obavezno smo nekoga ganjali, pjevali, bježali...

    Sto se tiče dužine dječijih skija, ja im svake godine nabavim novi par, visina je između ramena i brade. Na kraćim skijama su sigurnije, orketnije, lakše se kreću u redu na liftu a i koliko - toliko su lakše, to mi je bitno kada smo na gondoli ili ako moramo hodati, počele su da same nose svoje skije.

  3. #13
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bobo Pogledati poruku
    D

    Sto se tiče dužine dječijih skija, ja im svake godine nabavim novi par, visina je između ramena i brade. Na kraćim skijama su sigurnije, orketnije, lakše se kreću u redu na liftu a i koliko - toliko su lakše, to mi je bitno kada smo na gondoli ili ako moramo hodati, počele su da same nose svoje skije.
    sve se, i u potpunosti slazem.
    ja svake sezone, pa i ove prosle, za cerku trazijo duze skije (izmedj brade i cela) a oni na rentanju mi stalno davali krace (do ramena), cini mi se da su ljudi na kraju bili u pravu, djete sa tom duzinom vidim dobro osjaca i snalazi.

  4. #14
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    sto se male dijece tice kod mene vazi teorija sto krace to bolje
    primjetih jedan apsurd
    djeci se daju savjeti skije do cela itt
    a odrasli da skijaju na skijama do pojasa

  5. #15
    Junior Member
    Datum registracije
    09.09.2010
    Lokacija
    Sarajevo
    Godina
    35
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    Mozda ti ne mogu dati neki savjet u vezi sigurnosti, ali preporucujem ti da to ne budu neke super kvalitetne i skupe skije, jer ces ih sljedece godine - eventualno sljedece, opet morati mijenjati!

  6. #16
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano Duge skije -problem u redovima za zicu

    Skije do ramena su bas pocetnicke,ali kad dete ima vec nekoliko godina iza sebe skijanja, moraju duze. Ne treba se opterecivati duzim skijama dok dete ne pocne samo da nosi svoje skije, samo da ide na zicu, da se samo podesi za skijanje. Ali kad to pocne, a dete vam ima skije ispod nosa, bice stalno iza vas na stazi. Kratke skije koce na ravnijim delovima staza, pa onda morate da dete ili odgurujete ili da odklizavanjem vucete pomocu stapova. Mi zadnjih godina idemo bas u velikoj grupi na skijanje, pa kad nas je 15tak na stazi, a dete kratkim skijama ne moze da postigne brzinu grupe- ispadas iz ekipe. Kad smo vozili Sella Rondu (40tak km za 4 sata. proskijas preko 20 staza) imali smo dvoje dece od 7 i 8 godina slicne gradje i skijaskg nivoa, ali razlike u duzini skija 10cm. Dete koje je vozilo krace skije je tesko postizalo brzinu grupe, a to je njemu najteze padalo. Deca vole da se takmice, da budu brza, bolja, ili bar da ne zaostaju. Cak i na stazi, ako niste u grupi, deca vole nekog da jure, da se trkaju, da oponasaju-a sa kratkim skijama .....!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •