Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 17 od 17

Tema: Trik Borisa Strela za kantne

  1. #11
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ledenjak Pogledati poruku
    nije problem vratiti ili naostriti rubnike vec ih dovesti u idealan ugao kako baznu stranu tako i ivicu. Moze se naci dzepni ostrac swix ili toko sa udlovima bazne 1 ili 0,5 i ivice od 85 do 90 stepeni za oko 10-15eu kojim ce te provlacenjem duz cele skije dovesti rubnike na fabricko stanje ili doterati za tvrdje terene.
    Ovdje nije riječ o oštrenju, već o skidanju okrznuća npr. prije peglanja voska (da se ne ošteti pegla). Iole dobar džepni štrač košta preko 30€.
    Rubnici se mogu dovesti na fabričke uglove, ali ne i na fabričko stanje, jer se svakim oštrenjem rubnik stanjuje, a samim tim se dolazi do mekšeg čelika. A kako saznati koji su fabrički uglovi za pojedini model skija? Teško, mada može poslužiti i ovo: http://www.jonsskituning.co.uk/content/view/31/41/.

  2. #12
    Super Member
    Datum registracije
    15.09.2010
    Lokacija
    Zvecan
    Skije / Bord
    SL Fischer RC4 WC Race code Medium 2014 & GS Fischer RC4 2010 & Fischer Downhill 2010
    Godina
    43
    Poruke
    204

    Podrazumevano

    sta vredi skinuti okrznuce na jednom delu, baza mora mora biti u ravni sa podlogom duz cele skije kako bi kasnijem ostrenjem ivice imao adekvatan ugao duz cele skije (world cup85-88 stepeni, juniori i ostali takmicari 87-89 i rekreativa na 90 stepeni). Ivicu na skiju bilo kojeg proizvodjaca iz race dept mozes ostriti sa adekvatnim alatima koliko ti je volja i ne znam samo odakle podatak da je materijal unutra meksi. Sto se dzepnog alata tice ima u Beosportu oko 13-14eu Swix za bazu i ivice a vani se slican Toko moze naci za 15eu.
    http://www.beosport.com/internet-pro...dge-sharpener/

  3. #13
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Navikao sam na cijene ski alata u Austriji i kad god mi neki zgodan alatić zapne za oko, ohladi me cijena od 30 i kusur eura.
    Tvrdoća rubnika se u procesu proizvodnje postiže termičkom obradom u narodu znanom pod imenom kaljenje. Najveći efekat termičke obrade (tvrdoća) je na površini i postepeno opada sa dubinom. Naravno, tvrdoća i čvrstoća su različite stvari, bar u mašinstvu. Žene generalno ne prave tu razliku u terminologiji.

  4. #14
    Senior Member
    Datum registracije
    16.12.2009
    Godina
    41
    Poruke
    108

    Podrazumevano

    gledao sam te ostrace sa podesavanjem uglova,oko 30 eura su bili, ali ovo je ipak najjeftinije ali nije dugorocno resenje......

  5. #15
    Super Member
    Datum registracije
    15.09.2010
    Lokacija
    Zvecan
    Skije / Bord
    SL Fischer RC4 WC Race code Medium 2014 & GS Fischer RC4 2010 & Fischer Downhill 2010
    Godina
    43
    Poruke
    204

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Navikao sam na cijene ski alata u Austriji i kad god mi neki zgodan alatić zapne za oko, ohladi me cijena od 30 i kusur eura.
    Tvrdoća rubnika se u procesu proizvodnje postiže termičkom obradom u narodu znanom pod imenom kaljenje. Najveći efekat termičke obrade (tvrdoća) je na površini i postepeno opada sa dubinom. Naravno, tvrdoća i čvrstoća su različite stvari, bar u mašinstvu. Žene generalno ne prave tu razliku u terminologiji.
    ako si vec kako kazes navikao na austriju onda si valjda posetio i neki njihov servis i video kako se vrsi obrada ivica ili mozda video kako se za takmicare obradjuje skija. Npr svaka skija za nekog takmicara iz svetskog kupa iz fabrike ide u ruke njegovom serviseru koji je obradjuje kako za trening tako i za trku, tako da bi po tvojoj prici svako od njih trebao za svaki start novi par skija sto se ne desava. sto se kupovine alata tice najlakse i nama najbliza je tesma sport u trzicu kod kranja koji daju extra popuste i skidaju porez a mozes da porucis sve i svasta putem neta ali se cesto desi i da kod nas zaluta nesto dobro po neverovatno niskoj ceni.
    Ja godisnje za svoje i potrebe kluba ispeglam i naostrim 25 do 30 pari skija po min 20 puta gotovo svih proizvodjaca narocito tokom letnjih treninga kada se vosak brze skida i led itupi rubnik. Head i Blizzard su ne prikosnoveni i sa redovnim servisom mogu da traju godinama.
    Masinstvvom se ne bavim ali skijanjem da.

  6. #16
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Slažem se oko pripreme skija za takmičare, ali zaboravljaš mali detalj: cilj rekreativca je da naoštri rubnike i da mu to traje što duže, a oštrenje za takmičara ima cilj da izdrži trku ili trening. Nemam nikakvog kontakta sa takmičarima i njihovim servisom, ali je činjenica da kad stanem na potpuno nove skije (a svake sezone su bar jedne takve), to fabričko oštrenje traje mnogo duže od bilo kakvog kasnijeg oštrenja. A posljednjih nekoliko sezona oštrim skije samo na Wintersteiger mašini sa keramičkim diskovima i kvalitet oštrenja je jednak fabričkom. Sa mašinstvom sam nekada imao veze, jer sam ga diplomirao 1987.-me.

  7. #17
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    ali je činjenica da kad stanem na potpuno nove skije (a svake sezone su bar jedne takve), to fabričko oštrenje traje mnogo duže od bilo kakvog kasnijeg oštrenja
    Potpisujem

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •