Strana 8 od 9 PrvaPrva ... 6789 PoslednjaPoslednja
Rezultati 71 do 80 od 90

Tema: traka na Adi?

  1. #71
    Senior Member Zuba1970 avatar
    Datum registracije
    06.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    54
    Poruke
    199

    Podrazumevano

    Toliko vozim bicikl na Adi a da sam totalno zaboravio da ima ova traka. Interesuje me da li je za nekog kao ja ko nikad nije stao na skije bolje ovde uciti ili na planini?

  2. #72
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Pa sad, to sve zavisi od čoveka do čoveka. Ta traka je idealno ravna, podešava se nagib, brzina na daljinski, instruktor stoji pored tebe, ima ogledalo u koje možeš da se pogledaš i sam vidiš stav, položaj nogu itd. Nije jeftino (žena i klinac su to probali pre 5-6 godina) pa ako možeš da se isprsiš, bar za jedan čas, probaš pa vidiš kako je. Žena mi kasnije reče da je osećaj drugačiji kad staneš na sneg, što je i normalno jer na traci nema ni leda ni hupsera ni bilo kakvih nepoznatih na podlozi. Da ti poremeti proces učenja skijanja neće sigurno. Ali će ti trebati novca i (dosta) više od jednog časa.

  3. #73
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Traka je skupo i odlično rešenje za početnika.

  4. #74
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Ja sam je koristio na mom ostrvu i mislim da je sjajna za tehniku i kondiciju. Osetis svaku gresku koju napravis. Podseca na voznju po vlaznom i teskom snegu. Prvih par spustanja na stazi ce ti biti cudno jer je sneg mnogo klizaviji ali brzo se naviknes

  5. #75
    Senior Member Zuba1970 avatar
    Datum registracije
    06.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    54
    Poruke
    199

    Podrazumevano

    Znam da nije isto kao na snegu. Mislio sam na Kopaoniku su instruktori iskusni skijasi pa ne znam da li je pametno ici na ovu varijantu. S'tim sto bih tamo placao dnevno dvosac (6 dana). Inace individualni cas (45 Min.) kosta 2400 rsd. Ja bih sigurno isao na 5 casova koliko preporucuju bar za ucenje osnove skijanja. Bio sam danas da vidim i potrebno je poneti skijaske pantalone zbog vode kojom se prska traka. Njih imam ostalo (skije i pancerice) se dobija tamo. E sad ostaje jedino da sad krenem pa da onda pred odlazak na planinu uzmem jos par casova. Ili eventualno pocnem sa ucenjem pre nego sto odem na planinu dok mi je jos u glavi ono sto sam naucio a na planini platim jos par casova. Samo racunam da bi tad bila veca guzva za termine jer predpostavljam da neki hoce malo da se podsete.
    A i koliko vidim prednost je sto mogu u Beogradu da steknem neku osnovu za skijanje.

  6. #76
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Ti bas volis da razmisljas naglas, javno na forumu...

    Nema tu mnogo teoretisanja, odluci se za nesto i guraj.

  7. #77
    Member
    Datum registracije
    13.12.2013
    Godina
    47
    Poruke
    51

    Podrazumevano

    Traka je cini mi se bolja kad bar odskijas jednu sezonu. Ja sam decu, zenu vodio da prvo tu nauce, i sjajno je to bilo... ali na snegu kao da su prvi put stale, pa smo ceo dril ponovili kad smo dosli na pravi sneg. Tako da smo praktivno bezveze bacili pare, naravno to je samo moje iskustvo. Ja duze vec planiram da odem tamo, posto bih hteo da naucim pravilno da skijam. Probao sam i jako mi se svidelo, imas veliko ogledalo ispred, pratis instrukcije, sve vidis, sve osetis, kontrolisano okruzenje.... jedino sto se uvek toga setim posle skijanja, a ne pre

  8. #78
    Senior Member Zuba1970 avatar
    Datum registracije
    06.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    54
    Poruke
    199

    Podrazumevano

    @sev
    Pa nekako volim da podelim neka moja razmisljanja. Podatke sam izneo cisto ako jos nekog interesuje mada Google je cudo.
    Pokusacu sledeci put da budem kraci.

    @rocktheroad
    Upravo je to ono zasto sam i postavio pitanje u vezi trake. Ako ja treba da posle trake ponovo ucim na planini onda od ovog posla nema nista. Znam da je najbolje ucenje u realnoj situaciji na snegu. Interesovala su me razlicita iskustva ljudi sa ovom trakom. Ali sto napisa sev treba preseci.
    Izmenio/la Zuba1970; 18.02.2017 u 17:22.

  9. #79
    Member
    Datum registracije
    13.12.2013
    Godina
    47
    Poruke
    51

    Podrazumevano

    @zuba1970 sve je to individualno, moje cerkice su bile 5 i 7 godina kad su krenule, zena i dan danas pazljivo (kilavo) skija... tako da je sve to individualno.

    Ako nikad nisi stao na skije, moj savet ti je da probas na snegu prvo. Gde god odes, nadjes neku laganu padinu oko smestaja. Vec prvo vece kad stignes spustis se desetak puta, plug (pica), sto na skijama sto na dupetu, i vec ces tu steci dovoljno osecaja i predznanja za sutrasnje casove sa prijateljem ili instruktorom. A onda kad se vratis ili sledece sezone, traka ce ti puno znaciti jer necete gubiti vreme na osnovne stvari vec ces iskoristiti sve prednosti ucenja na traci...

  10. #80
    Senior Member Zuba1970 avatar
    Datum registracije
    06.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    54
    Poruke
    199

    Podrazumevano

    Hvala vam na savetu moze lako da se desi da tako i uradim jer mislim da na snegu realno mogu da vidim gde sam kad je pocetak u pitanju. S'tim da ako budem isao to bude tek sledece godine. Ali da se ne rasplinjujem sa pricom otom potom.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •