Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 50

Tema: Gde prvi put u Francusku?

  1. #1
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano Gde prvi put u Francusku?

    Dragi forumaši, (trep, trep)

    posle dugo godina skijanja na Kopaoniku, i samo, i jedino na Kopaoniku (užas znam!), odlučila sam da je vreme da posetim neki veći ski centar.

    Moja ekipa godinama nikako da se uklopi oko odmora, raspusta, para itd. (ma mogu oni samo ne vole da skijaju dovoljno), a ja sam prošle godine otkrila da mnogo volim skijanje i da me plaža i more ne interesuju preterano (a trenirala sam plivanje - kakav bedak, mada i to je fino) i da ove godine idem sama na skijanje. Išla bih na 15 dana od 01.01 do 16.01 negde u Francusku.

    U ponudi ski busa (mislim da je najjednostavnije i najpovoljnije da idem sa njima) u periodu koji meni odgovara nude Les3Valles, Les Sebelles, Isola&Auron.

    Samo pitanje je GDE?

    Čitala sam opise centara ovde na forumu (i to više puta), ali nisam našla odgovor na moje pitanje. Koji ski centar od gorenavedena tri je najbolje odabrati za prvi put u Francuskoj u tom (gorenavedenom) periodu.

    Ne znam ni koliko ovo pitanje ima smisla, jer sva 3 centra imaju dosta staza svih nivoa (pa i za osrednje, ali perspektivne rekreativce kao što sam ja)?!

    Unapred hvala
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

  2. #2
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Ovo je jedna ozbiljna životna dilema.

    Kreni od najlošijeg od ta tri (koje god da je), da bi kasnije išla na bolje. Ako se u startu privikneš na najbolje, kasnije ćeš imati problem.

  3. #3
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Ovo je jedna ozbiljna životna dilema.
    Pa zaista jeste!!! A koji je najgori? Isola?
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

  4. #4
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Izbor skijališta je kao izbor pancerica: dok ne probaš, ne znaš.
    Kao što izbor pancerica zavisi od oblika stopala, tako i izbor skijališta zavisi od ličnih aspiracija. Svako daje prioritet nečemu drugom: birtije uz stazu, dužina staza, žičare, duboki snijeg, noćni život...

    Od ponuđena tri skijališta sam bio samo u 3 Doline, a razlog odlaska je bio da mi se ne desi da umrem, a da 3 Doline vidio nisam. Sad za jedno 50-tak godina mogu mirno umrijeti.

  5. #5
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Kad skijam idem da skijam, a ne da birtijam i partijam, to mogu i u Maloj Krsni i to za mnogo povoljnije! A ovo za mrenje si u pravu, zato pod hitno moram da požurim i overim sve ove centre i glečere po Evropi, da ne bude da sam propustila (ove sezone sam planirala 4)!

    Hvala u svakom slučaju!
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

  6. #6
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Nije samo birtijanje, nego i tip staza, težina istih (tj. odnos lakih/srednjih/težih), infrastruktura, uređenost, dužina, mogućnost off-piste skijanja, vanpansionske cene, smeštaj, blizina staza, broj sunčanih dana, porodično ili neporodično skijanje, board ili skije itd...

  7. #7
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Pa super, svi sve znaju šta treba gledati, a da mi preporuči neće niko. Htela bih da je sunčano, dobro označeno skijalište, zgodno za neporodično skijanje (pošto nemam porodicu) sve ostalo je nebitno!
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

  8. #8
    Junior Member
    Datum registracije
    18.11.2009
    Skije / Bord
    K2 Raider
    Poruke
    17

    Podrazumevano

    Za nekog ko ide prvi put na skijnaje u Francusku a razmislja se izmedju ponuda koje nudi Skibus moj predlog je:

    1.Isola 2000 & Auron
    2.Les Sybelles
    3. Tri doline

    Najbolje mesto za skijanje sa dosta sunce je Isola- ima nesto preko 250 suncanih dana godisnje. Staze su solidno obelezene, Crne staze su skoro sve sa hupserima. Uvece provod nije neki-jer svi kafici rade uglavnom do 1 max 2 sata. Mi smo najcesce blejali u nekom Crocodilu( mislim da se tako zove). Prednost ovog ski centra je sto su ti blizu Nica i Monako-pogodne destinacije za jednodnevni izlet. Isola 2000 ima negde oko 120 km staza a Auron koji je udaljen nesto oko 45 min autobusom od Isole ima nekih 130 km. Auron je malo zahtevnije skijaliste ali ne mnogo.
    Les Sybelles nije lose mesto ima ukupno oko 330 km staze. Smestaj je bolji nego u Isoli (bar bio prosle god. ). U sklopu apartmana imas na jednom spratu manji bazencic sa ok saunom. Lose stvari centra su: Katastrofalna obelezenost staza( postoje putokazi na racvanjima za stazu i po neki kocic, ali na primer za prelazak sa jednog vrha na drugi moze ti se lako desiti da promasis skretanje i da se ponovo vracas na isti tanjir.), u januaru prosle god. suvise malo ratraka je radilo, tako da neke staze koje su sluzile za povezivanje vrhova su do podneva bile kao minsko polje ))))). I najgora stvar je bila posto smo smesteni bili u Saint Sorlin d'Arves (koji je na mapi kad pogledas skroz levo) povratak sa nekog drugog vrha je trajao i trajao- jer ti recimo iz La Toussuira trebas da promenis 3 zice do naseg dela planine- pa onda jos jednu do vrha Saint-a i onda mozes kuci da se vratis...... Nocni izlazak nije nista bolji nego u Isoli-s tim sto smo mogli duze da zabodemo u lokalnom kaficu. Ima dosta lepih crvenih staza a crne su po neke sa hupserima ali vecina bez.

    Sto se tice Tri doline-to je prica za sebe. ))))))))



  9. #9
    Member
    Datum registracije
    16.03.2005
    Poruke
    57

    Podrazumevano

    s obzirom da imas neverovatnih 15 dana na raspolaganju, odgovorno tvrdim da je najbolje utrositi ih u detaljnu obradu 3doline. Uzivaj!

  10. #10
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Tri Doline. Ko zna sta sutra donosi

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •