Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345
Rezultati 41 do 50 od 50

Tema: Gde prvi put u Francusku?

  1. #41
    Senior Member
    Datum registracije
    16.01.2007
    Lokacija
    BG
    Skije / Bord
    Head
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    Alpes dHuez i L2A je u zoni blizih skijalista.
    Posetio sam oba, preporucujem L2A ima dosta kvalitetnih laganih staza na vecim visinama, a i strmijih ko voli...

  2. #42
    Member Alias avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    47
    Poruke
    52

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Milos011 Pogledati poruku
    Greška na njihovom sajtu.
    Na jednom mestu piše ovo:
    Smer: Beograd > Zagreb > Ljubljana > Trst > Torino > tunel Frejus > Albertville > Moutiers > Bourg St.Maurice > Tignes (udaljenost od Beograda 1440 km)
    A ispod ovo:
    UDALJENOST OD BEOGRADA: 1040 km

    http://www.franceexpress.rs/tignes.htm
    Jeste Miloše, hvala ti, vidim sada. Znači, Tignes je dalje odvećine ostalih skijališta.

  3. #43
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Alias Pogledati poruku

    Nisam početnik, čak šta više dobro skijam, ali hoću da mi skijanje bude uživanje, a ne mučenje Zato bih volela da dominiraju staze srednje težine.
    Svi tvoji zahtevi su OK, i ako si solidan skijaš nema razloga da zazireš od bilo kog skijališta u FR. Tinj je (+ Val d'Izer) ogroman, i sto posto je sigurno da će svako naći staze za sebe. Jedina specifičnist (a tu je i L2A sličan) što su teške staze bliže hotelima, ali sa druge strane to je i pogodnost, zato što onda domaćini mora da ih održavaju da gosti ne bi izginuli po hupserima, suprotno francuskom običaju da se crne staze ne peglaju.

    Izola i Oron? Hm.

    Ova skijališta, a naročito Izola, nisu u klasi 3D, L2A, Espas Kilija i Alp d'Ijeza. Razlika je u broju staza i u njihovoj (pojedinačnoj) dužini. Naravno i u ukupnoj dužini. Ne kažem da je tamo loše, ali treba to imati na umu.

    Što se dužine puta tiče tu nema razlike. Možda sat vremena gore-dole za celu Francusku.

  4. #44
    Senior Member
    Datum registracije
    16.01.2007
    Lokacija
    BG
    Skije / Bord
    Head
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    Kad vec zapucas preko sveta, idi u Fr na neko mega skijaliste, od manjih a dobrih imas i u Italiji, koja je ipak osetno bliza..

  5. #45
    Member
    Datum registracije
    08.10.2008
    Godina
    37
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    I osetno skuplja... Ako govorimo o manjim i dobrim skijalistima ne znam gde moze da se nadje takvo skijaliste u Evropi gde smestaj + skipass + autobuski prevoz kostaju 250e.

    Kad je potrebno malo pristedeti, ovo je idealno resenje, pa makar i putovati 24h...

  6. #46
    Senior Member
    Datum registracije
    16.01.2007
    Lokacija
    BG
    Skije / Bord
    Head
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    Posto obicno nas ide 2-3 u apartman, ja sam i u Francuskoj poprilicno daleko od tih 250 evra, daleko blize 350 koliko me je kostala i Italija - Passo Tonale(Madona)...

  7. #47
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    shoo: rečeno je više puta na forumu, to ti je poređenje (veoma)lošeg smeštaja u francuskoj i normalnog smeštaja u italiji/austriji. Kada bi poredio iste smeštaje na oba mesta video bi da je francuska znatno skuplja isto kao i sve ostale cene na stazi...

  8. #48
    Member
    Datum registracije
    08.10.2008
    Godina
    37
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Ok, to jeste u pravu i slazem se.

    Nisam se ja najbolje izrazio...hteo sam da kazem da nema povoljnije od toga, a ne bolje.

  9. #49
    Junior Member
    Datum registracije
    15.02.2011
    Godina
    37
    Poruke
    4

    Podrazumevano

    @Alias

    Znas kako, put jeste dug... ali ja sam ga iznenadjujuce dobro podnela!
    Inace imam losu kicmu i lose mi padaju putovanja autobusom, ali cesto se staje, putuje se nocu, tako da vecinu prespavas i sta znam, prodje nekako, a meni iznenadjujuce brzo! Zavisi i od autobusa, jesu li udobni, imas li mesta za noge, itd. Jedino je problem ako ides sam, onda moze biti dosadno! Putuje se oko 22- 24 h! Zvuci dosta, ali, kao sto rekoh, u praksi je meni bilo ok. Teze mi je, npr. pao put u Bugarsku kada smo isli na more...
    Anyway, Oron ima mnogo zanimljivije i duze staze, po mom misljenju i divan pejzaz! Mi smo isli preko Ski busa i oni su imali takav aranzman da si smesten u Izoli a 3 dana skijas u Izoli, a 3 u Oronu i isli smo njihovim autobusima. U Oronu si za pola sata i kretalo se oko pola devet, stignes taman na otvaranje zicara!
    Jedino sto sam se odsekla kad smo se prvi put penjali autobusom do skijalista, uski su ima putevi i malo je sablasno, ali posle se naviknes!

  10. #50
    Junior Member
    Datum registracije
    15.02.2011
    Godina
    37
    Poruke
    4

    Podrazumevano

    Sto se tice skijalista u Italiji, u ovom periodu je za mene preskupo. Devojke iz agencije kazu da ne daju popuste na ski pas kao Francuzi i da im je smestaj generalno bolji, samim tim i skuplji, a meni zaista nije bitan kakav je smestaj! Ovo u Fr je sasvim bilo pristojno, imas svoju kuhinju, cisto kupatilo i meni dovoljno. Devojke rekose da bi Italija bila povoljna u aprilu, ali da se slabo prave ti aranzmani, jer slabo ima zainteresovanih odavde... ali ima ih par!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •