Strana 6 od 24 PrvaPrva ... 4567816 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 51 do 60 od 233

Tema: Bansko 2010/2011

  1. #51
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Darens Pogledati poruku
    Citujaci ovde komentare o Banskom, da se zakljuciti da je tamo dobro skijanje, ako izuzmemo to famozno cekanje na gondoli. Zamolio bih ako moze neko da mi napise svoja iskustva, idem ove sezone prvi put, imam neku ponudu u januaru, hotel Panorama.... Hvala unapred. Inace redovno skijam na Jahorini.
    Ski brate i ja redovno skijam na Jahorini i Kopu, ali ove godine resih da vise ne razmisljam o tome ima li snega ili ne i da li je guzva ili ne i odlucih se za Tignes.(jest klackanje busom , ali..)
    Jahorina je extra kada je puno snega i sto se klope u kafanama tice, ali svaki put kada bih oganizovao 8 ski dana uvek bi se nesto desilo da ne rade zice i to bi bilo 6 dana skijanja.
    A za Bansko ti je sve rekao prethodni video klip. Inace mom burazeru je prosle godine i kisa pala 1dan u Banskom pocetkom februara.
    Pozdrav

  2. #52
    Member zex avatar
    Datum registracije
    27.02.2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Da
    Godina
    45
    Poruke
    64

    Podrazumevano

    Sad kad su ukinute vize mislim da nema poente ici u Bansko (a jos manje u neko drugo mesto u Bugarskoj)... Ja sam bio dva puta i drugi put sam se vec smorio. Nije to tako veliko i raznovrsno kao sto na prvi pogled mozda izgleda (pogotovo ako neka od zicara ne radi - nama se desilo drugi put). O cekanju u redu za gondolu da ne pricam...

  3. #53
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Cesto moze da se desi da zbog jakog vetra ne radi zicara koja izvlaci na vrh Todorka,a onda je kapacitet znacajno smanjen...

    Prosle godine je i nama sredinom februara padala kisa...Mada nije napravila veci problem,osim malo meksih staza

  4. #54
    Member
    Datum registracije
    07.03.2006
    Poruke
    56

    Podrazumevano

    Najbolje staze su na vrhu, ali su žice koje tamo vuku kilave. Od polazne stanice gondole pa do vrha skijališta u najboljem slučaju treba oko 40 minuta i tu još uzmite u obzir da ne mogu svi biti prvi na redu kad gondola krene prepodne. Ako hocete da izbegnete gondolu, mozete da idete kolima do skijalista ali parking kosta 5 eur. Ne znam moze li kraj puta pre parkinga na divlje da se parkira, mozda odnose kola.
    Ja sam zimus bio u Borovecu i otisao sam na jedan dan do Banskog da vidim i to cudo i gore receno su moji utisci. Po meni je u slucaju solo varijante mnogo bolje otici u Borovec i platiti smesnih 12 eur za tri odlične staze od kojih svaka ima oko 2500 metara. Radi se o Jastrebec stazama, srednja je najbolja. Žica je vrlo brza a gužve nema. Ima dovoljno mesta za parking (besplatno) pored te zice, a na licu mesta se moze kupiti i skipass. Tako da je ovaj deo Boroveca neki mali skijaski raj, za par dana skijanja, kome su dovoljne dve tri kvalitetne i relativno dugacke staze.
    Izmenio/la goranvu; 11.12.2010 u 14:30.

  5. #55
    Junior Member
    Datum registracije
    10.12.2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Godina
    44
    Poruke
    16

    Podrazumevano

    Eto, sad cete me jos ubediti da ne idem :( Naravno da je Tignes perverzija opet sam i to iz prica cuo i procitao po net-u, ali nesto mi se neda 20 i kusur sati putovati autobusom. Tu vam dan i malo jace ode samo na put osim ako ne uplatite nekih 12 dana pa onda znate zasto ste prevalili 1500km. NIsam jos nista platio za Bansko ali hvala za ove odgovore, ski braco

  6. #56
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Darens Pogledati poruku
    Eto, sad cete me jos ubediti da ne idem :( Naravno da je Tignes perverzija opet sam i to iz prica cuo i procitao po net-u, ali nesto mi se neda 20 i kusur sati putovati autobusom. Tu vam dan i malo jace ode samo na put osim ako ne uplatite nekih 12 dana pa onda znate zasto ste prevalili 1500km. NIsam jos nista platio za Bansko ali hvala za ove odgovore, ski braco
    Ali u Tinju ces za tih 7 ski dana preci vise kilometara skijuci nego na Kopu, Jahorini ili Banskom za 10 dana.
    I da, u Tinju uz EK ski pass ide gratis bazen sa djakuzijem
    Ja prvi ne mogu dugo da sedim pogotovu u busu, ali sam resio zarad dugo odlaganog vrhunskog ski zadovoljstva da se malo zrtvujem zarad istog.

  7. #57
    Member
    Datum registracije
    07.03.2006
    Poruke
    56

    Podrazumevano

    I još mali doprinos - live situacija na Jastrebecu tokom čitave godine
    http://www.bulgaria-hotels.com/en/borovets_webcam.html

  8. #58
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Ovo je tema o Banskom,a ne o Borovecu...

  9. #59
    Junior Member
    Datum registracije
    10.12.2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Godina
    44
    Poruke
    16

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Ivan Bgd Pogledati poruku
    Ali u Tinju ces za tih 7 ski dana preci vise kilometara skijuci nego na Kopu, Jahorini ili Banskom za 10 dana.
    I da, u Tinju uz EK ski pass ide gratis bazen sa djakuzijem
    Ja prvi ne mogu dugo da sedim pogotovu u busu, ali sam resio zarad dugo odlaganog vrhunskog ski zadovoljstva da se malo zrtvujem zarad istog.
    O predjenim km je posebna prica, zavisi ko moze koliko da izdrzi, mozda tamo ima 200km i vise staza a da li mozes sve da predjes to je pitanje?! I u Banskom dobijam bazen sa saunom i djakuzijem, ako je to bas toliko presudno. U svakom slucaju da sudim u oba slucaja ne mogu jer nisam jos doziveo, tako da zivi bili pa videli

  10. #60
    Member
    Datum registracije
    15.11.2009
    Godina
    43
    Poruke
    72

    Podrazumevano

    @Darens kada idesh u Bansko -pisi PM ako te nesto konkretno zanima,
    bio sam ovaj vikend u Bansko,snega josh nema(ocekuje se) za skijanje ali je super ,definitivno ove godine imace 10 besplatnih buseva koje cu ici od gondole do staze + stari 4tvoro sed je zamenjen sa 6-to sed (odmah nakon silaska sa gondole) + na najvisem mesto gde su bile kotve sada ima novi 4-tvoro sed.
    U planu je izrada josh jedne gondole(projekt se ocekuje krajem 2011) i josh novih 30-35kn staze

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •