Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 26 od 26

Tema: Isola 2000 & Auron

  1. #21
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    PLAGETON-e
    Cuo sam za tog Mladzena Dinkica da dobro zivi pa ne bi bilo lose biti ko on, naravno salim se.
    Ne znam sto su se jedan dobar deo starih clanova foruma ras....... a za nove pretpostavljam povode, no smirimo se malo.
    Vidi ovako ja gledam na stvari. Oni, koi da su, pricali su sve najbolje (mozes pronaci njihove postove na forumu) dok su organizovali, a sad ko pu pu ne vazi to, znate tamo ima neko ko je razmazan.
    Ja sam razmisljao o istoj idei, ili bar slicnoj, da se skupimo dovoljan broj bar za minibus, da rezervisemo putem interneta, da iznajmimo minibus i put na skijanje. I znalo bi se, decki toliko kosta bus sa svim troskovima putovanja, toliko kosta smestaj, toliko ski pas i sl. podeljeno na broj clanova putovanja, koi bi se odnapred zanali, svi uplate svoj deo para i vozi misko. Naravno sve odluke se moraju doneti zajednicki.
    Ali neznam ti tamo koliki broj autobusa, odnapred rezervisan brol legla, pa reklama, pa navlacenje itd e ......
    Ja verujem da ti momci koi imaju naziv vodica ne mogu biti predusretljivi za svih, ali isto tako verujem da ti isti imaju tamo neku grupicu pajtasa i 'znate oni su moi ljudi', ali aj da ne budem neki drugi politicar.
    Verujem da ce se to udruzenje ili sta je vec usljifiti u tu stvar i da ce mu sve bolje ici, tako da jedan dan kad ga ta drzava kakve god epitete da joj dajes jedan dan reci stop tako to ne ide, oni ce biti spremni sa ozbiljan rad, ali ce tada i vise kostati ali i odgovornost ce biti veca.
    Ja sam u zivoti dvaput koristio usluge agencije.
    Prvi put sam se zaj.... i drugi put sam bio budala sto sam se opet zaj... nadam se da se necu budaliti vise cak ni preko nezvanicne forme organizacije.
    Zao mi je sto je thread za Izolu&Auron dobio takav tok i sve je ovo offtopic
    Sa uzivanjem citam izvestaje ljudi koi idu na skijanje u sopstvenom aranzmanu i iznose svoja vidzenja o putovanjima i centrima gde struzu sneg
    Izmenio/la trendo; 26.01.2010 u 14:14.

  2. #22
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Zaista sa simpatijama gledam na ljude koji putuju u sopstvenoj organizaciji, ali ima više onih kojima iz raznih razloga više odgovara neka vrsta paket-aranžmana. Imam utisak da oni koji preferiraju privatne varijante gledaju malo sa zlovoljom na ski udruženja, po starom srpskom običaju, zabrinuti da se neko tu ne obogati.

    Što se SkiBusa tiče, isto milsim da je njihova reakcija neodgovarajuća, ali nemoj da zaboravimo da je to REAKCIJA. Sve je počelo od nekolicine nezadovoljnih putnika koja je trolovala forum da bi se osvetila SkiBusu zbog svoga besa za koje na osnovu postova smatram da je 95% neopravdan. A nastavilo se pričom o Izoli i Oronu gde, koliko shvatam, vodičima ustvari treba odati svaku čast za snalaženje u teškim prilikama, kad nije billo ni skijanja ni struje.

    Stvarno mi se ne dopada ako na skijaškom forumu treba da čitam ispovesti beznadežnih nezadovoljnika u stilu "majstor se dvaput pogrešno prestrojio" i "vodiči nam nisu rekli da ima žurka".

    A Slažem se da se ovo izmetnulo u oftopik, al' šta ćemo sad. Bolje da kaže ko šta misli, šta god da misli.
    Izmenio/la plageton; 26.01.2010 u 15:23.

  3. #23
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Samo da najavim da će uskoro profunkcionisati Offtopic deo foruma pa će tamo i biti preuzmeravane ove diskusije .

  4. #24
    Junior Member
    Datum registracije
    11.10.2009
    Godina
    43
    Poruke
    12

    Podrazumevano

    ja sam takodje bio u doomed turi isole koja nije imala struje i sl...
    komentarisem kasno samo zbog istoriske distance i prvobitne bojazni da se moj komentar ne protupaci kao "jako ostrascen covek".

    sada sa ove tacke mogu da kazem da je za te pare - odlicno.

    skijaliste je sjajno (skijasi su se zalili na dublji sneg, meni na bordu nije smetalo).

    organizacija skibusa - ocekivano kilava, rekao bih, ali se opet prica vrti oko "pare - muzika". Sjajnih je tu epizoda bilo npr. Jurnjava nekih zagubljenih spiskova autobusima, posto u Francuskoj ne postoji internet, fax ,taxi ili bilo koji drugi nacin da se razmeni papir izmedju dve dislocirane osobe. Samim tim duzina puta trajala oko 27 sati.. dalje.. negde na sajtu pise da za jedan euro majstor vozi do Nice. Naravno nigde ne stoji da postoji jedan polazak i da moras da najavis 24 sata ranije svoj polazak i da to ne funkcionise bas tako jednostastavno, prosledjivanje informacija jako lose, neka smrzavanja zato vozac se odjavljuje a ne da kljuc od busa, preuzimanje soba je isto toliko zabavno bilo koliko i njihova predaja. Sve ovo sa pomesano sa kosmickim malerom, koji se manifestovao u otkazivanju rada zica na 2 dana i nepostovanje satnice od strane putnika dovelo je do katastrofe. Mada sve to bi se zaboravilo samo da nije doso do pomenutog malera.

    zakljucak:

    vidim da Niki leti za Nicu iz Beograda po ok cenama.
    zabidjite autobuse i agenciju, ako nemate zivaca da se vozikate i da zavisete od organizacija agencije i pravac - Isola.
    Sve je u neposrednoj blizini, staza ima vise no dovoljno i jako lepih. Uzivacete; to je sigurno.

  5. #25
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano Da li je posteno biti Ne profitabilan

    Citam komentare od predhodne sezone na ovoj temi, i razmisljam koliko je istina rastegljiv pojam. Kad ti neko kaze da je platio izlet za Monte Karlo 10 evra, na prvi pogled ti se ucini dobra investicija-jeftin izlet. Tu onda stupa relativnost istine na scenu. Trivijalnim racunom da je tamo-vamo 240km i da je to plafon 100-150evra rashoda, dobija se da je zarada organizatora duplo od ulozenog. Komparacijom sa izvesnom agencijom koja je ove godine imala popunjene kapacitete za Italiju, sa 7 dana boravka u Lido di Jesolo, ipak sticemo utisak da je pominjani izlet u Monte Karlo “dzabe”. Doticna agencija je svoje izlete za Veronu naplacivala 35evra(oko140km) a za jezero Garda 40 evra
    Imam utisak da postoje ljudi koji , ako bi zimovanje dobili “ for nothing” , nebi bili zadovoljni necim sigurno. Postavlja se pitanje da li je vaznije :
    1)Deklarativno- Da ti neko kaze da je ne profitabilno -udruzenje , pa uprkos tome ostvari daleko manji profit od onoga ko se zove agencijom
    2) Fakticko-Da ti se neko predstavi kao agencija, koja placa porez , penziono I socijalno, i shodno tome sta ti I ocekujes, naplati ti sve sto moze , i opravda svoj naziv “Turisticka Agencija”. Tako za istu uslugu, platis duplo vise, al te niko ne pravi ludim, da je “ne profitabilan”
    Ja glasam za Ne profitabilne J


  6. #26
    Senior Member
    Datum registracije
    23.12.2008
    Godina
    40
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    jos jedan glas za neprofitabilne.... da nije njih sad bi razmisljao izmedju kopaonika i ....kopaonika. ali imam i nesto ski busu da napisem. dva puta sam isao sa njima u isto mesto,LES MENUIRES,i kao da sam isao sa dva razlicita udruzenja... prvi put je vodja puta bio neki izgubljeni tip kome nisam ni saznao ime,a kamoli broj tel,ceo put do francuske nije progovorio ni rec,samo je naplatio boravisnu taxu i video sam ga na kraju skijanja kad sam krenuo za srbiju...izmesao je nekim ljudima sobe,autobuse,mesta u busu,hteli su da ga biju,ma cirkus,jedino ja sasvim slucajno nisam imao problema.a drugi put je bila vodja puta neka devojka,skroz prijatna,koja je isla kroz bus,pricala o mestu, pricala i sprijateljila se sa putnicima,tamo su nas sacekali jos neki likovi iz ski busa,koji su nam pomagali za sve i svasta,upucivali nas,odmah dali broj tel.i rekli da ih uvek mozemo zvati....da neverujes koja razlika....i sad citam ove komentare i sta reci....

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •