Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 32

Tema: evo nešto novo

  1. #11
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Flexon Pogledati poruku
    ako se ne varam tanner hall radi u saradnji sa tyroliom neku novu verziju veza
    ili bar tako procitah prije par mjeseci
    a sto se tice diagonalne pete izgelda da ce biti ekskluzivno za din 15+ modele
    Čika Google mi reče da je u prošloj sezoni jedan od modela nosio njegovo ime (Tyrolia Peak 15 Tanner Hall Pro).
    Kopajući po Tyrolia sajtu zaključih da je diagonal peta definitivna prošlost. Nema je na spisku tehnologija, a iako se diagonal sličica pojavljuje uz modele vezova, kad se klikne na nju dobije se opis ABS "gusjenice".

    Bez obzira na to, Tyrolia ostaje moj favorit među vezovima, uz Look i Vist, naravno.

  2. #12
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    da peak 15 je bio sa njegovim imenom ali neko pomenu da radi u saradnji sa njima na novom vezu
    ali tanner kao ljubitelj look p modela cisto sumnjam da bi htio nesto bez diagonalne pete nebi imalo smisla

  3. #13
    Member skitata avatar
    Datum registracije
    01.05.2008
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Head RD GS
    Godina
    41
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Flexon Pogledati poruku
    ako se ne varam tanner hall radi u saradnji sa tyroliom neku novu verziju veza
    ili bar tako procitah prije par mjeseci
    a sto se tice diagonalne pete izgelda da ce biti ekskluzivno za din 15+ modele
    Možda se to desi u budućnosti, ali trenutno je upravo obrnuto, tj. svi Tyrolia (Head, Fischer...) vezovi slabiji od 15 su diagonal. Ja imam Head FF+16RD i nije diagonal, ali postoje i FF+16RDX koji nemaju ni ABS (Anti Blocking System) traku na prednjoj glavi. Ono što hoću da kažem je da ti profi vezovi nemoju dodatke koji olakšavaju izbacivanje cipele iz veza. Mislim da je trenutno tako i za freeride/freestyle vezove (nemojte me držati za reč).
    Evo i tih novih vezova
    Priložene slike Priložene slike
    Izmenio/la skitata; 03.05.2010 u 00:57.

  4. #14
    Member skitata avatar
    Datum registracije
    01.05.2008
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Head RD GS
    Godina
    41
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    Evo i vezova 15+ koji se rade za Head, mislim da je slično i za Tyroliju, Fischer, Elan... Ovde su dva veza FF+16RD, ali drugi je FF+16RDX, pa se vidi razlika i za ABS, a ostale sam već nakačio.
    Priložene slike Priložene slike
    Izmenio/la skitata; 03.05.2010 u 13:50.

  5. #15
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    pametnije bi im bilo da su prosirili stopu veza radi bolje kontrole na sve sirim skijama nego da ukidaju ono sto radi

  6. #16
    Čeka se snijeg Svindal avatar
    Datum registracije
    10.03.2010
    Lokacija
    Banjaluka
    Godina
    39
    Poruke
    63

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od skitata Pogledati poruku
    jel znaš da će ovo upravo Svindal da vozi sledeće sezone, koja kombinacija
    Nisam znao, a kombinacija je ubitacna. Nadam se da ce imati iste (ako ne i bolje) rezultate kao prethodne sezone.

  7. #17
    Member skitata avatar
    Datum registracije
    01.05.2008
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Head RD GS
    Godina
    41
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Flexon Pogledati poruku
    pametnije bi im bilo da su prosirili stopu veza radi bolje kontrole na sve sirim skijama nego da ukidaju ono sto radi
    Nisam skroz upućen u taj deo opreme, ali primetio sam da za 2010/2011 širina stopera kod određenih mojo15, mojo 18, peak 15 i peak 18 vezova iznosi 97mm, dok imaš i ove vezove sa 88mm širinom. Da li je to neka promena ti kaži?
    Evo i peak vezova...meni su skroz dobri
    Priložene slike Priložene slike

  8. #18
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Sve su to vrhunski vezovi. I svi su isti. Osim naravno sitnih varijacija teflon/ABS i neznatno različitih jačina opruga tj. različitih DIN skala.

    Slažem se sa Flexonom u vezi širine osnove veza. Danas i race modeli skija dostižu širinu u struku od 80 mm. Čak i modeli na kojima piše "World Cup" (Rossignol). Kako su i skije i đon pancerica širi od površine veza na koju naliježe pancerica, logično je očekivati da proizvođači vezova izbace nove modele prilagođene širokim skijama. Koliko znam, od "klasičnih" proizvođača vezova jedino je Marker otišao u tom pravcu sa Baronom, Duke-om i ostalim plemićkim titulama.

  9. #19
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Evo i Ted Ligety prešao na Head: http://www.skijanje.hr/hr/skijanje/index.php

  10. #20
    Member skitata avatar
    Datum registracije
    01.05.2008
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Head RD GS
    Godina
    41
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Evo i Ted Ligety prešao na Head: http://www.skijanje.hr/hr/skijanje/index.php
    Po mom mišljenju najbolji veleslalomaš na svetu! Žao mi je što Head kupuje gotove skijaše, imaju dobre skije i mogli bi i nekog novog da izguraju.

    a da li ovo znači da je Lindsey opet na Rossiju? nije da sam gledao samo u skije, ali nisam mogao da ne primetim
    http://www.youtube.com/watch?v=i6T8LfDwQjo

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •