Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja
Rezultati 31 do 40 od 41

Tema: gde u austriju posle tri doline i 600km staza?

  1. #31
    Member
    Datum registracije
    08.10.2008
    Godina
    37
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Ljudi kakvo je skijaliste Schladming, posto vidim da od ove godine ski bus organizuje skijanje tamo? Jel je neko skijao tamo?

  2. #32
    Junior Member
    Datum registracije
    23.01.2006
    Poruke
    7

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od shoo_ Pogledati poruku
    Ljudi kakvo je skijaliste Schladming, posto vidim da od ove godine ski bus organizuje skijanje tamo? Jel je neko skijao tamo?
    Schladming nije los ali moram priznati i nista spektakularan mozda zato sto je bila oluja kada smo skijali. U pitanju su 4 planine koje su medjusobno povezane i uglavnom su crvene staze. U ski amade resortu preporucujem Zauchensee & Flachau. Skiamade vazi za najvece skijaliste u Austriji i cene su 20-30% vece u odnosu na ostala skijalista.

  3. #33
    braniX Powersports branix avatar
    Datum registracije
    16.02.2009
    Lokacija
    Windischgarsten, Linz, Novi Sad, Las Vegas, Denver
    Skije / Bord
    Polaris i to dve na sankama
    Poruke
    43

    Podrazumevano

    Aki Amade svoju cenu redovno opravde sa servisom, naj veca armada tabaca za sneg u austriji, u proseku naj brzi liftovi i sta je jos vaznije, ponuda restorana, hotela i usluga pored skijanja je dobrog kvaliteta.
    a to vazi za sva cetiri centra


    Citirati Originalno postavljeno od MpegTv Pogledati poruku
    Schladming nije los ali moram priznati i nista spektakularan mozda zato sto je bila oluja kada smo skijali. U pitanju su 4 planine koje su medjusobno povezane i uglavnom su crvene staze. U ski amade resortu preporucujem Zauchensee & Flachau. Skiamade vazi za najvece skijaliste u Austriji i cene su 20-30% vece u odnosu na ostala skijalista.
    Branislav Stojakovic
    www.brani.org

  4. #34
    Member
    Datum registracije
    08.10.2008
    Godina
    37
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Ja nisam nikada skijao u Austriji, samo u Francuskoj, a zelja mi je da idem bilo gde tamo da skijam, a izdvojio sam prihvatljivu ponudu za Schladming i to marta meseca.

    Jedino sto me plasi je da li ce biti snega i kakvog kvaliteta, posto je skijaliste dosta nize u odnosu na Francuska skijalista (od 745 mnv do 2015 mnv) ? Ne znam koliko je pametno sad unapred placati i moliti se Bogu da ima snega i sve bude kako treba, znam da za manji novac mogu da uplatim skijanje negde u Francuskoj i da ne mislim na to, ali me Austrija i ovo skijaliste nekako privlace.

    Kakva su vasa iskustva sa Austrijom u ovom terminu, da li se treba plasiti za sneg ili ne?

  5. #35
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Skoro sam sasvim siguran da ce snega biti, samo je pitanje kakvog ce biti kvaliteta sa obzirom na nadmorsku visinu(pretpostavljam da ides sa skibusom od 12. do 19. marta)
    A ako bude bas toplo i bljuzga, uvek moz da skocis do Dachtstein glecera da se ohladis na 2700 mnv
    (sto sam poceo da zvucim ko strucnjak a dalje od Balkana nisam skijao )
    Izmenio/la Tadija_91; 04.01.2011 u 04:20.
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  6. #36
    Ski legenda
    Datum registracije
    26.11.2005
    Godina
    54
    Poruke
    221

    Podrazumevano

    Ja sam sasvim slucajno odlucio da posetim Zillertal u Tirolu.Naletim na fantasticnu last minute ponudu 15.12 uvece,a vec 18.12 izlezavanje u hotelu.Za dvoje 8 polupansiona u hotelu sa 4zvezdice i 7-dnevni Super ski pas za 2x310 e = 620 e. Smestaj u Hippachu.Imali smo divno suncano vreme 5 ski dana,dok su dva bila kombinacija sneg-magla.Utisci odlicni.Skijali smo na tri odvojena skijalista i Hintertuxu,svako sa po 150-170 km odlicno pripremnjenih staza(sem Tuxa naravno): Mayrhofen,Zillertall arena i Hochzillertal.Sistemi zicara savremeni sa dosta gondola ,osmosedesnica i sestosedesnica.Na skijalista smo odlazili kolima i to nam je oduzimalo od 2-3 min za Mayrhofen do 25 min za Hintertuxa.Parkinzi ogromni i delimicno natkriveni.Iznenadjujuce mnogo dugih crvenih staza i ogromna prostranstva za free ride.
    Restorani i kafei na stazama odlicni sa korektnim cenama.
    Sve u svemu bili smo prezadovoljni.

  7. #37
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    A tu je i Harakiri , hvala Borise za review, Zillertal mi je na listi da ga posetim (u novembru smo bili - ali samo na tuxu) u narednim godinama . Sva ta skijališta u Tirolu su po meni veoma dobra zamena sa FR skijalištima (ništa lošija, a u nekim stvarima i bolja ): Zillertal (imaju i dobro pivo ), Solden, St Anton, Ischgl itd...

  8. #38
    2011. pocela skijanjem! midwest avatar
    Datum registracije
    02.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    Head i.XRC 800
    Poruke
    63

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    A tu je i Harakiri , hvala Borise za review, Zillertal mi je na listi da ga posetim (u novembru smo bili - ali samo na tuxu) u narednim godinama . Sva ta skijališta u Tirolu su po meni veoma dobra zamena sa FR skijalištima (ništa lošija, a u nekim stvarima i bolja ): Zillertal (imaju i dobro pivo ), Solden, St Anton, Ischgl itd...
    Samo da malo "popravim" review, pivo je vise nego dobro - usudio bih se reci odlicno!
    Funkcija umjetnosti je da bude ogledalo prirode, a dovoljno veliko ogledalo naprosto ne postoji.

  9. #39
    Ski legenda
    Datum registracije
    26.11.2005
    Godina
    54
    Poruke
    221

    Podrazumevano

    Nazalost Harakiri bio zatvoren tog dana kada je to skijaliste bilo u programu.Najvecu visinsku razliku u jednom spustu smo pravili iznad Kaltenbacha/sa 2500 na 620 m i to konstantno dobrim stazama sa dobrim nagibom.
    Inace najvise mi se svidela Zillertal arena,zona oko Gerlosa.Dolomiti su prelepi ali i ovo je fantastican dozivljaj.Samo mi je zao sto sam glecer posetio po losem danu,sneg,magla a i naocare magle pa ga nisam dozivio u pravom svetlu.Kao i ti i ja se kanim u Ischgl i St.Anton......mozda vec u martu.
    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    A tu je i Harakiri , hvala Borise za review, Zillertal mi je na listi da ga posetim (u novembru smo bili - ali samo na tuxu) u narednim godinama . Sva ta skijališta u Tirolu su po meni veoma dobra zamena sa FR skijalištima (ništa lošija, a u nekim stvarima i bolja ): Zillertal (imaju i dobro pivo ), Solden, St Anton, Ischgl itd...

  10. #40
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od shoo_ Pogledati poruku
    Ja nisam nikada skijao u Austriji, samo u Francuskoj, a zelja mi je da idem bilo gde tamo da skijam, a izdvojio sam prihvatljivu ponudu za Schladming i to marta meseca.

    Jedino sto me plasi je da li ce biti snega i kakvog kvaliteta, posto je skijaliste dosta nize u odnosu na Francuska skijalista (od 745 mnv do 2015 mnv) ? Ne znam koliko je pametno sad unapred placati i moliti se Bogu da ima snega i sve bude kako treba, znam da za manji novac mogu da uplatim skijanje negde u Francuskoj i da ne mislim na to, ali me Austrija i ovo skijaliste nekako privlace.

    Kakva su vasa iskustva sa Austrijom u ovom terminu, da li se treba plasiti za sneg ili ne?
    Godinama sam bio u SkiAmade oblasti (Wagrain, Altenmarkt) i nema problema sa snegom tj snega ima, staze perfektne. Nekada ako je preko nule ispod 1000m je lošije ali ti skijaj između 1900 i 1000m Uglavnom sam išao prva ili druga nedelja marta tako da nema brige. Ski sezona je do sredine aprila i to baš i to znači, da možeš da skijaš do tada.

    Austrija je ozbiljna zemlja!!!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •