Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 26

Tema: Isola 2000 & Auron

  1. #11
    Junior Member
    Datum registracije
    18.01.2010
    Godina
    40
    Poruke
    2

    Podrazumevano

    i da, pare-muzika!!

  2. #12
    Junior Member
    Datum registracije
    07.01.2007
    Godina
    44
    Poruke
    16

    Podrazumevano

    Draga Milice,

    Nadam se da ćemo preneti bar deo ove naše pozitivne energije i na ostale zainteresovane za ovu destinaciju

    Hvala na uključenju i laku noć

  3. #13
    Member
    Datum registracije
    05.05.2008
    Poruke
    48

    Podrazumevano

    Potpuno se slazem sa Milicom. Pratio sam diskusiju, ali me je mrzelo da pisem. Bar je neko "turistima" objasnio razliku izmedju turisticke agencije i udruzenja skijasa koje organizuje skijanje za svoje clanove. Mislim da se za novac koji se daje dobija vise nego dovoljno, a sve sto se desava su standardne pratece stvari za koje znaju svi koji imaju malo vise iskustva.

    Licno, najvise volim da sve organizujem sam i to i radim, ali cenu koju nude ski udruzenja je jednostavno nemoguce dobiti u sopstvenom aranzmanu kada je u pitanju Francuska. Ko ne veruje ili kome ne odgovara nacin rada ski udruzenja neka proba da put organizuje sam ili neka uplati visestruko skuplji aranazman kod turisticke agencije, pa neka se sa punim pravom zali na usluge vodica, neadekvatan smestaj i slicno....

    Kao uvek i svuda, koliko para toliko muzike!

    Da neko ne misli da branim Skibus, naravno da mislim da rade na profitabilnoj osnovi, ali ne vidim ni zasto je to problem.

  4. #14
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od milicamilijanovic Pogledati poruku
    Muka mi je više od glupavih prepiski koje se ovih dana mogu pročitati na ovom forumu!

    Ne krijem se iza nekog username-a, pa će svi znati o kome je reč...

    Htela bih da u više navrata dodam po koju reč, koliko mi vreme bude dozvolilo, a u stanju sam da vam pišem ceo dan...

    Jedna sam od onih iz grupe koja u Isoli bila od 02-09.01. Ponekad bacim pogled na ovaj forum, ali ovo je prevršilo svaku meru! Pa ljudi, ne znam šta da vam kažem, znam da su mnogi dobili priliku da po prvi put otputuju negde preko na skijanje, ali za ubuduće znajte da za sve morate da se raspitate pre nego što krenete na skijanje, posebno u Francusku!

    Svi su se sad našli da blate SKIBUS, a ako niste znali radi se o Udruženju ljubitelja skijanja, a ne o turističkoj agenciji. Stoga budite srećni da vam se uopšte pružila prilika da odete na skijanje u Francusku za te pare jer toga pre par godina nije bilo. Za pare koje smo dali ne bismo ovde ni do Divčibara stigli! I ne znam zašto svi očekuju nekakav komfor ako su Francusku izabrali kao destinaciju. Za vašu informaciju, smeštaj u Francuskoj je generalno skroman, da ne kažem loš. Smatram sebe dovoljno kompetentnom da posle 5 godina skijanja po Francuskoj mogu da sudim o tome. To uopšte nije stvar organizatora, apartmani su takvi kakvi su - minijaturni, i to je njihova politika, a svaka agencija će vam pružiti gotovo isto. Dobar smeštaj sam imala samo kada sam u sopstvenoj režiji išla u Tignes, ali apartman za 2 osobe je koštao 640 eur!

    I svake godine je ista priča. Kada se book-ira smeštaj u tolikom broju, uvek po dolasku u skijalište ispadne da su Francuzi nešto već izdali i sledi improvizacija. U posledljem trenutku ispada haos koji se svali na kraju na agenciju. Neverovatno! Ali to su Francuzi...

    Dakle, ljudi malo se raspitajte pre nego što se uputite u FR na skijanje, jer ako ste toliko razmaženi onda to svakako nije destinacija za vas! Ja Francusku obožavam, ali svaki put se iznova iznenadim koliki su oni kreteni! I ne samo u manjim skijalištima, već i u onim zvučnim imenima poput Val Thorens-a i Tignes-a...
    Ja sam clan par udruzenja, izmedzu ostalog i jednog koi oranizuje putovanja ali udruzenje ima svoj prevoz za svoje clanove koi su naravno aktivni u akcijama koje organizuje isto. Ne da nije dozvoljeno vanjskim clanovima ali oni placaju dupla i to ako ima mesta naravno.
    Za clanove udruzenja je bez profita, zato placamo clanarinu, a ostali uz profit ali dzabe nema mesta.
    Ako se organizuju ture kao ove ili slicne sa reklamom, uslovima putovanja, organizacijom ili slicno to je onda po meni izigravanje propisa ili pak navlacenja ljudi zbog profita, i sad kad nesto ne godi onda izvinite mi smo udruzenje. E to ne valja. Dzabe sada falite te takav ski centar te onakav, te ovde vake prodavnice te tamo onakve. Ova diskusija i slicne na ovom forumu samo daju povoda mnogima da dobro razmisle u koja udruzenja ce da se uclane i sta da ocekuju od njih, naravno i da razlikuju udruzenja od udruzenja.

    Nenade, ako neko oce da radi na profitabilnoj bazi nek se registruje kao takvo udruzenje i nek placa porez za profit koi je ostvario, ali naravno tada ne bi bio udruzenje i morao bi da ispuni mnogo uslova da bi dobio licencu za rad

  5. #15
    dragana.rubia
    Guest

    Podrazumevano

    za PLAGETON- listopadni cetinar se zove Arish ))
    sto se tice utisaka iz Isole (ja sam bila 9.jan sa ski busom), slazem se u potpunosti, jedino sto moram da dodam da sve to ne bi tako izgledalo da nam se u potpunosti nisu posvetili vodici Caja, Kisa i Bronson sto na stazi, sto van nje ))
    ne znam za ostale vodice, ali sa ovim momcima vredi ici na skijanje

  6. #16
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od trendo Pogledati poruku
    Ja sam clan par udruzenja, izmedzu ostalog i jednog koi oranizuje putovanja ali udruzenje ima svoj prevoz za svoje clanove koi su naravno aktivni u akcijama koje organizuje isto. Ne da nije dozvoljeno vanjskim clanovima ali oni placaju dupla i to ako ima mesta naravno.
    Za clanove udruzenja je bez profita, zato placamo clanarinu, a ostali uz profit ali dzabe nema mesta.
    Ako se organizuju ture kao ove ili slicne sa reklamom, uslovima putovanja, organizacijom ili slicno to je onda po meni izigravanje propisa ili pak navlacenja ljudi zbog profita, i sad kad nesto ne godi onda izvinite mi smo udruzenje. E to ne valja. Dzabe sada falite te takav ski centar te onakav, te ovde vake prodavnice te tamo onakve. Ova diskusija i slicne na ovom forumu samo daju povoda mnogima da dobro razmisle u koja udruzenja ce da se uclane i sta da ocekuju od njih, naravno i da razlikuju udruzenja od udruzenja.

    Nenade, ako neko oce da radi na profitabilnoj bazi nek se registruje kao takvo udruzenje i nek placa porez za profit koi je ostvario, ali naravno tada ne bi bio udruzenje i morao bi da ispuni mnogo uslova da bi dobio licencu za rad
    [
    Ko si ti, Mlađen Dinkić, kad se interesuješ za plaćanje poreza?

    Putovao sam preko agencije u Fr, i ne da nisam dobio više, nego sam dobio manje nego kada sam išao preko tzv. udruženja, osim što, priznajem, u odlasku je bilo više slobodnih mesta u autobusu kada me vodila agencija.

    Nezamnejliva je briga koju organizatori SkiBusa iskažu u slučajevima kada se neko od putnika povredi, a svake godine bude bar po jedan prelom noge ili ruke, koji se obično završava hirurškom intervencijom u Francuskoj. Kada putujete preko agencije, niti imate kome da se obratite u nevolji, niti njih za to boli uvo, niti bi u krajnjoj liniji i umeli da vam se nađu sve kada bi i hteli.

    Ovo pišem jer mislim da je to mnogo važnije od pitanja da li se SkiBus, Ski Manijaci i Ski ne znam ko lažno predstavljaju kao udruženje a ustvari su agencija. Možemo samo da im budemo zahvalni jer njihove cene, koje su oko 60% cene koje daju agencije za isti nivo usluge, samo pokazuju kakvi paraziti rade po domaćim agencijama.

    Mislim da je i važno da se oglase ljudi koji imaju različit stav od onih kjoi prete da forum pretvore u oglasni prostor za razmažene turiste. Stvarno sam se zabavljao dok sam čitao primedbe koje se iznose na račun organizacije puta u Izolu. Čuj ovo: vodiči im nisu pokazali gde je pekara. A pazi sad: nisu ni obaveštavali putnike o tome koje žice rade a koje ne rade. I na kraju: orobili su ih sa po 10 E za fakultativni izlet u Monte Karlo.

    Od Izole do Monte Karla cenim da ima oko 120 km. U dva smera to je 240 km, da ne računamo ostale troškove (putarinu, parking). Malo manje nego od Beograda do Kopaonika. Koliko košta autobuska karta od Beograda do Kopaonika?

    Nije ovde reč o tome da treba braniti ski A i SkiBus, nego je prosto reč o zaštiti foruma od pputnika čija razmaženost je prešla u bezobrazluk. Takvih foruma za turistička kukumavčenja ima po internetu pa neka se žale tamo.

    @dragana.rubia: Da, i ja mislim da je to ariš, ali sam se plašio da ne lupim. Video sam i ove godine u FR u sasvim drugom ski-centru da ima tih biljaka.
    Izmenio/la plageton; 25.01.2010 u 23:57.

  7. #17
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Ko si ti, Mlađen Dinkić, kad se interesuješ za plaćanje poreza?

    .....
    .....

    Možemo samo da im budemo zahvalni jer njihove cene, koje su oko 60% cene koje daju agencije za isti nivo usluge, samo pokazuju kakvi paraziti rade po domaćim agencijama.
    Pa ove dve izjave i ne idu zajedno . Ako agencija plati porez na aranžman, pa porez na zarade zaposlenih, pa porez na profit onda im se ne može zameriti ako je aranžman skuplji . Dakle ne može se zameriti agencijama zato što su im skuplji aranžmani - zato što one posluju u "klimi" poslovne konkurencije (slažete se da ih ima i previše). Nekako mu udruženja dođu kao nelojalna konkurencija pošto niti plaćaju poreze niti ispunjavaju druge uslove.

    Da ne ispadne da nekoga branim ili kudim - ali ovo je realnost .

    Za ostalo se slažem, sto ljudi, sto ćudi, ali kao što i ti navodiš kao primere, verujem da i ostali forumaši vide te "fine razlike" u mišljenima i percepciji šta ko treba da radi. Agencije i udruženja su "servis" a ne bebi-siting agencija .

  8. #18
    Member
    Datum registracije
    11.11.2009
    Godina
    39
    Poruke
    38

    Podrazumevano

    Necu da se mijesam u ovu raspravu oko agencija, udruzenja i placanja poreza. Toliko je uzasnih stvari receno i to sa tolikim nabojem, pa i ovaj thread isijava negativnom energijom. Smatram da ne postoji toliko razloga da se drvlje i kamenje saspe na racun SKIBUS-a. Kao i uvijek u zivotu, istina je uvijek nedje izmedju. Citao sam i thread oko puta u Les Sybelles i mogu da kazem da neki komentari vodica SKIBUS-a mozda i nisu na mjestu (ja sam ovdje dosao da skijam, nego sto bi ti htio za ove pare), ali ja bih to najprije pripisao tome da su ljudi mozda malo manje iskusni, da mozda i nemaju dovoljno mudrosti da vode jedne takve ture i da bi trebali malo vise da su svjesni sta je ustvari njihov posao i kako se prema njemu treba odnositi. Koliko ja licno shvatamoni ni u jednom trenu nemaju lose namjere. E sad..ko hoce da ih na prvu loptu saceka i presudi im...to je njegovo pravo. Ja konkretno bih uvijek dao drugu sansu, pa ako se neke stvari ponove onda mogu da kazem da sve to nije samo "slucajno" nego da njih stvarno boli uvo kao sto neki kazu. Ono sto sto je sigurno istina je da je vecina ljudi SKIBUS-a stvarno posvecena tome da ove ture uspiju i, molim vas ljudi, nemojte da tek tako iskljucujete vrlo bitnu kategoriju a to je CIJENA. Ne mogu neki tek tako da kazu "meni se ovo u agenciji nije nikad desilo". Nije se esilo sigurno, ali ako si se odlucio da ides preko SKIBUS-a ili nekog drugog udruzenja, onda ti je, vjerujem, veoma bitno koliko to sve kosta. Opet, mozda su ljudi iz SKIBUS-a napravili gresku time sto su htjeli "mnogo i odmah", pa je koordinacija i organizacija isla malo losije, jer su bili rasuti po nekoliko francuskih skijalista ali jbg..nismo imali srece sa strujom. U suprotnom mislim da bi sve bi opsti utisak bio mnogo bolji, jer neki nedostaci organizacije ne bi dosli do izrazaja. Ponavljam, ne zelim da ih u potpunosti opravdam jer organizacija treba da se pokaze i u trenucima kad stvari idu, a ne samo kad je sve kako treba.

    Sto se tice komentara na put u Monte Karlo i zarade prevoznika i SKIBUS-a, ne znam sad tacno sve detalje ali nisam siguran da li je stvarno trebalo dati cijenu od 10e. Nama u sustini to nista ne znaci, potrosili smo 30 puta vise, ali ako autobus za tih 240 km do Monte karla i nazad ne potrosi vise 100 litara goriva sto je oko 110-120 e najvise, onda je naplata 3 puta vise / 350 EUR (za nas 35) ipak malo mnogo. Razumijem da je trebalo platiti eventualno i parking i sl i da prevoznik ima neku svoju tarifu od mozda 1EUR/km ili cak i vise u ovom slucaju, ali kakao god bilo, mnogo je. Kad smo kod prevoznika, moram reci da su stvari koje su se nasem autobusu desavale nekad neizbjezne bez obzira na to kako se prevoznik spremio za put, ali mislim da je ipak bilo prostora da se bolje spreme, jer se skretanje sa auto puta i nesigurnost oko izbora putanje ne mogu opravdati. Srecom sve se ok zavrsilo i nije bilo nekih vecih lutanja, ali to su bar stvari na koje se moze uticati a kao sto se pokazalo uticu na imidz cijelog projekta.

    Za kraj, zao mi je sto se ova diskusija ovako ispolarizovala, ali kad postoje ljudi koji tako ekstremno komentarisu onda je to neminovno. Tako cu i ja za malo prevagnuti vise na jednu stranu a to je strana SKIBUS-a, jer iz svega gore navedenog mogu da zakljucim da je odnos cijena-dobijeno suvisno komentarisati. To je vise nego pristupacno (iako mi iz CG na ovu cijenu moramo dodati i ne bas malu cijenu dolaska do BG, ali...tako je kad nemamo nase trziste). Ja bih za ove pare uspio da obezbijedim jedva smjestaj i ski pass za Bjelasicu koja ima ukupno 30 km staza. Svako snosi posljedice svojih odluka. Mi smo imali malo manje srece da nam se dese stvari na koje ne mozemo da uticemo, a nazalost i one na koje smo mogli pa nekome to kvari utisak. I meni je. Niko ne moze da mi kaze da se njemu vise skijalo ona dva dana od mene, ali generalno sve to ne utice na odluku da nikad vise ne putujem SKIBUS-om. Mislim da je to pretjerano od strane pojedinih. Mada..to je njihova odluka pa srecan put i ljepse skijanje s nekim drugim. To je moja iskrena zelja bez i malo cinizma.

    SKIBUS: najbolje sto iz svega ovoga moze da se izvuce je da ipak prepoznate neke propuste i da se u buducnosti otklone. Sve i da jedan dio ljudi zauvijek napusti vase udruzenje, mislim da cijena za neko iskustvo nije prevelika. Zelim puno uspjeha u daljem radu i da se sirite, ali mudro i lagano

    P.S. Kada cemo dobiti naknadu za ona 2 dana neskijanja? Receno je 15 dana posle dolaska. Mislim da je to ovih dana.

  9. #19
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Pa ove dve izjave i ne idu zajedno . Ako agencija plati porez na aranžman, pa porez na zarade zaposlenih, pa porez na profit onda im se ne može zameriti ako je aranžman skuplji . Dakle ne može se zameriti agencijama zato što su im skuplji aranžmani - zato što one posluju u "klimi" poslovne konkurencije (slažete se da ih ima i previše). Nekako mu udruženja dođu kao nelojalna konkurencija pošto niti plaćaju poreze niti ispunjavaju druge uslove.

    Da ne ispadne da nekoga branim ili kudim - ali ovo je realnost .

    Za ostalo se slažem, sto ljudi, sto ćudi, ali kao što i ti navodiš kao primere, verujem da i ostali forumaši vide te "fine razlike" u mišljenima i percepciji šta ko treba da radi. Agencije i udruženja su "servis" a ne bebi-siting agencija .
    Ma Wlade, dobro, u pravu si ti, verujem ja da ni agencijama nije lako. Recimo da sam prenaglio kada sam rekao da su paraziti. Ali tebi i meni je svejedno da li su agencijski aranzmani skupi jer su po agencijama nesposobni, ili zato sto zivimo u pljackaskoj drzavi u kojoj te deru na svakom koraku taksama i porezima.

    Ali svodi se na isto. Mozemo samo da budemo zadovoljni sto smo nasli nacin da odemo na skijanje po onoj ceni koliko to realno kosta, bez dodatnih 200 E "poreza na budalu". Ako smo pri tome zajebali pomenutu pljackasku drzavu, to je samo razlog vise da budem zadovoljan.

  10. #20
    Member
    Datum registracije
    11.11.2009
    Godina
    39
    Poruke
    38

    Podrazumevano

    Upravo plageton

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •