Strana 6 od 10 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 51 do 60 od 98

Tema: Paradiski - La Plagne, Les Arcs

  1. #51
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Ok, hvala. Put preko Aoste je zvučao suviše dobro

  2. #52
    Senior Member
    Datum registracije
    29.11.2010
    Godina
    44
    Poruke
    133

    Podrazumevano

    Zapravo se može ići preko doline Aoste zimi, ali kroz tunel Mont Blanc, a ne preko prevoja koji je zatvoren, a na koji te vodi Via Micheline. Mi smo pre 5 godina u nedostatku informacija udarili u smet(zatvoren put) i morali da okrenemo ka Mont-Blancu, koji je slična fora kao i Frejus. Uđeš u Italiji, a izađeš u Francuskoj. Od Mont Blanca bi morao da ideš isto na Albertvill, samo bi naišao sa severne strane.
    Dolina Aoste je strašno živopisna, zaiste prelepo, ali mislim da je Frejus ipak praktičniji.
    Kada smo tuda išli, čekali smo oko 2h samo da uđemo u Monta Blanc tunel, gužva je bila nenormalna, a mislim i da je dalje između 50-100km, nisam siguran. Ali sam siguran da je taj deo puta trajao večnost, a ne zaboravi da je to pred kraj, kada umor stiže.

  3. #53
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Pa da, može, u stvarnosti ako misliš da ideš preko Aoste moraš na Šamoni (Mon Blan tunel) ali na kraju dobiješ okolo-naokolo put teži i gori nego preko Albervila.

    A mi smo pretpostavili da misli na ovu kraću kombinaciju (na prevoj) gde usmere sajtovi / mape a to je u stvarnosti letnji put koji nije prohodan zimi. Da jeste, bila bi lepa kombinacija i za npr. Tinj .

    Edit: gledam sada put koji predlaže Google Maps od Beograda za Tinj i predlaže dve kombinacije: prva je preko Aoste na prevoj (ne tunel) a druga je na Frejus a onda desno (ne na Albervil) isto na prevoj - oba puta koja predlaže nisu prohodna zimi, sve letnji putevi .

  4. #54
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    http://prntscr.com/209gvw

    Ovo je put kojim bi trebalo ici

  5. #55
    Senior Member
    Datum registracije
    29.11.2010
    Godina
    44
    Poruke
    133

    Smile

    Znam da ste na to mislili, rekoh, čisto da dodam da ima i ova kombinacija. Put jeste duži, naročito je nama bio vremenski. Ne sećam se da je nešto posebno teži od uobičajenog preko Frejus-a, ali davno beše, ne sećam se najbolje.
    Kao što reče, ja se potpuno slažem, lakše, brže i praktičnije je preko Frejusa, ali ako neko želi da prođe Aostom zimi, ili možda, što bih ja jako voleo odskija koji dan u npr Courmajer-u usput, ovo može biti opcija.

  6. #56
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Nije Courmayer ništa posebno...
    Solden, Hochgurgl - Obergurgl, Serfaus - Fiss - Ladis, Ischgl, St.Anton - Lech - Zurs, Pitztal, Hintertux, Kitzsteinhorn, Pressena, Molltaler, Mayrhofen, Katschberg, Obertauern, Val Thorens, Meribel, Courchevel, Les Menuires, Cervinia, Val Touranche, Courmayer, Bormio, Livigno, Kronplatz, Folgarida - Marileva, Madonna di Campiglio, Passo Tonnale, St Moritz, La Thuile, La Rosserie, Arabba - Marmolada, Canazei, Corvara, Alta Badia, Val Gardena, Sella Ronda, Pohorje, Kop, Jahorina...

  7. #57
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Da li neko ide u martu, kada i gde (Planj, Ark)?

  8. #58
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Danas sam se vratio iz Paradiski-a i mogu da kazemd a su moji utisci veoma dobri. Vreme je bilo suncano, svih 6 dana. Prvog dana nas je zatekao svez sneg koji je padao dan pre nego smo stigli i staze su bile savrsene. Smesten sam bio u Les Arcs 1800. Smestaj kao smestaj, standardno francuski, skucen ali sasvim korektan, ski in-out.

    Sto se skijanja tice, obisao sam skoro ceo Les Arcs i veci deo La Plagne-a. Moj licni utisak je da sto se tice staza, malo je lepsi La Plagne, staze su malo bolje drzale, dosta su dugacke ali velika zamerka su jako spore zice. Kad iz Les Arca krenete prema La Plagne, da bi dosli recimo do glecera, treba vam dobrih sat i po, da ne kazem dva sata. Gondola koja spaja Les Arc i La Plagne oblasti, vozi 4 minuta ali posle toga dolazi deo gde se penjete 10 minuta pa spustite stazu od 200 metara i tako dva tri puta. Pogled sa vrha glecera u La Plagne je fenomenalan, vidi se aerodrom u Kursavelu kao i Mon Blan.

    Sto se offpiste terena tice, mnogo ih je ali snega nije bilo dovoljno da mnogo istrazujemo. Les Arc je poznat po sumi i uglavnom ljudi tu dolaze da voze sumu. Ko ima skipass za celu paradiski oblast, ima mogucnost da jedan dan ode do 3 doline ili do Espace Killy-a, potrebno je samo da na biletarnici uzme neki vaucer i sa tim vaucerom podigne skipass u nekom ticket officu u 3V ili EK.

    Obzirom da sam prosle god bio u 3V, iskreno mogu da kazem da su po meni rame uz rame 3V, EK i Paradiski. Mislim da su 3V i EK malo moderniji i da nude mozda malo vise dodatnog sadrzaja, kome je to uopste bitno... Recimo zamerka mi je sto u Arc 1800 nema otvorenog bazena.

    Za one koji vole da istrazuju i posecuju vise mesta, postoji mogucnost da uz skipass posetite i Bourg Saint Maurice, mesto u podnozju ovog skijalista, do kog se dolazi vozom, ili kako francuzi kazu, funiculare-om koji polazi iz mesta Arc 1600. Izmedju svih mesta u ARC oblasti, saobracaju se satl basevi, koji su besplatni. Ko nema ski pass, voznja vozicem do Burg-a kosta 9e i traje svega 7-8 minuta, a poslednji voz je u 20h. U tom dole mestu imate dosta velikih marketa, radnji sa ski opremom, cak i second hand radnje gde mozete da obavite i neke razmene ili kupite malo koriscenu opremu za ok pare. Ovo nisam proverio ali sam dobio takvu info od ljudi koji su obisli te radnjice.

    Sto se samog puta do tamo tice, isao sam preko skibusa i trajao je 26h tamo i 25h nazad uz dva stajanja po 2h u povratku u poseti Albertvilu i Vicolungo Outlet shopping molu. Obzirom da mi je obo prvi put da sam posetio taj outlet centar, mogu da kazem da ima jako jako dobrih stvari po jako povoljnim cenama. Recimo Colmar jakne od 18k jedinica su 230e. GEOX cipele nema skupljih od 70e. Topla preporuka svakom ko moze da svrati ali treba uzeti u obzir da je potrebno mnogo vremena sve obici jer je centar velicine kao 5-6 outleta u Indjiji.

  9. #59
    d(-_-)b dybbuk avatar
    Datum registracije
    04.12.2013
    Lokacija
    Obrenovac
    Skije / Bord
    Lib-Tech TRS 2015
    Godina
    41
    Poruke
    19

    Podrazumevano

    Pre svega da vas sve pozdravim, ovo je moj prvi post na forumu, od ove godine poceo sam da bordam pa razmisljam da posetim Les Arcs posto je kod nas sezona definitivno pukla. Generalno me interesuje kakav je pristup internetu u francuskoj, posto radim preko interneta pa mi je neophodan. Video sam da SkiBus nudi neke varijante sa apartmanskim smestajem za vise osoba, ali nisam siguran kakva je infrastruktura u tim mestima i da li postoji pristup internetu direktno iz apartmana. Znam da je mozda jednostavnije da sam okrenuo skibus i pitao ali me generalno zanima neki prosek posto nije obavezno da bih isao preko njih?

  10. #60
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Većina tih naselja ima wireless koji se plaća, ako imaš karticu možeš online da završiš sve, u suprotnom se prošetaš do njihovog prodajnog mesta. Prvo proveri kakva je pokrivenost u apartmanu signalom (imaju ponekad loš signal u nekim apt.).

    Druga varijanda koja isto funkcioniše je da usput (u npr. Albervillu gde se obično pravi pauza) kupiš data sim karticu pa je ili staviš u mobilni pa šeruješ konekciju ili poneseš ako imaš 3g/4g ruterčić. Kada uzimaš data sim karticu obrati pažnju da je kupiš - dopuniš sa par GB (koliko ti treba), pošto je kasnije online dopuna nightmare (sve imaju samo na FR preko weba i nude ti stalno neke pakete od X eura a tarifiraju kao običan saobraćaj pa košta preskupo).

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •