Strana 5 od 10 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 41 do 50 od 98

Tema: Paradiski - La Plagne, Les Arcs

  1. #41
    Junior Member
    Datum registracije
    04.01.2013
    Godina
    39
    Poruke
    10

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od 2d2f Pogledati poruku
    pozdrav iz Les Arc 1800 , danas suncano. Sutra najavljen sneg
    Može li par impresija ako imaš vremena? Kakvo je skijalište, uporedi s nekim drugim francuskim centrima. Jesi li bio u La Plagne, radi li poveznica

  2. #42
    Member
    Datum registracije
    22.11.2006
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    elan SLrace
    Godina
    37
    Poruke
    73

    Podrazumevano

    Pmoc, ko je bio verovatno bi mogao da mi pomogne. Gde je bolje biti smesten u Les Arc1800 ili Les Arc2000, kako iz skijaskih razloga isto tako me interesuje vanskijaska ponuda mesta (kafici, klubovi, apres ski, bazen...)?

  3. #43
    Super Member
    Datum registracije
    02.02.2007
    Poruke
    203

    Podrazumevano

    za AIME 2000 uvek!bio,video,skijao!dajem prednost La Plagne-u u svakom pogledu.obavezno skijati!prosle godine La Plagne progalsen najobiljim skijalistem u FR.mada po meni uklucujuci sve,V.T. daje za nijansu bolji utisak.objekat AIME 2000 je haos.

  4. #44
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ogi86 Pogledati poruku
    Pmoc, ko je bio verovatno bi mogao da mi pomogne. Gde je bolje biti smesten u Les Arc1800 ili Les Arc2000, kako iz skijaskih razloga isto tako me interesuje vanskijaska ponuda mesta (kafici, klubovi, apres ski, bazen...)?
    1800 i 2000 su u istoj dolini, povezani gondolom, mislim da nema puta do 2000, samo gondola je opcija (ovo uzmi sa rezervom posto nisma siguran)

    2000 je neposredno ispod vrhova, sarmantno, sa nizim zgradama, na sred staza, ima restorana i prodavnic...
    dok je 1800 u dolini, na pocetku staza, sa soliterima, gomilom restorana i kafica itd...

  5. #45
    Super Member
    Datum registracije
    02.02.2007
    Poruke
    203

    Podrazumevano

    AIME 2000 je visok cini mi se 10-tak spratova i ogromno je zdanje sa citava dva sprata na kojima su kafici,restorani, marketi, sportske prodavnice,ski skola, skijasnice itd.ja sam biona 5 spratu,tako da je sve samo ne nisko zdanje.pitao sam da li znaju koliko ima app.u zgradi,rekli su da znaju otprilike(nemogu da se stim tacne cifre,ali znam da sam se zapanjio).i ja sam bio skeptican pre dolaska tamo kavo je to cudo od gradjevine, ali sam bio iznenadjen lakocom snalazenja,samoj organizaciji,jednostavo nama guzve koju ocekujes u objektu sa par hiljada ljudi.nista slicno dosada nisam video,toliko moderno i funkcionalno.sami app. su iznad proseka za FR.inace postoji put sasvim regularan(asfaltni)sa ogromnim besplatnim parkingom.i takodje i bus linija,mada smo mi koristili (taxi)gondolu jer je brze.

  6. #46
    Super Member
    Datum registracije
    15.03.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    53
    Poruke
    244

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ogi86 Pogledati poruku
    Pmoc, ko je bio verovatno bi mogao da mi pomogne. Gde je bolje biti smesten u Les Arc1800 ili Les Arc2000, kako iz skijaskih razloga isto tako me interesuje vanskijaska ponuda mesta (kafici, klubovi, apres ski, bazen...)?
    1800 je sigurniji u slučaju lošeg vremena, skoro pola staza na toj strani skijališta je u šumi a pokrivaju ih dvije - tri žice koje uvijek rade bez obzira na vjetar i maglu. Ja sam se tu skijao 5 dana dok veza sa 2000 uopšte nije radila zbog vjetra i magle, u cijelom 2000 je radila možda jedna ili dvije staze u donjem dijelu, gornji je bio zatvoren 5 dana.
    Kafana ima dovoljno, bazen samo u hotelu i ulaz je bio 20 EUR, to sam preskočio.
    Postoji besplatni parking, foru nam je otkrio vlasnik apartmana.
    U 2000 nisam bio pa ne znam za kafane i bazen ali 1800 je, po meni, bolji izbor za skijanje, neće te zeznuti magla i vjetar.

  7. #47
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Ja idem preko SkiBusa od 4.01. do 11.01. u LesArc 1800 pa ako neko bude isao u ovom terminu neka se javi da skijamo zajedno Pala odluka na ovo skijaliste, doplacujemo skipass za celu oblast...

  8. #48
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Jel može neko da mi potvrdi itinerer do Paradiski, po mapi bi to trebalo da bude ...- Milan - Novara - Ivrea - Donnas - Aosta - Bourg St. Mauricie?

    Jel taj pravac prohodan zimi ili treba koristiti neki alternativni? Hvala.

  9. #49
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Mi smo išli standardno kao i za 3D. ... Milano - Torino - Frejus - Albertville - Moutiere - Bourg st Maurice.

  10. #50
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Mislim da moraš da ideš preko Albertvila zato što preko Aoste to nije prohodno zimi.. A lepo bi bilo da jeste , za ceo taj kraj..

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •