Strana 6 od 9 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 51 do 60 od 84

Tema: Arlberg (St. Anton + Lech/Zurs)

  1. #51
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    p.s. ima autobus i voz od Landecka do St. Antona i vozom traje 22 minuta, autobusom 44. Mada ne znam može li se u voz sa pancericama i skijama.

    http://fahrplan.oebb.at/bin/query.ex...14597&OK#focus

  2. #52
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    wlad,cime se ti brate bavis kad si se ovako zahuktao sa udaranjem recki na sve moguce ski centre

  3. #53
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Veza do St Antona je laka, Landeck je na autoputu koji povezuje Austriju i Švajcarsku, taj isti (auto)put prolazi kroz St Anton dakle vožnja Landeck-StAnton je po autoputu tako da se kolima brzo stiže (plus nema putarina zbog vinjeta pa se ne plaća dodatno i ne gubi vreme). Za Ischgl se ulazi u dolinu i ide običnim putem ali se ide dolinom tako da je lagan put (ne ide se na neke prevoje).

    Inače kada se ide gore pomenutim autoputem usput jedini znak za ski centar je za St Moritz a vozite kroz AT i okolo gomila fenomenalnih AT centara .

    @Sasacg: ja se bavim programiranjem i ne moram da sam na odredjenom mestu (samo da imam pristup netu) ali se uvek potrudim da se otarasim što više posla pre sezone pa ako uspem onda ima više skijanje

    Inače idemo 2 februara pa ćemo da bacimo neku fotografiju..

  4. #54
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    E pa vidimo se u Landecku

  5. #55
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Mi smo izvan (još dalje od) Landecka ali se vidimo na skijanju, ako vidite NS table to smo mi

  6. #56
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    @ftj: ponesite lopate ako imate (ako ste skijaši) pošto su od petka najavili u Alpima velike padavine, za St. Anton su najavili:

    petak: 15-20cm
    subota: 15-20cm
    nedelja: 45-50cm

    novog snega naravno, mi ćemo prvi dan (nedelja) ići u St Anton, tamo tabaju staze posle zatvaranja žica i ne tabaju ujutru pre otvaranja bez obzira na padavine tako da će ceo centar biti off-piste skijanje Nadam se samo da neće biti previše magle..

  7. #57
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    Nadam se da greše i da će biti sunce

  8. #58
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Thumbs up

    Da osvežim malo ovu temu pošto nije bilo postova evo godinu dana..

    Prošle nedelje smo bili u Tirolu, četiri dana skijanja u četiri različita (i vrhunska) ski centra, u svim sam već bio pa sam znao šta da očekujem. Prognoza je bila sunce, sunce i samo sunce pa smo se uputili na put od 1100km i vredelo je .

    7 marta smo krenuli, putovali preko BP, Beča, Insbruka i smestili se u (selendri ) pod imenom Zams, nalazi se na 2km od Landecka (predgrađe) i sa Landeckom deli železničku stanicu koja se nalazi između (svakih pola sata ide voz do Insbruka a onda dalje gde treba). Smeštaj u pension-hotelu Haueis koji se nalazi u centru sela pored benzinske pumpe, noćenje-doručak u ovom terminu u dvokrevetnoj sobi je bio 30eur/osoba/dan.

    Prvi dan skijanja (subota) smo otišli u (Serfaus)-Fiss-(Ladis), odlično skijanje, vreme (kao i svaki dan) sunce, blagi plus u sred dana ali sve staze dobre orjentacije odlično držale ceo dan - gužve slabo (mislili smo da idemo taj prvi dan u Ischgl - ali je gužva bila ogromna - kolona auta 10km pre Ischgla). Naskijali smo se za sve pare .

    Drugi dan dolazimo u St. Anton, skijaša gomila ali gužve na žicama (osim na kabini Valuga) nema mnogo. Veći deo staza u samom St. Antonu nema baš najbolju orjentaciju kada je plus pa kako ne možemo da odemo na 2800m (Valluga) odlazimo u Stuben, tamo je hladnije, bolje orjentacije staza i skijamo veći deo dana - posle se vraćamo u St. Anton i skijamo / uživamo na stazama. Oko 4 idemo do apreski bara u dnu skijališta gde je bila živa muzika napolje i gomila ljudi, odlična zabava i usluga pa posle par sati silazimo na skijama do mesta i završavamo skijaški dan .

    Treći dan odlazimo u Ischgl, u Ischglu standardno gužva kod gondola za izvlačenje (novost je da prave još jednu veliku gondolu pored 3 koje već postoje), odlazimo gore i ceo dan skijamo na odlično pripremljenim stazama, na Iscghlu su staze odlično držale ceo dan i skijamo (pored pauze) do zatvaranja žica a onda spuštanje do dna skijališta u mesto. Na samom skijalištu ima gužve na par interesantnih žica u centralnom delu pa mora da se "beži" u drugi kraj skijališta. Samo skijanje je bilo odlično - jedina zamerka za Ischgl je da je previše popularno skijalište pa ima gužve.

    Četvrti dan smo otišli na Pitztal glečer, sjajno skijanje, odlično vreme kao i cele nedelje ali veća visina pa su i staze u sjajnom stanju. Nema mnogo staza ali nema ni malo gužve a široke su staze pa je jurcanje po stazama bilo uživanje

    Sve sam stavio u ovu temu da ne bi ostavljao kratke komentare u četiri različite teme...

  9. #59
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

  10. #60
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    Svaka cast....iskusno sto se tice organizicije, nema sta...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •