Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 41

Tema: gde u austriju posle tri doline i 600km staza?

  1. #1
    Senior Member
    Datum registracije
    23.12.2008
    Godina
    40
    Poruke
    137

    Podrazumevano gde u austriju posle tri doline i 600km staza?

    dve godine sam bio u francuskoj,sad bi u astriju,da promenim malo.... ali gde? ne trazim mnogo,dobar put(ne mnogo naporan,do francuske sam busom putovao 24h),mozda i kolima,dobre i raznovrsne staze(da se ne smorim posle tri doline,zanimaju me plave i crvene staze) i solidan provod,da ima gde da se popije pice,vidi nesto pored skijanja....ne neki nocni provod.... ajde znam da ima na forumu dosta vas koji ste prosli sve ovo,poooomaaazite unapred hvala

  2. #2
    Ski legenda
    Datum registracije
    10.08.2006
    Godina
    50
    Poruke
    216

    Podrazumevano

    (nikada nisam razumeo tu fascinaiju sa "600km staza", ali nema veze)
    recimo da odgovara nešto kao ischgl + galtur, mayrhofen i ceo zillertal, fiss - mada je on skup, lech - još skuplji, tj. najskuplji... nešto bliže: saalbach. pa još bliže: onaj deo oko flachau-a i schladming-a, obertauern (iako malo skuplji).
    Kod Austrije važi proporcionalnost : što dalje od Serbije, to bolje skijanje. MADA, svakako ova mesta u zapadnom/visokom Tirolu, nemaju ni promil šarma onih prelepih selendri ovog istočnog Tirola- a meni je to inače veoma bitna stavka.

  3. #3
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Svaki ozbiljan skijaš* treba da ode u Tri doline da bi jednoga dana na samrti sebi rekao "Mogu s mirom umrijeti jer sam i to vidio i doživio".

    S aspekta skijanja, bilo koje austrijsko skijališta sa više od 20 km staza je više nego dobro za kvalitetno skijanje. Neko voli da je uvijek na novoj stazi, a neko više cijeni stazu koju odlično poznaje. Nekome nije dovoljna ni staza od 7 km, a drugi je presretan sa 2 km. Nekome je bitan noćni život, meni nije. Sto ljudi, dvjesta ćudi...

    Od 10-tak austrijskih skijališta koja sam obišao, predlažem Grossglockner (Matrei-Kals) i Katschberg. Naravno, ja ću opet na Gerlitzen, sve dok ne pronađem skijalište sa boljim koeficijentom uloženo/dobijeno za cijelu porodicu. Evo par slika sa spomenutih (i još nekih) skijališta: http://www.skimagare.info/gallery/v/koruska/

    * ozbiljan skijaš = skijaš koji se ne sjeti skijanja tek kad kroz prozor vidi snijeg

  4. #4
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ako baš mora oko 600km onda idi na Dolomite (jes da nije austrija, ali Dolomiti SuperSki pass pokriva 1200km nepovezanih staza, a onaj deo oko SellaRonda je povezanih 500km), šalu na stranu, idi na npr. www.bergfex.com pa listaj AT centre, ako voliš veće onda biraj one sa >100km staza i ne možeš da pogrešiš sa bilo kojim . Potraži po ovom forumu, ima komentara o raznim centrima u AT, tako ako voliš zabavu ima komentara da je Ischgl nr1 u AT za zabavu a ima 238km staza .

  5. #5
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  6. #6
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Ih bolan Tadija (u prevodu: Ih bre Tadija), srce mi razgali evocirajući uspomena na nekadašnju dinamiku na forumu prepunu dubokomisaonih životnih istina. Sorry for .

  7. #7
    Ski legenda
    Datum registracije
    10.08.2006
    Godina
    50
    Poruke
    216

    Podrazumevano

    pošto je Ischgl prilično skup, koga zanima postoji alternativa: Kappl (mislim da se ovako piše) koji je blizu, a jeftiniji + i super malo skijalište + mirna mala selendra. Bus veza Kappl - Ischgl odlično funkcioniše, redovna + džabe uz skipass.

    takve alternative postoje i za druga AUT skijališta.

  8. #8
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Na stranu provod i zezanje , Ischgl meni stvarno deluje kao dobro skijalište koje vredi posetiti (bez šale). Kako sam sezonu zatvorio sa St Antonom koji je super-odlično skijalište (gde računam i Lech/Zurs) verujem da je i Ischgl odlično pošto se nalazi "iza brda" (bukvalno) i osim klime koja je nešto blaža u Ischglu sve ostalo pretpostavljam da je slično...

    Plus, nama iz NS je put za taj deo AT skoro isti preko Budimpešte-Beča-Salzburga-Insbruka vs ZG-LJ a ipak je ruta preko Beča 100% autoput (barem do St Antona) + jedan granični prelaz + platiš 2 vinjete (HU/AT) i nema stajanja .

  9. #9
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Smile

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Ih bolan Tadija (u prevodu: Ih bre Tadija), srce mi razgali evocirajući uspomena na nekadašnju dinamiku na forumu prepunu dubokomisaonih životnih istina. Sorry for .
    Magarence , to je tebra zbog godina.
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  10. #10
    Senior Member
    Datum registracije
    23.12.2008
    Godina
    40
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    ma nije problem km,moze i manje,nego mi je da se ne smorim kao kad sam posle francuske otisao na vikend na kop.... trazio sam po netu,ali bi da cujem i vas koji ste prosli mnogo vise (zavidim vam).... ali mi austrija deluje skuplja dosta od francuske.u francusku sa 500e moze da se ode,300e prevoz+ski pas+smestaj i 150-200e da potrosis,dok za austriju treba vise.... ski pas=150-200e+smestaj150e+prevoz 50-100e=oko 400-500e plus hrana i trskovi

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •