Strana 4 od 10 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 31 do 40 od 98

Tema: Paradiski - La Plagne, Les Arcs

  1. #31
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Milos011 Pogledati poruku
    http://www.skijanje.hr/skijalista/fr...istem?id=24222

    Magarci idu za 10 dana da provere navode iz članka.

    .....a krenulo je zatrpavanje.....biće pršića.....

    http://laplagne.livecam360.com/grand...flash/main.php
    Zatrpava lepo...a najavljeno je još prilično padavina
    Nego, ima jos mesta, pa ako bi nam se neko pridruzio nek se javi na PP.

  2. #32
    Member 2d2f avatar
    Datum registracije
    23.08.2005
    Poruke
    69

    Podrazumevano

    Idemooooooooo 15.3.2013
    "Nekom Drina tece desno, nekom Drina lijevo tece
    ma sve da tece u dubinu na dve pole svet da sece,
    znam tajni gaz, moje lane, most se pruzi gde ja stanem..."

  3. #33
    Junior Member
    Datum registracije
    06.02.2013
    Godina
    38
    Poruke
    2

    Podrazumevano

    Bio sam u La Plagne i evo par informacija... Put traje oko 24h...
    Sve staze su vrhunski sredjene i pripremljene (ocena 10), sve crne staze su NATUR, a par plavih staza su ustvari ski putevi koji nekom trenutku idu i uzbrdo pa ima BAS dosta da se pesaci, ja vozim board pa su mi ravni delovi bas problem. Vec cete provaliti sami koje su staze dobre ali evo par preporuka...

    1)LES SOURCES
    2)MONT BLANO
    3)LES VERDONS
    4)LA COMBE
    5)FORNELET
    6)MONT DE LA GERRE
    7)LES BOIS
    8)EMILE ALLAIS


    -Kada dodjete odmah uzmite prospekte sa INFO pultova (u hotelu Aime la Plagne zena je znala srpski), domaci vodici nisu znali nikakvu informaciju da daju...

    -Postoje uatobusi koji voze izmedju gradica, idu na 15 min i besplatni su...

    -Postoji NOCNO SKIJANJE (samo sredom) koje kosta od 17e pa navise zavisno dal je u pitanju vecera ili samo pice u restoranu, i spustas se sa lampama uz pratnju vodica....

    -U Plagne Bellecote postoji otvoreni bazen, cena je 6e, s tim da na bazen moze da se udje ISKLJUCIVO u kupacim gacama ili uskim boksericama za kupanje. Sorcevi bilo koje vrste nisu dozvoljeni (nigde u Francuskoj)...

    -Voznja bobom staje od 40e pa navise... Mora da se ide autobusom posto tamo nema ni jedne zicare, postoji i neki ski put ali ima dosta da se ide...

    -Ima jos dosta zanimljivih izleta ali raspitajte se sve na Info pultovima

    -Nocni zivot ne postoji, bar ja nisam ni jednu djuskaru uspeo da nadjem... Par kafica, restorancica (polupraznih) i to je to... Tako da naoruzajte se rakijom i muzikom i zurka po sobama...

    -Na kraju smene soba nam je pregledana detaljno (da detaljnije nije moglo), tako da malo povedite racuna o higijeni...

    -Za one koji budu hteli poslednji dan da skijaju, rezervisite SKI PASS preko interneta za taj jedan dan, ispadne oko 20e a ako dodjete na pult onda je 35-40e...

    Lep provod i odlicno skijanje vam zelim... Pozz... :-D

  4. #34
    amater nego sta
    Datum registracije
    11.08.2005
    Lokacija
    37
    Skije / Bord
    crvene
    Poruke
    210

    Podrazumevano

    Jos neku sliku da okacis ....
    do pisanja ....

  5. #35
    Junior Member
    Datum registracije
    04.01.2013
    Godina
    39
    Poruke
    10

    Podrazumevano

    ZareBK, može li par odgovora na par pitanja?

    Može li poređenje u odnosu na neko drugo francusko skijalište ako si negdje bio? (npr. u odnosu na Les 2 Alpes, Tignes i 3 Doline)
    Jesi li išao preko agencije i koliko te je koštao aranžman ako jesi?
    Jesi li bio i u les Arcs-u i kakva je veza između ova dva skijališta?

    Pozdrav

  6. #36
    Super Member
    Datum registracije
    02.02.2007
    Poruke
    203

    Podrazumevano

    dodjoh,vidah,skijah!u svim sto si nabrojao ski centrima.La Plagne je zvanicno najbolji ski centar u FR.po mom subjektivnom misljenju uz 3D najbolje sto sam do sada video i skijao u FR i AT.

  7. #37
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Meni je super skijalište ali ipak dajem prednost 3D i EK.

  8. #38
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Mi smo imali nesrecu da nam zvbog predsezone nisu radile nize staze, osim Champagny strane, tako da smo bili ograniceni na skijanje u "high altitude" delu.
    A tamo glecer i jos par zica nisu radili zbog nepoznatih razloga Tako da smo bili vrlo ograniceni u izboru.

    Utisak je da je vecina skijalista vrlo blaga cak preblaga za bilo kakvo ozbiljnije skijanje. U LP, od onoga sto je radilo, najbolji deo mi je prema Champagny.

    Veza sa Les Arcom naravno nije radila, ali smo na srecu organizovali jedan dan tamo busom.
    U LA nije radio sektor Aguile d Mid, sve drugo je radilo....Po meni je bolje konfiguracije od LP. Pronasli smo par vrhunskih staza koje su nas oduševile. Utisak je da fali jos koja desetina km staza za pun ugođaj.

    Sve u svemu, LP nam je ostao u bledom secanju...tj nismo se naskijali kako smo ocekivali. Svakako treba voditi racuna u predsezoni o tome koji sektori rade...

  9. #39
    Junior Member
    Datum registracije
    06.02.2013
    Godina
    38
    Poruke
    2

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od killer joe Pogledati poruku
    ZareBK, može li par odgovora na par pitanja?

    Može li poređenje u odnosu na neko drugo francusko skijalište ako si negdje bio? (npr. u odnosu na Les 2 Alpes, Tignes i 3 Doline)
    Jesi li išao preko agencije i koliko te je koštao aranžman ako jesi?
    Jesi li bio i u les Arcs-u i kakva je veza između ova dva skijališta?

    Pozdrav
    Od Francuske bio sam samo u Isoli i Auronu, La Plagne je definitivno bolji sto se skijanja tice... Duplo vise km staza, perfektno sredjene, puna preporuka...
    Mi nismo uzimali ski pass za Les Arc bas zbog tog problema sa vezom, nasi cimeri jesu, skijali su ali vazi prica da nemas vremena da uzivas u drugom skijalistu, mozes da izvozas do kraja ali cim dodjes do kraja otprilike moras da se vracas (po njihovoj prici)... Eventualno ako si smesten negde blizu velike gondole pa si tacno na pola, mi smo bili smesteni u Aime 2000 (na totalno drugom kraju La Plagne)...
    Isao sam preko ski busa, oko 350e bez klope, i doplata za ski pass za Les Arc je 20 ili 30e, slagacu te, ne secam se....

  10. #40
    Member 2d2f avatar
    Datum registracije
    23.08.2005
    Poruke
    69

    Podrazumevano

    pozdrav iz Les Arc 1800 , danas suncano. Sutra najavljen sneg
    "Nekom Drina tece desno, nekom Drina lijevo tece
    ma sve da tece u dubinu na dve pole svet da sece,
    znam tajni gaz, moje lane, most se pruzi gde ja stanem..."

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •