Strana 7 od 10 PrvaPrva ... 56789 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 61 do 70 od 98

Tema: Paradiski - La Plagne, Les Arcs

  1. #61
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dybbuk Pogledati poruku
    Pre svega da vas sve pozdravim, ovo je moj prvi post na forumu, od ove godine poceo sam da bordam pa razmisljam da posetim Les Arcs posto je kod nas sezona definitivno pukla. Generalno me interesuje kakav je pristup internetu u francuskoj, posto radim preko interneta pa mi je neophodan. Video sam da SkiBus nudi neke varijante sa apartmanskim smestajem za vise osoba, ali nisam siguran kakva je infrastruktura u tim mestima i da li postoji pristup internetu direktno iz apartmana. Znam da je mozda jednostavnije da sam okrenuo skibus i pitao ali me generalno zanima neki prosek posto nije obavezno da bih isao preko njih?
    proveri da li uopste ima mesta u martu za Fra kod skibusa.
    danas zvao i mart im je rasprodat, ali mozda neko otkaze.
    pozdrav

  2. #62
    d(-_-)b dybbuk avatar
    Datum registracije
    04.12.2013
    Lokacija
    Obrenovac
    Skije / Bord
    Lib-Tech TRS 2015
    Godina
    41
    Poruke
    19

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Većina tih naselja ima wireless koji se plaća, ako imaš karticu možeš online da završiš sve, u suprotnom se prošetaš do njihovog prodajnog mesta. Prvo proveri kakva je pokrivenost u apartmanu signalom (imaju ponekad loš signal u nekim apt.).

    Druga varijanda koja isto funkcioniše je da usput (u npr. Albervillu gde se obično pravi pauza) kupiš data sim karticu pa je ili staviš u mobilni pa šeruješ konekciju ili poneseš ako imaš 3g/4g ruterčić. Kada uzimaš data sim karticu obrati pažnju da je kupiš - dopuniš sa par GB (koliko ti treba), pošto je kasnije online dopuna nightmare (sve imaju samo na FR preko weba i nude ti stalno neke pakete od X eura a tarifiraju kao običan saobraćaj pa košta preskupo).

    Hvala, ta druga varijanta sa data karticom mi zvuci dobro, cesto koristim telefon kao wifi hotspot na laptopu tako da bi mi zavrsilo posao, jel znas mozda okvirno cene tih data kartica, kako se vec krecu po GB ili w/e?

    Citirati Originalno postavljeno od Ivan Bgd Pogledati poruku
    proveri da li uopste ima mesta u martu za Fra kod skibusa.
    danas zvao i mart im je rasprodat, ali mozda neko otkaze.
    pozdrav

    Ok, hvala na informaciju provericu.

  3. #63
    Senior Member
    Datum registracije
    24.02.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Nidecker Platinum
    Poruke
    120

    Podrazumevano

    Paradiski znam da je poslednje mesto otišlo u četvrtak

  4. #64
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dybbuk Pogledati poruku
    Hvala, ta druga varijanta sa data karticom mi zvuci dobro, cesto koristim telefon kao wifi hotspot na laptopu tako da bi mi zavrsilo posao, jel znas mozda okvirno cene tih data kartica, kako se vec krecu po GB ili w/e?
    Ne sećam se stvarno, poslednji put sam to prošle zime koristio pa se ne sećam, ali ništa preterano , 10-20eur za 1-2GB ili sl.. Tako nešto je i wifi, 20tak eura nedelju dana.

  5. #65
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Ne sećam se stvarno, poslednji put sam to prošle zime koristio pa se ne sećam, ali ništa preterano , 10-20eur za 1-2GB ili sl.. Tako nešto je i wifi, 20tak eura nedelju dana.
    To za 20 eur nedeljno je samo za neki osnovni protokol, a za full je mislim toliko dnevno.
    U VT je sat neta u full varijanti na wifi bio 5 eur.

  6. #66
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ma OK je to, ali s' obzirom da čoveku treba net znaće tačno šta mu treba. Taj "full" ti ne treba uopšte, osim ako nećeš da skidaš filmove preko torenta . Varijanta koju sam ja pomenuo sam ja i koristio, i to u VT prošle godine, rade svi normalni servisi, web, mail, itd. Nisam siguran 100% da li radi VPN (ipsec, pptp itd.).. VPN koji ja koristim ide kroz 443 (https) pa uvek radi tako da ne znam da li drugi VPN tipovi rade u tom osnovnom paketu.

    Varijante od po 1h su uvek najskuplje. Nedelju dana 20 eur radi 99% posla ljudima (meni isto treba net uvek, profesionalno sam vezan za net ).

  7. #67
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Ja sam bio ove god u Les Arcs 1800 preko ski busa i mogu da kazem da je tu situacija sa internetom jako jako losa. Na primer, prosle god u VT si mogao da platis preko neta karticom, i imas net skoro u celom mestu. U LA 1800 je ove god bilo jako lose sto se toga tice, samo po kaficima je bilo neta i mnogo ljudi se nakaci pa je dosta slaba konekcija i protok...

  8. #68
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Najsigurnija varijanta je sim kartica, ja uvek proverim ima li neta u smeštaju, ako nema uzmem sim karticu i udri . U Albervilu tamo gde se staje imaju prodavnice od operatera i mogu da se uzmu sim kartice - samo obavezno uzmite odma i neki paket koliko vam treba GB..

  9. #69
    Junior Member
    Datum registracije
    17.02.2013
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Najsigurnija varijanta je sim kartica, ja uvek proverim ima li neta u smeštaju, ako nema uzmem sim karticu i udri . U Albervilu tamo gde se staje imaju prodavnice od operatera i mogu da se uzmu sim kartice - samo obavezno uzmite odma i neki paket koliko vam treba GB..
    Koji novac treba izdovijiti za takvu sim karticu, koji se operater po tvom iskustvu pokazao najbolje?

  10. #70
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Ma OK je to, ali s' obzirom da čoveku treba net znaće tačno šta mu treba. Taj "full" ti ne treba uopšte, osim ako nećeš da skidaš filmove preko torenta . Varijanta koju sam ja pomenuo sam ja i koristio, i to u VT prošle godine, rade svi normalni servisi, web, mail, itd. Nisam siguran 100% da li radi VPN (ipsec, pptp itd.).. VPN koji ja koristim ide kroz 443 (https) pa uvek radi tako da ne znam da li drugi VPN tipovi rade u tom osnovnom paketu.

    Varijante od po 1h su uvek najskuplje. Nedelju dana 20 eur radi 99% posla ljudima (meni isto treba net uvek, profesionalno sam vezan za net ).
    nakacih se na WiFi nekog hotela i Viber mi nije radio, mail i surf OK.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •