Strana 8 od 10 PrvaPrva ... 678910 PoslednjaPoslednja
Rezultati 71 do 80 od 98

Tema: ZOI Soci 2014.

  1. #71
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    MAtt sampion!!!
    Kakav izraz lice Hirsera!
    I blizzard skije uzese zlato!

  2. #72
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Bilo mi je svejedno dok ne vidjeh koliko je Hirscheru krivo što Matt nije ispao. Baš mi je drago zbog Maria, a i zbog Blizzarda.

  3. #73
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    E ovo je bila baš trka .

  4. #74
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Ja sam gledao trku preko live stream-a HRT 2 (kablovska blokirala HRT2 iako RTS ne prenosi).

    Nakon trke Ivica Kostelic je dao jedan jako emotivan intervju za HRT. Sigurno je bio pod utiskom svoje lose prve voznje i velikog broja kritika upucenih njemu i njegovom ocu od strane ispalih skijasa u drugoj trci.

    No, Ivica je izjavio da je ovo prava postavka slalomske staze za olimpijadu. Rekao je da je postavka prve trke bila uvreda za sport. Slalom duzine 46 sekundi na Olimpijadi je sramota, misleci na prvu voznju.

    Izjavio je da je poslednjih godina tendecija u skijanju, pre svega u slalomu da se slazu proste staze koje od pocetka do kraja mogu da se voze u petoj brzini. Da je to nesto sto pogoduje losim tehnicarima i da je to oteralo ljude sa tribina. Zakljucio je da je to razlog sto skijanje postaje sve manje popularan sport, jer niko ne zeli gledati monotone slalomske trke u kojima tek 51. skijas ne zavrsi trku.

    Rece da je njegov otac postavio stazu sa ciljem da se razdvoji zito od kukolja. I da takmicari treba da vide kako su nekada izgledale staze pre nego sto su slalom pretvorili u skolsko takmicenje (misleci na svetski kup).

    Eto parafrazirao sam Ivicu. Slozio bih sa sa njim oko vecine stvari. Ali mislim da je danasnja postavka njegovog oca bila vise osveta i inacenje uzevsi u obzir da se vozilo po raspaloj stazi.

    Svaka cast Matu.

  5. #75
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Mislim da nisam nikada vise uzivao gledajuci slalom. Kako ispadaju ali i kako se spasavaju i ostaju na stazi. Raj za gledati.

    Sta ce Anti sve da kazu necu ni da pomislim
    History is made by those who dare to break the rules.

  6. #76
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Bilo je uzivanje za gledati, ali mislim da je najveci naboj stvarala neizvesnost da li ce takmicar zavrsiti trku, a ne kako ce odskijati trku.

    Izjava Ivice je na mestu, ali ako je vec prvu trku okarakterisao kao nedopustivo laku i kratku (46 sekundi), kako je onda on imao zaostak od 2 sekunde na lakoj stazi ?

    Hocu reci da nije korektno sa njegove strane omalovazavanje drugih vozaca [koji su bili ispred njega] recima da je staza laka...

  7. #77
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Skoro pa u svemu se slazem sa onim sto je izjavio Ivica.
    Uopste ne vidim Antea krivca za razmazene skijace koi su naucili skijati ko na treningu.

    Posebno uzivanje je bila Hirscherova faca kada je Matt zavrsio trku.
    Jedino mogu reci da bar nije bio dvolican, tacno je izrazio sta je osecao u tom momentu.

    Jos jedanput oko postavke i tezine staze.
    Pitajte sta o tome imaju da kazu Hirscher koi je skocio 8-9 mesta
    ili Kristoffersona koi je mislim imao najbrzu drugu voznju i skocio je vise od deset mesta,
    a najvice slovaka Zampa koi je imao drugu najbrzu voznju i skocio dvadeset mesta !?!?!
    a Zampa je to uradio i u slalomu na kombinacii koi je isto Ante postavio.
    Majstori su majstori. Ako ne verujes meni pitaj Matta, on najbolje zna objasniti

  8. #78
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Svakako da je staza pokazala ko su vrhunski tehnicari, ali ako pola skijasa ne zavrsi trku, a medju njima i dokazano dobri majstori slaloma, onda je izbor trase sumnjiv.

    Ivica je rekao da slalom postaje vise gimnasticka i ritmicka disciplina, aludirajuci na to da pobedjuju oni sa najboljim umecem i ritmikom skijanja na prostim stazama, a ne oni koji najbolje variraju brzinu, strategiju, uglove, agresiju na kompleksnim stazama... To je ok, slalom ima nekoliko aspekata, ali kada gubis celu sezonu, onda je takva izjava kiselo grozdje.

    Nego da ne tupim. Ko nije gledao obavezno pogledajte, strasno dobra trka !

  9. #79
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    ja cu da se ubijem sto nisam gledao, jel ima neko link da skinem?!?

  10. #80
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Ivica Kostelić - izjava nakon slaloma u Sočiju

    Interesantno jako,obavezno pogledati
    History is made by those who dare to break the rules.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •