Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 18

Tema: Pomoc oko pantalona!!

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    26.01.2010
    Godina
    41
    Poruke
    12

    Red face Pomoc oko pantalona!!

    Caos svima, treba mi pomoc oko snowboard pantalona...
    Naime, nasla sam super povoljne pantalone ali me kopka kakav je materijal Exotex 5K???
    Ne znam da li ce mi u njima biti hladno i koliko mogu da izdrze na nekoj susnezici a da budu kolko-tolko suve? Znam da su ove od 10k i 20k bolje ali i skuplje..
    Bilo kakva informacija puno znaci, hvala unapred!!!

  2. #2
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Verovatno će ti borderi više pomoći, pošto za skijaše pantalone i nisu toliko bitne (čitaj: ne znam da se neko baš žalio na pantalone ), nisam siguran da ti je 5k dovoljno ako planiraš da sediš na snegu... Što se hladnoće tiče to ne bi trebalo da bude problem pošto većina ljudi nosi nešto ispod pantalona (obično unutrašnjost pantalona nije najprijatnija da ide uz kožu), prodavnice ski opreme sada često drže i sportski veš (first layer: majce dugih rukava i podpantalone).

  3. #3
    Junior Member
    Datum registracije
    26.01.2010
    Godina
    41
    Poruke
    12

    Podrazumevano

    Joj u pravu si.. Ja vise sedim nego sto vozim!!
    Hvala na savetu..

  4. #4
    Junior Member misabg avatar
    Datum registracije
    17.03.2010
    Godina
    44
    Poruke
    3

    Podrazumevano

    Ne znam da li ti je ta ponuda jos uvek aktuelna ali ako jeste mislim da ti je 5k sasvim dovoljno. Npr moja devojka koja je pocetnik i provodi dosta vremena sedeci na snegu i padajuci je kupila pantalnone od 3k za pocetak i nije imala nekih problema sa njima. Naravno, ispod njih treba nositi nesto kao sto je Wlad rekao. Ako je ponuda dobra, kupuj i ne brini

  5. #5
    Super Member
    Datum registracije
    22.09.2009
    Lokacija
    San Francisco, CA
    Skije / Bord
    T.Rice HP, Skate Banana, TRS,
    Godina
    38
    Poruke
    399

    Podrazumevano

    Te oznake nisu bas nesto preterano merodavne. Uglavnom sluze da se uporede modeli od istog proizvodjaca. U sustini, sto veci broj za oba to bolje. 5000mm znaci da moze da izdrzi odredjenu kolicinu vode da ne udje, a 5000g znaci da moze da ispusti odredjenu kolicinu pare, pre nego sto kondenzuje i bude vlazno iznutra. 5000g znaci da ne dise bas ne znam ni ja koliko, ali u sustini, mozes da otvoris ventilaciju i da se izluftiras ako se bas preznojis.


    Ove dve vrednosti zapravo nemaju nikakvu vezu sa time da li ce tebi biti hladno ili toplo, vec da li ces biti mokra. Treba da proveris da li su pantalone postavljene, odnosno da li su samo one dovoljne da te zagreju. Ali u sustini, vecina pantalona danas je dosta tanka, i namenjena je da se nosi uz prvi sloj.

    Ako ne zelis da ulozis ozbiljnije pare, 5000 je dovoljno da budes suva. Problem nastaje kada su temparature u plusu, kad je bljuzgavica, i kad pada kisa, onda postoji ozbiljna mogucnost da se to sve natopi i pusti vodu. Ako si na budzetu, bolje da ulozis razliku u ceni u jos koji dan voznje i da naucis kako da ne budes na dupetu.



    Dodatne preporuke za odecu su slojevi u vidu plasticnih bluza i fleeceva. Za prvi sloj je dobro da bude sto vise uz telo, drugi sloj moze da bude tanak fleece (cebence) i onda preko toga jakna, ili ako je bas hladno postoje podjakne punjene primaloftom ili perjem. Vunene stvari su isto dobre, i disu.

    Pamuk nikako ne nositi, jer kad se preznojis on se natopi i bice ti jako hladno.



    I mislim da nema ovde bas nekih pravila. Ja imam 3L goretex jaknu, nosim aktivan ves, fleece, i opet umem da se preznojim iako su ti materijali jako napredni. Moji neki drugari opet nose pamucne majce i dukseve i nista im ne smeta.

  6. #6
    Junior Member
    Datum registracije
    26.01.2010
    Godina
    41
    Poruke
    12

    Talking

    Hvala puno na savetima...
    Ali meni nije problem kad se preznojim, nego sto mi je stalno zimaaa

    Da li uopste taj aktivni ves greje, mislim samo odrzava toplotu mog tela? ili da ubacim neke grejace.. xaaa xaa

  7. #7
    Senior Member
    Datum registracije
    18.12.2008
    Lokacija
    Bliski istok
    Skije / Bord
    Fire Arrow 74
    Godina
    50
    Poruke
    124

    Podrazumevano

    Obzirom da se znojim poprilicno a sve u srazmeri sa mojom ogromnom tezinom >120Kg, moja preporuka ti je da nosis ranac na ledjima a u njemu dodatni fleece ili neki duks koji ces obuci onda kada ti je hladno i skinuti kada se pregrejes, a sve to radis u nekom pit-stopu pored nekog grejnog tela da ne bi navukla upalu pluca. Inace, aktivni ves je tu da propusti (ne upije) znoj dok je jos u gasnom stanju i da ispari kroz jaknu. Pore na tvojoj jakni mogu da propuste gas ali ne i vodu (znoj koji je promenio agregatno stanje) - bar dok je jakna nova. Ukoliko ti je mnogo vruce, uz to imas pamucni duks na sebi koji odbijas da skines jer ti je hladno, natopice se znojem koji ne moze da ispari iz jakne i tako mokra kada sednes na zicu...tesko tebi...
    Ako uspes da budes mokra, idi u prvi gorepomenuti pit-stop, skini jaknu izvrni je naopako i sedi pored nekog grejnog tela (radijator, kamin) i osusi se - i ti i jakna.

  8. #8
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Angela, ako ti je hladno za noge onda nosi podpantalone (ja ih uvek nosim, osim u aprilu na skijanju ), ne zato što mi je hladno nego zato što mi je tako prijatnije. A ako ti je i tako hladno onda obuci trenerku ispod pantalona (nosio sam lično i podpantalone, i trenerku i pantalone jednom prilikom - par dana na Durmitoru kada je bilo minus beskonačno uz jak vetar, tada sam morao da nosim i dve kape i kapuljaču preko ). A ako ti je gore hladno najbolje rešnje je neki dobar first layer, džemper + dobra jakna, vuneni džemper dobro greje a u isto vreme odlično diše... Naravno, kada je toplo onda umesto džempera obučeš duks .

  9. #9
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Ono sto se zove aktivni ves je sacinjen od vestackih materijala (sintetike-poliestera) i ima svaki proizvodzac svoj naziv za to i naravno da greje (isprobano). Isti takav ves pojedini proizvodaci proizvode i od vune za ekstremne temperature, preko -10,20,30 pa do -40 i planinari ih koriste za visoke planine odnosno tamo gde su temperature mnogo niske. To sto su od vune ne treba se bojati jer je ista fina, nezne obrade i dosta skupa (oko 80evra parce).
    Naravno u obzir dolaze i carape od vune pa vunen dzemper itd.
    Jedno je sigurno nista od pamuka (i ja sam bio u zabludi dok se nisam uverio)
    A da ovde na sajtu u theard brendirana odeca ili oprema tako nekako bese dosta je pisano o tome a ima i par linkova od proizvodzaca

  10. #10
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    http://www.skijanje.rs/forum/showthread.php?t=3081
    theard je firmirana oprema ali to je isto zar ne

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •