Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 32

Tema: Stožer - Kupres

  1. #1
    Super Member
    Datum registracije
    15.03.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    53
    Poruke
    244

    Podrazumevano Stožer - Kupres

    Bio sam na Stožeru u utorak, skijalište je opasna konkurencija Čajuši. Zaslužuje svoju temu na forumu i otvoram je. Idući put snimiću i staviti par slika, ovaj puta me fotoaparat na mobilnom izdao, možda zbog -15°C koliko je bilo u pola dva.
    Konfiguracija staza je odlična. Sa vrha idu dvije staze, desna (gledajući odozdo) je u početku laganog nagiba( npr. srednja Prača) i do sredine je utabana, tu je počeo puder od 60 -70 cm (ko neće kroz puder može se poveznicom prebaciti na lijevu stazu) Nakon toga se pristojno naginje i nastavlja konstantnim nagibom do druge poveznice koja vodi na početak lifta. Ko neće na lift moze da se spusti još nekih 600 m kroz čisti puder skroz do podnožja.
    Do samog vrha lijeve staze se dolazi kratkim usponom (dvosjed je ostao malo kratak - polovna roba) a koga mrzi da se penje gubi nekih 50 m staze. Prvih +/-300m je ponovo puder, uživao sam kao prase ali i ispustio dušu na kraju (), a onda se nastavlja utabani dio. Od vrha do polovine staze nagib je kao npr. Željo na Jahorini a onda počinje malo blaži dio do lifta.
    Žica je Doppelmayr dvosjed koji ide u drugoj, pitao sam majstora da ga ušalta u treću ali nije htio – kaže da je prebrzo za ostalih 20 ljudi koji su bili tu taj dan. Pored lifta je izvrstan restoran u koji sam dolazio i ranije, preko dana expres linija a naveče klasični restoran, kamin, vatra, sve u drvetu..
    Napravljen je i smještajni kapacitet, 4-spratni apart-hotel ali mi se čini da još nije u funkciji.
    Dnevna karta je 20KM, poludnevna 15KM.. Ja sam dnevnu na Čajuši prodao za 15 KM u pola jedan, sjeo u auto i za dvadeset minuta kupio poludnevnu na Stožeru – dobitna kombinacija koju ću i ubuduće koristiti.

  2. #2
    2011. pocela skijanjem! midwest avatar
    Datum registracije
    03.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    Head i.XRC 800
    Poruke
    63

    Podrazumevano

    Koristan info... Uvijek sam se pitao ide li iko ne Stozer i kako je tamo...
    Funkcija umjetnosti je da bude ogledalo prirode, a dovoljno veliko ogledalo naprosto ne postoji.

  3. #3
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Upravo se vratio sa skijanja. Do 14:30 skijao sa suprugom na Čajuši ("staro" Kupres skijalište) i krenuo ranije kući zbog posla, ali na nagovor supruge otišli da vidimo Stožer. Teško žabu u vodu natjerati. Momak koji radi na dvosjedu predložio jednu gratis vožnu. Opet žaba.
    Skijalište je strava za BiH pojmove, a i šire. Ta jedna žica (dvosjed, malo spor, ali ne smeta) mi je razvukla osmjeh od uva do uva. Do pola tj. do međustanice utabana staza, a gore cjelac. Kako sam krenuo sa pravim skijama (ove lijevo u potpisu), to je užitak bio potpun i pored umornih nogu.

    U suštini postoje dvije staze dužine svaka negdje oko 3 km. Ali širina i strmina mnogo ozbiljnija nego na Čajuši i mnogim drugim BiH skijalištima uključujući i Jahorinu. Najbliže poređenje bi bila Bjelašnica.

    Već vidim sebe i sina na Stožeru, a suprugu i ćeru prethodno ostavimo na Čajuši... Hmmm... Možda. Ne pita se mene.

  4. #4
    2011. pocela skijanjem! midwest avatar
    Datum registracije
    03.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    Head i.XRC 800
    Poruke
    63

    Podrazumevano

    He, he... Ucinio sam isto danas, jedino sto niko nije predlozio probnu voznju. :(

    Pri povratku sa Stozera se mimoidjemo autima i kazem svojoj ljepsoj polovini - sad ce stekan probati stozer. Dakle bio sam u pravu...

    Nazalost, nisam te vidio na Cajusi da se javim, nego mi je receno da si vidjen. Ko bi reko da se na tako malom skijalistu mozes s nekim mimoilaziti cijeli dan
    Funkcija umjetnosti je da bude ogledalo prirode, a dovoljno veliko ogledalo naprosto ne postoji.

  5. #5
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Svijet je mali, ali se mimoiđosmo.

    Ne napisah da je na Stožeru bilo bar 10 puta manje skijaša, što se vidi i po fotografijama.

    Pogled sa vrha Stožera:
    Stozer1.jpg

    Niz stazu ka Kupresu:
    Stozer2.jpg

    Gornja neuređena polovina staze. Iako se ne vidi na fotografiji, moglo se fino probrati nedirnutog snijega:
    Stozer3.jpg

  6. #6
    Super Member
    Datum registracije
    15.03.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    53
    Poruke
    244

    Podrazumevano

    Znam da sam ovo već rekao ali ću da ponovim.
    Skijanje na Stožeru vikendom je besplatno
    Budući da Čajuša dosadi do 12:30 korisno je prodati kartu za 15-20 KM, sjesti u auto i za tu lovu kupiti poludnevnu na Stožeru
    Subotu i nedelju sam proveo na Čajuši sa djecom a idući vikend, nakon što se ova ciklona istrese, pravac Stožer, solo varijanta.

  7. #7
    Čeka se snijeg Svindal avatar
    Datum registracije
    10.03.2010
    Lokacija
    Banjaluka
    Godina
    39
    Poruke
    63

    Podrazumevano

    Koliko je cjelodnevna karta na Stožeru i koliko je Stožer udaljen od Čajuše? Na Čajuši sam bio jednom dok na Stožeru još nisam imao prilike boraviti.

  8. #8
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Dnevna na Stožeru je 25 - 5 = 20 KM. Platiš 25, a dobiješ nazad 5 kad kartu vratiš.

    Stožer je odmah iznad Kupresa, nekih 1,5 km od centra grada.

  9. #9
    Čeka se snijeg Svindal avatar
    Datum registracije
    10.03.2010
    Lokacija
    Banjaluka
    Godina
    39
    Poruke
    63

    Podrazumevano

    Hvala za informacije, a interesuje me još mogu li se gore iznajmiti skije ili je bolje da ih iznajmim negdje dole u gradu.

  10. #10
    2011. pocela skijanjem! midwest avatar
    Datum registracije
    03.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    Head i.XRC 800
    Poruke
    63

    Podrazumevano

    Na putu koji vodi sa glavnog puta do skijalista sam vidio par rentala. Kvalitet opreme ne bih komentarisao jer ih nisam zagledao buduci da me ne interesuju.

    Stekane, je li to oni imaju key card pa dobijes petaka nazad kada vratis kartu?
    Funkcija umjetnosti je da bude ogledalo prirode, a dovoljno veliko ogledalo naprosto ne postoji.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •