Strana 2 od 10 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 98

Tema: Paradiski - La Plagne, Les Arcs

  1. #11
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    mala korekcija, navedoh da je apartmanski kompleks u les arcs aime2000, u stvari sam mislijo na arc2000.

  2. #12
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    Slicno kao u Tignes_u, danas lose vreme i u La Plagne_u...
    Staze prazne, samo Srbi i Poljaci na njima.
    Ne rade donji delovi skijalista i gondola Vanoise express za vezu sa Les Arcs_om.
    Priložene slike Priložene slike

  3. #13
    Junior Member VladaSD avatar
    Datum registracije
    22.03.2011
    Lokacija
    Smederevo
    Skije / Bord
    Atomic Race SL 12
    Godina
    49
    Poruke
    9

    Podrazumevano

    Bio sam u jan.'10, u La Plagne-i, smešten u Bell Cote-u, 200 metara ispod Bell Plagne...otvoren olimpijski bazen pored grade sa toplom vodom...milina za posle skijanja. Skijalište vrh.
    Francuski Alpi su zakon!

  4. #14
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano Paradiski

    Da li je neko bio tamo? Na mapi mi izgleda super,a kako je uživo, interesuje me stanje na terenu? Ako je neko bio bila bih mu jako zahvalna da napiše koju reč o tome.

    Unapred hvala
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

  5. #15
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    Ove godine to je bilo skijaliste sa najvecim brojem nocenja u evropi a to ipak nesto zanaci

  6. #16
    Junior Member
    Datum registracije
    07.12.2009
    Poruke
    27

    Podrazumevano

    Po mom skromnom mišljenju svrha foruma i jeste razmena mišljenja, komentara itd. A kod nas niko ne zeli da napiše svoje mišljenje! Pa svi smo mi zaljubljenici u skijanje ili bord a pre svega planinu, ovo je vreme kad se vecina odlučuje "kuda poći"?
    Ljudi su samo na forumu kad ih nešto interesuje pre skijanja, a kad se vrate ne pada im na pamet da napišu utiske. Pa zar nemate ni pet minuta vremena?
    Svaka čast Sunčici i ostalim aktivnim članovima, ja se takođe trudim da napišem utiske posle povratka iz ski centra.
    Pre neki dan napisah da me zanima nešto oko Val d Allosa i niko ništa, evo vidim i da na temu Paradiski nema odgovora.

  7. #17
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od somiiii Pogledati poruku
    Po mom skromnom mišljenju svrha foruma i jeste razmena mišljenja, komentara itd. A kod nas niko ne zeli da napiše svoje mišljenje! Pa svi smo mi zaljubljenici u skijanje ili bord a pre svega planinu, ovo je vreme kad se vecina odlučuje "kuda poći"?
    Ljudi su samo na forumu kad ih nešto interesuje pre skijanja, a kad se vrate ne pada im na pamet da napišu utiske. Pa zar nemate ni pet minuta vremena?
    Svaka čast Sunčici i ostalim aktivnim članovima, ja se takođe trudim da napišem utiske posle povratka iz ski centra.
    Pre neki dan napisah da me zanima nešto oko Val d Allosa i niko ništa, evo vidim i da na temu Paradiski nema odgovora.
    Mislim da nisi pročitao prethodne postove. Ima utisaka....pogotovo Sapin iscrpan izveštaj.

  8. #18
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od somiiii Pogledati poruku
    Svaka čast Sunčici i ostalim aktivnim članovima
    O hvala hvala Sunčica puno toga pita, dobija i puno odgovora na pitanja, pa onda mora da se oduži članovim foruma što je trpe ...

    Poenta foruma i jeste upravo ta i svaka čast Adminu i Sapi na komentarima i savetima.
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

  9. #19
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Evo brzog i kratkog opisa putovanja moje drugarice: Paradiski (Les Arc) 07 – 14.01.2012. Preneću vam sve što sam od nje i saznala do najsitnijih detalja, dakle citiram:

    „ PUT: Svi su 06.01 rešili da krenu na skijanje i na granici je bilo ispred našeg 15 autobusa. Osim granica na kojima smo čekali ostalo je bilo sasvim ok. Povratak je bio izuzetno brz, vratili smo se za 19 sati.

    SMEŠTAJ: Sobe se solidno opremljene, mada nemaju sve grejanje, bilo je u mojoj grupi par soba bez grejalica, a nema ni radijatora. Sve sobe imaju neko smešno ugradno kupatilo i terasu koja je skoro do pola zavejana snegom u kojoj su neki od ljudi čak i zakopavali smeće.

    MESTO: Bili smo u Les Arc 2000 to najviši deo Arca. Ima jednu užasno skupi Sherpu (duplo skuplja od niže dole). Imaju naravno mali lokalni dž bus koji vozi od Arca 2000 do Arca 1600. Odatle, iz A1600 ide mali tramvaj (fenucillar) koji vozi do Bourga St. Morica. Bourg je mali gradić u kome blizu stanice fenicullara imate mc donalds, lidl, i razne super markete u kojima možete da se snabdete. Fenicular ide na svakih 15min i usklađen je sa autobusom, besplatan je za one koji imaju važeći ski pass. Arc 1600 je isto simpatičan gradić. Simpatična mala mestašca do kojih i kroz koja se može proći na skijama, a ako se zaklavi dole može i da se uhvati busić do hotela u Arc 2000.

    SKIJALIŠTE: Imaju 4 vrste staza plave koje su sve utabane, crvene utabane, crne tabane i crne natur (netaknute sa mekim grbama i često da puno kamenja). Pošto sam imala ski pass za ceo Paradiski bila sam i proskijala celu La Planju (La Plagne). La Planja je interesantnija od Les Arca. Ova dva skijališta spaja dvospratna velika gondola nosivosti 16000kg za 200 ljudi (83 gore 117 dole). Ima veliki broj plavih opuštajućih širokih staza koje presecaju crvene, sve se to sliva u jedno nepregledno prostranstvo i onda čovek shvati da je to stvarno pravi skijaški raj. Crvene staze su samo malo oštrije, a crne su sve u hupserima, neke sa višim, neke sa manjim hupserima. Ma jednostavno jedno veliko prostrastvo za skijanje, ima puno Francuza, Engleza, Rusa i Nemaca čak i ljudi koji tu dolaze iz Austrije (pitali smo ih zašto kažu ne zbog cene jer njih to ispadne isto nego zbog širine staza i veličine skijališta). Puno ljudi sa twin tip skijama. U les Arcu ima nekoliko snow parkova za bordere i skijaše.

    OPŠTI UTISAK: Zaista skijaški raj, samo mi nije jasno zašto je sneg onako loš, na nekim stazama super, ali pred kraj dana kad se sastruže sneg ostane samo led i bude baš tvrdo. Bez extra oštrih skija, nema ništa od skijanja, to bude samo neko krljanje naniže.

    Vreme je bilo fantastično imali smo 6 sunčanih dana, bez vetra i jedan malo oblačan, bez vetra. Super je mesto, mada se ne bih vraćala, jer sam ga pročešljala uzduž i popreko, zahvaljujući lepom vremenu.“
    Prenela sam vam sve što sam čula.


    SUMA SUMMARUM: Sjajno skijalište za srednje skijaše i za one koji nisu željni dokazivanja na crnim stazama već žele da uživaju u dugim krivuljama po beskrajnim plavim stazama.
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

  10. #20
    Member
    Datum registracije
    24.10.2011
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer
    Poruke
    34

    Podrazumevano

    PARADISKI je mesto kome ime odgovara opisu. To je zaista PARVI SKIJASKI RAJ! Svi koji ga hejtuju (Sapo, na tebe mislim) su tamo bili u neko nezgodno vreme. Al nakon 7 dana sunca na blagom minusu bez vetra, sa 2-3m snega. Da ovo je RAJ!
    Mozes skijati bukvalno svuda. Poseban slagort su NATUR staze koje RATRAK nikad nije video.
    Sam Arc 2000 je u podnozju staze gde je postignut brzinski rekord u skijanju 2006. Svega 251.4km/h
    Staze nisu strme??? Ne, staze su SIROKE i dugacke, pa je to opticka varka.
    OBAVEZNO POSETITI!

    P.S. za Sapu. Odakle hejtovanje za nesto sto si video pre 10g? Meni je sa grupom trebalo 52min od vezne gondole do sobe u Arcsu 2000? Imas jednu sedesnjicu i Trans Arcs gondolu i spust do sobe od La Plagne.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •