Strana 12 od 24 PrvaPrva ... 2101112131422 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 111 do 120 od 233

Tema: Bansko 2010/2011

  1. #111
    Senior Member
    Datum registracije
    16.01.2007
    Lokacija
    BG
    Skije / Bord
    Head
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    Bio sam u Banskom pre 3-4 godine, i problemi koje spominjete danas, lose staze, kamenje, gondola, losi skijasi, guzve su postojali i tada.

    Ono sto je dobro su pristupacne cene za nas dzep i relativna blizina skijalista.

    Ukupno gledano, skijanje u Italji, a pogotovo Francuskoj je za red velicina bolje, i za one koji bas ne moraju u Bugarsku, savetujem da izbegnu Bansko.

  2. #112
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Uhhh.... vec planiram (ako budem mogao bar neke pare da izvucem) otkazivanje ovogodisnje posete Banskom...

    Ako sve bude ok,pravac Passo Tonale,da se naskijam k'o covek

  3. #113
    Junior Member Ekvinocijum avatar
    Datum registracije
    04.11.2009
    Godina
    40
    Poruke
    13

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od vladimir Pogledati poruku
    Ja sam trenutno u Banskom pa kako znam koliko me je zanimala svaka informacija pre polaska, evo da malo pomognem svima koji pokusavaju nesto da saznaju. Kao sto je Sani rekao uglavnom su po stazama losi skijasi koji skinu i ono malo snega. Radi vrlo malo staza koje ujutro i mogu da dobiju prelaznu ocenu ali posle podneva blagi uzas. Kombinacija leda, kamenja i hupsera (da ne ispadne da se zalim bez razloga samo da napomenem da me smatraju vrlo dobrim skijasem ). Srce me boli za skije koje unistavam po ovim ocajnim stazama. Sto se tice gondole nije bas tako strasno jer postoje besplatni ski busevi koji idu gore non-stop (neko ih je spomenuo u prethodnim postovima) ali zahvaljujuci "dobroj" organizaciji Bugara, izgleda da vecina ljudi ne zna za njih pa su redovi na gondoli i dalje ogromni. Danas sam usao u taj bus ne cekajuci ni minut.
    Sve u svemu skijanje vrlo lose i ako se u narednim danima nesto ne promeni ne isplati se dolaziti. Ja sam sticajem okolnosti dosao ovde i nisam mnogo ni ocekivao, ali u odnosu na Austriju, Italiju, Francusku ovo je treca liga a kada je situacija ovakva kao sada onda je beton liga.
    Ja sam trenutno u Banskom, mogu samo da se slozim sa Vladimirom. Staze odlicne do 11.30, posle toga led i hupseri (mnogo skijasa na premalo staza).Na gondoli sam u 8.30 (hvatam prvi ski bus iz hotela koji krece u 8.20), i ne ceka se duze od 10 min. Ski pass od 165 evra za 6 dana preskup za ono sto se nudi, cene na stazama: koka-kola 4 leva, ice tea 5 leva, caj 3 leva..., ako ogladnite tesko vama: 2 pileca filea sa pomfritom i sokovima 50 leva
    U Bansko se vise ne vracam, bolje dati jos 100 evra i otici tamo gde je sneg zagarantovan.

  4. #114
    Senior Member
    Datum registracije
    16.01.2007
    Lokacija
    BG
    Skije / Bord
    Head
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    Bio sam i u Passo Tonalle, nije lose lici pomalo na lokalna skijalista, pogotovo Ponte di Legnio. JA bih ipak otisao malo dalje do Francuske, i njihovih mega centara 3D ili L2A. Ipak je to mega ski dozivljaj.
    Italija je simpaticna, ali smori se covek tamo za 6 dana...

  5. #115
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Da dodam još offtopica: verovatno nisi bio u "zoni" Dolomite Superski , 1200km staza od toga najveći "povezan" komad je 500km - ako se gleda u kilometraži. Skijao sam i u 3D i na SuperDolomitima i ne vidim jasnu prednost ni jednog ni drugog sistema (3d je bolji za offpiste, superDolomiti imaju bolje vreme = onpiste skijanje isto), verovatno samo pitanje ukusa.

  6. #116
    Senior Member
    Datum registracije
    16.01.2007
    Lokacija
    BG
    Skije / Bord
    Head
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    Slazem se da ne skrecemo previse, Bansko vredi videti, ponajvise zbog dobre klope u krcmama. A za skijanje moze da se desi da je dobro ako se pogodi dobro vreme, mnogo snega i malo ljudi, sto je ocigledno retkost.

    NE vidim sto bi se neko mucio sa cekanjem u redovima na odmoru, kad moze lepo da uziva na daleko kvalitetnijim pskim stazama.
    Superski nisam posetio jos uvek.

  7. #117
    Junior Member
    Datum registracije
    29.12.2010
    Poruke
    8

    Podrazumevano

    neko me je pitao da li se moze provuci sa starim indexom,cini mi se Vladimir.Desavalo mi se dva-tri dana za redom da devojci na salteru bukvalno samo mahnem indexom ispred nosa i da ga i ne pogleda,a desilo se poslednji dan da je druga izvrnula svaku stranu indexa,umalo me nije propitala neke predmete.cak sam uzeo tri petodnevna ski pasa,oni su sa slikom za ljude koji nisu poneli index.one devojke na salteru i nije previse briga,samo ako nesto muljate vidite da idete na one saltere gde ne stoje neki likovi iza devojaka koje rade.to im je verovatno neka kontrola.ja sam isao sa regularnim indexom i nikakvih problema nema,eto cak uzeh i vise pasova

  8. #118
    Junior Member
    Datum registracije
    22.12.2010
    Poruke
    28

    Podrazumevano

    Mozete li napisati koja je cena ski pasa uz index, ima li ko tu info....sani...?
    unapred hvala

  9. #119
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Otkazao sam Bansko za 22.01.

    Sad ne znam sta mi je ciniti,da li da odlazem Bansko za 12.02. ili 19.02. ili da ipak okrenem za Passo Tonale ili negde za AT?

  10. #120
    Member
    Datum registracije
    07.03.2006
    Poruke
    56

    Podrazumevano

    Ako je verovati prognozi, tih dana će tek početi malo više da se otvaraju staze. Situacija je relativno loša i na Alpima u odnosu na ono kako bi trebalo da bude. Vidim da se i tamo u bazama skijališta temperature vrte oko nule, ali bar je ne prelaze osim na kratko, tako da su skijališta u potpunosti funkcionalna i kvalitetna kao i uvek. Ako već imaš alternativu, ja bih ti preporučio i u dobroj situaciji da se kloniš Banskog iz mnogo drugih razloga, najviše zbog gužve na Gondoli i zbog gomile loših i neopreznih skijaša.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 4 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 4)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •