Strana 1 od 13 12311 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 122

Tema: Vlašić (Babanovac)

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    23.11.2005
    Poruke
    7

    Podrazumevano Vlašić (Babanovac)

    Cudno, niko ne spominje Vlasic i skijanje tamo..

    Mjesto nije loshe, imaju 10.5 km uredjenih staza ove godine, liftovi su danas zvanicno otvoreni..

    Jel ima neko nekih kritika, pohvala i iskustava (pozitivnih/negativnih) sa Vlasica?

  2. #2
    amater nego sta
    Datum registracije
    11.08.2005
    Lokacija
    37
    Skije / Bord
    crvene
    Poruke
    210

    Podrazumevano vlasic??

    e pa ja sam se skijao do 1992 pretezno na vlasicu i jedina staza koja nesto pruza je babanovac.
    ranije su postojale zice markovac ugar, visovi i naravno babanovci (visovi nisu nikada radili)

    sve u svemu volio sam tamo skijati, na kraju krajeva tamo sam i naucio skijati ali se planina ne moze pohvaliti nekim stazama i definitivno vise nikada nece biti moj izbor :(
    do pisanja ....

  3. #3
    Instruktor za uzivanje Symon avatar
    Datum registracije
    17.12.2005
    Godina
    61
    Poruke
    222

    Podrazumevano

    Pozdrav za Raula, gde se prvo nalazi Vlasic, oprosti sto ne znam.Ja volim nova mesta bez velikih guzvi posto sam skijas u zacetku.Inace sam iz Sapca inace ako imas bilo kakvo iskustvo sa skijanjem na Vlasicu opisi.

  4. #4
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Vlašić se nalazi u centralnoj Bosni (pored Travnika). Osim Travničana, Banjalučani su najčešći gosti.

    Juče sam skijao tamo čitava dva sata (prvi put na snijegu u sezoni) sve dok su me noge čvrsto držale. Do 11:30 nije bilo puno skijaša, što znači da nisu radile sve žice (tri vučnice, od čega dvije paralelne duž jedne staze). Glavna staza je bila super sređena, ali je ipak premalo snijega (40-tak cm) za Vlašićko čuveno kamenje. Nakupio sam ogrebotina ispod skija za dva sata koliko nisam u Austriji za dosadašnjih 40-tak dana skijanja.

    Postoji na Vlašiću još jedna vučnica sa možda najboljom stazom, ali već nekoliko sezona ne radi. Nezvanično, ne daju seljaci preko svoje livade.

    Aktuelna priča u vezi Vlašića je oko cijena ski pass-a. Do neki dan je dnevni ski pass koštao 25KM (13E), a sedmični 150KM (75E). Uvidjeli su da su malo (mnogo) pretjerali, tako da je trenutno dnevni 22KM, a sedmični čini mi se 135KM. I to je previše, ali nema konkurencije u blizini.

    I parking je preskup: poludnevni 3KM, dnevni 5KM.

    Ako među vama ima arhitekata, bilo bi dobro da navratite na Vlašić. Imali biste šta i vidjeti. Tu pretrpanost novih objekata u svim stilovima ne možete svugdje vidjeti, praktično jedan se naslanja na drugi. Priča je slična kao i na Jahorini: svi grade smještaj, niko ne ulaže u skijašku infrastrukturu. Nisu čak jesenas ni posjekli par malih borića koji su nikli duž vučnica, tako da su ih skijaši skijama sasjekli vukući se uzbrdo. Duž iste trake sam na dva mjesta osjetio kamenje (stijene) ispod skija, i naravno, ja sam kriv, jer nisam gledao.

    Za nekog ko nije skijao vani, sasvim prosječno skijalište.

  5. #5
    Member
    Datum registracije
    27.09.2005
    Lokacija
    Tuzla,BiH
    Godina
    46
    Poruke
    48

    Podrazumevano

    Sve sto bih ja napisao u vezi Vlasica,napisao je Stekan.
    Mislim da ce dogodine pocet` ukopavat motele ispod staze,ili ce ih pravit iznad staze,ko zna...Mjesta vise nema,a divlja gradnja se nastavlja.
    U principu,to je mjesto za pijanke.Za skijanje?Tek toliko da se kaze da si dos`o na skijanje.
    Pricalo se o zicari do Paljenika,vrha Vlasica,ali i tamo ce prvo vikendice doc`.

  6. #6
    Junior Member
    Datum registracije
    23.11.2005
    Poruke
    7

    Podrazumevano

    Evo i ja sam juce (Nedelja) "skijao" na Vlasicu..
    Rijec skijao sam napisao pod znacima navoda jer skijanje znaci uzivati.. medjutim - uzivanje sigurno nije kad dodjes na dno staze i prisjetis se svog kamenja i zvukova koji se cuju kad predjes preko njih - posljedica, nove skije poderane odozdo..

    Dalje, preko citave staze "kad se silazi sa Markovca, pred kraj tamo kod skakaone" prolazi cesta i imaju brazde od tockova dubine 20-30 cm sa puno kamenja okolo.. ukoliko se to uspjesno preskoci ili prodje ocekuje vas stotinjak sulude djece u rasponu od 3 do 15 godina koja duz citave staze (gdje se postizu i najvece brzine) trce u svim pravcima ne obracajuci paznju na to da bi ih neko mogao "oduvati" sa staze.. Naravno - roditelji sjede na toplom ili se seksaju u obliznjim smjestajima koji nicu iz dana u dan..

    Sto se tice samih staza u nekim uslovima kad ima dosta snjega i kad nema guzve, tamo se moze provesti ljepo vrijme..

  7. #7
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    Strana o Vlasicu na sajtu: http://www.skijanje.co.yu/Ski_Centri/BiH/vlasic.htm

    mapa

  8. #8
    amater nego sta
    Datum registracije
    11.08.2005
    Lokacija
    37
    Skije / Bord
    crvene
    Poruke
    210

    Podrazumevano pa

    nije daleko ni jahorina
    do pisanja ....

  9. #9
    Ski Magare Top avatar
    Datum registracije
    18.11.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Godina
    46
    Poruke
    253

    Podrazumevano

    Meni se vise isplati na Jahorinu nego na Vlasic. Razlika nekih 30 km.

  10. #10
    amater nego sta
    Datum registracije
    11.08.2005
    Lokacija
    37
    Skije / Bord
    crvene
    Poruke
    210

    Podrazumevano Neo

    sad sam skontao da si iz doboja.

    da li postoje neke jednodnevne bus-minibus varijante iz doboja do jahorine?
    cisto da znam da nekad upadnem u kombinaciju.
    do pisanja ....

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •