Strana 9 od 10 PrvaPrva ... 78910 PoslednjaPoslednja
Rezultati 81 do 90 od 98

Tema: ZOI Soci 2014.

  1. #81
    Ski legenda Pejamachine avatar
    Datum registracije
    09.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic D2 VF 75, Elan SLX comp
    Poruke
    415

    Podrazumevano

    Totalno se slazem sa ovim sto kostelic kaze..ipak su ovo olimpiske igre..treba staviti tesku stazu tako da kvalitet ispliva na vrh a ne da se stavi neka laka staza pa da mogucnost da olimpiski sampion bude neko ko uopste tehnicar nije i od kojeg ima boljih...
    Poor glide is like bicycling with a flat tire.

  2. #82
    no fear nidza avatar
    Datum registracije
    10.01.2006
    Lokacija
    N.B.G.
    Skije / Bord
    Head e-SL
    Godina
    47
    Poruke
    310

    Podrazumevano

    Odavno nije bilo ovako zanimljivo gledati slalom. Čak sam tipovao vrlo tačno već na osnovi prvih kapija, da li će neko za završi trku ili ne. Jednostavno se videlo ko ume da vozi kao skijaš, a ko je navikao da vrcka ko robot na savršeno proporcionalno raspoređenim kapijama.

    Jebeš takmičenje na kome unapred znaš gde će ko da završi. Tako su ukenjali mnoge sportove, sve prave sterilnim.

  3. #83
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Pejamachine Pogledati poruku
    Totalno se slazem sa ovim sto kostelic kaze..ipak su ovo olimpiske igre..treba staviti tesku stazu tako da kvalitet ispliva na vrh a ne da se stavi neka laka staza pa da mogucnost da olimpiski sampion bude neko ko uopste tehnicar nije i od kojeg ima boljih...
    Upravo na Olimpijskim igrama staze treba da budu malo lakše. Zato što tu ima takmičara iz Dominikanske republike i sa Tajlanda i raznih entuzijasta kojima pravila daju mogućnost da se pojave na takmičenju, pa kada su već tu ne znači da treba daostave kosti na stazi. Istina, ovde je reč bilo o drugoj vožnji kada su se najbolji već izdvojili ali opet je apsurd da razlika utežini između prve i druge vožnje bude tolika.

    Poenta je da Olimpijske igre nisu mesto gde postavka staze treba da bude teža nego u Svetskom kupu. Ako je Kostelić stariji hteo da isfurava neke svoje privatne tripove odabrao je pogrešno mesto.

  4. #84
    Ski legenda Pejamachine avatar
    Datum registracije
    09.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic D2 VF 75, Elan SLX comp
    Poruke
    415

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Upravo na Olimpijskim igrama staze treba da budu malo lakše. Zato što tu ima takmičara iz Dominikanske republike i sa Tajlanda i raznih entuzijasta kojima pravila daju mogućnost da se pojave na takmičenju, pa kada su već tu ne znači da treba daostave kosti na stazi. Istina, ovde je reč bilo o drugoj vožnji kada su se najbolji već izdvojili ali opet je apsurd da razlika utežini između prve i druge vožnje bude tolika.

    Poenta je da Olimpijske igre nisu mesto gde postavka staze treba da bude teža nego u Svetskom kupu. Ako je Kostelić stariji hteo da isfurava neke svoje privatne tripove odabrao je pogrešno mesto.
    Svaki takmicar koji se kvalifikovao na OI moze odskijati postavljenu stazu i zavrsiti trku bez ostavljanja kostiju na stazi...Al sa kojim vremenom to je vec pitanje. A vrijeme je ono sto pokazuje gdje je ko...
    Poor glide is like bicycling with a flat tire.

  5. #85
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    ja cu da se ubijem sto nisam gledao, jel ima neko link da skinem?!?
    Prva voznja:
    Kod:
    bayproxy.me/torrent/9656989/Sochi.2014.Skiing.%2822_feb%29.Men.Slalom.Run1.720p
    Druga voznja:
    Kod:
    bayproxy.me/torrent/9656993/Sochi.2014.Skiing.%2822_feb%29.Men.Slalom.Run2.720p

  6. #86
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Pejamachine Pogledati poruku
    Totalno se slazem sa ovim sto kostelic kaze..ipak su ovo olimpiske igre..treba staviti tesku stazu tako da kvalitet ispliva na vrh a ne da se stavi neka laka staza pa da mogucnost da olimpiski sampion bude neko ko uopste tehnicar nije i od kojeg ima boljih...
    Pejo, ja ne znam da li i koliko pratis Svetski Kup i Alpsko skijanje generalno, ali Mario Mat svakako nije NEKO ko nema tehniku i kvalitet... Uostalom, u prva tri su sve strasno dobri slalomasi. Mario Mat je dva puta bio pobednik u poretku slaloma u Svetskom Kupu. Hirser nema potrebe da pricamo ko je i sta je. Kristofersen je klinac koji ce po meni sledece godine vec da se bori rame uz rame sa Hirserom i ostalima jer ima neverovatno dobru tehniku.

    Nisam nesto primetio da je isti taj Kostelic se nesto bunio kada mu je stazu sa superkombinaciju postavljao otac i kad je osvojio srebro... Imam veliki respekt prema Kostelicu ali mislim da je mnogo poceo da vodi politiku, a malo rezultata da ima... Vremenski uslovi u Sociju su bili jako losi generalno za alpsko skijanje. A to da li je staza bila lagana ili nije, pokazuje podatak da od 117 takmicara, ako se ne varam, koji su zapoceli takmicenje u slalomu, obe voznje je zavrsilo samo 43

  7. #87
    Ski legenda Pejamachine avatar
    Datum registracije
    09.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic D2 VF 75, Elan SLX comp
    Poruke
    415

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dzoninho Pogledati poruku
    Pejo, ja ne znam da li i koliko pratis Svetski Kup i Alpsko skijanje generalno, ali Mario Mat svakako nije NEKO ko nema tehniku i kvalitet... Uostalom, u prva tri su sve strasno dobri slalomasi. Mario Mat je dva puta bio pobednik u poretku slaloma u Svetskom Kupu. Hirser nema potrebe da pricamo ko je i sta je. Kristofersen je klinac koji ce po meni sledece godine vec da se bori rame uz rame sa Hirserom i ostalima jer ima neverovatno dobru tehniku.

    Nisam nesto primetio da je isti taj Kostelic se nesto bunio kada mu je stazu sa superkombinaciju postavljao otac i kad je osvojio srebro... Imam veliki respekt prema Kostelicu ali mislim da je mnogo poceo da vodi politiku, a malo rezultata da ima... Vremenski uslovi u Sociju su bili jako losi generalno za alpsko skijanje. A to da li je staza bila lagana ili nije, pokazuje podatak da od 117 takmicara, ako se ne varam, koji su zapoceli takmicenje u slalomu, obe voznje je zavrsilo samo 43

    Pa zar sam rekao da je mario mat los??? 3 su extra kvalitetna vozaca na podijumu zavrsila...

    45-oro je zavrsilo takmicenje..ispali su cak neki favoriti poput felixa..ali mislim da su svi oni forsirali kako bi napali medalju sto ih je i kostalo...

    I kostelic je rekao koliko se hirsher zahvaljivao starijem kostelicu na ovakvoj stazi...a znamo ko je hirsher u svijetu skijanja...


    Mislim da takmicare treba forsirati do krajnjjh granica...zasto?
    Pa zato da bi ovi kao sto su hirsher i ostalo tehnicki potkovano drustvo pokazali sto znaju...

    Uostalom i nama kao gledaocima je 5x zanimljivije bilo gledati ovakvu trku...
    Poor glide is like bicycling with a flat tire.

  8. #88
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

  9. #89
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Sinisha legendo! Cim se dokopam kompa skidam!!!

  10. #90
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Odlicna fotka . Ovo je M.Sifrin?

    Mislim da je najrealniji komentar za drugu voznju slaloma dao Ted Ligety tj. da stanje na stazi i trasa nisu bas isli jedno sa drugim:

    Nešto umereniji u negativnim komentarima bio je Ted Ligety, šesti posle prve vožnje, dok drugu nije uspeo da završi.
    - Sneg je bio jako loš, a Ante je postavio jako tešku stazu, tipičnu za njega, što je na granici nesportskog, postaviti takvu stazu na ovom brdu, ali tako to ide. Svi moraju da skijaju na toj stazi. Na žalost, nisu svi najbolji momci imali šansu da završe trku. Ja nisam u slalomu bio jedan od favorita za medalju tako da to nije previše frustrirajuće za mene.
    I dok je priznao da je staza postavljena u okviru pravila Ligety je dodao:
    - Mislim da se tu pokreće etičko pitanje, kada otac postavlja stazu za svog sina – ne da Ivica prolazi nešto mnogo bolje kada njegov otac postavlja stazu, ali ovo su Olimpijske igre. Trudimo se da predstavimo naš sport ostatku sveta, a mislim da ne činimo sebi uslugu, posebno kada 12 momaka iz prvih trideset ispadnu. To nije bila idealna postavka za ovakvo nešto, posebno kada je sneg loš.

    Vise na:

    http://www.skijanje.com/vesti/zoi-so...g-slaloma.html

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •